Dziś odbyły się kolejne zajęcia z cyklu: "Spotkania z muzyką w "Magicznym Świecie". Zaproszeni przez panią Kingę Suchocką goście: pan Olgierd i pani Karolina zapoznali przedszkolaków z budową klarnetu i bębenka. Dzieci poznały brzmienie tych instrumentów oraz podstawowe nuty. Dowiedziały się, co należy zrobić, by zostać profesjonalnym muzykiem. Zwieńczeniem spotkania stał się wspólny koncert dzieci i gości. Spotkania z muzyką, oprócz ogromnej przyjemności, dają najważniejszy efekt: rozwijają wrażliwość dzieci i kształtują świadomość muzyczną.
Karmnik dla ptaków - kreatywne popołudnie w przedszkolu
04.03.2020Miesiące zimowe są trudnym czasem dla ptaków i zwierząt. Niskie temperatury i szybko zapadający zmierzch nie sprzyjają poszukiwaniu jedzenia. Po wykonaniu karmnika każde dziecko zrozumie, że "zimowe ptaszki" potrzebują naszej pomocy.
2"Zimowe ptaszki"
Światowy Dzień Dzikiej Przyrody
04.03.20203 marca, dzieci z przedszkola "W Magicznym Świecie" obchodziły Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Z tej okazji do przedszkola zawitał Pan Leszek, który na co dzień pracuje w nadleśnictwie. Przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat zwierząt i roślinności, występującej w polskich lasach. Przedszkolaki mogły obejrzeć prawdziwe poroża zwierząt, co stanowiło niemałą atrakcję. Dzieci dowiedziały się również, na czym polega praca leśniczego oraz jak należy dbać o naturę. Na zakończenie wręczyły podziękowanie za ciekawą i pouczającą lekcję przyrody.
Kinga Suchocka
7
Słony, słodki, gorzki, kwaśny... dzieci rozpoznają smak
03.03.20202 marca 2020 r. był kolejnym dniem eksperymentów w klasach 1-3. Dzieci rozpoznawały podstawowy smaki: słony, słodki, gorzki, kwaśny. Zrozumiały, jakie znaczenie ma zmysł smaku w kontroli spożywania świeżych pokarmów.
10
"Szkoła Pamięta" -1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
01.03.20201 marca - to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Włączyliśmy się do akcji MEN: "Szkoła Pamięta"
Święto Dinozaura - dwa dni eksperymentów w "Magicznym Świecie"
01.03.2020Czwartek i piątek, jak na Święto Dinozaura przystało, upłynął na eksperymentowaniu. Dzięki pomysłowości pani Ani i przygotowanych przez nią eksperymentach, dzieci dowiedziały się, w jaki sposób rodzą się dinozaury (eksperyment z musującymi jajkami), co jedzą, jakie są ich nazwy oraz w jakiś sposób wyginęły. Obserwowały wybuch wulkanu, którego lawa zalała dinozaury.
Następnego dnia przemieniły się w prawdziwych paleontologów - odkrywców kości dinozaurów. Z wielkim zacięciem szukały ukrytych w piasku kości. Uważnie je oglądały, używając lupy.
Na zakończenie, kształtując zdolności manualne, wykonały pracę plastyczną, dotyczącą dinozaurów.
5
Kolejne pokolenie odkrywa Kosmos...
01.03.2020W ubiegłym tygodniu odkrywaliśmy tajemnice Kosmosu. Poznaliśmy planety, oglądaliśmy ilustracje w książkach, wypożyczonych z biblioteki, słuchaliśmy odgłosów pochodzących z Kosmosu oraz szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Co to jest grawitacja? Dlaczego w rakiecie kosmicznej można latać? Dzieci samodzielnie wykonały ufoludka, kształtowały umiejętności oddechowe oraz doskonaliły umiejętność korzystania z nożyczek. Kosmos jest bardzo ciekawy!
Anna Skowina
Profilaktyka zdrowotna - zawsze najważniejsza!
28.02.2020W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa należy przestrzegać podstawowych zasad higieny:
- stosować odpowiednie formy ochrony podczas kaszlu i kichania
- zachować bezpieczną odległość
- unikać dotykania oczu, nosa i ust
- w przypadku gorączki, kaszlu lub trudności w oddychaniu zasięgnąć pomocy medycznej
- często i skutecznie myć ręce z użyciem ciepłej wody i mydła:
W przypadku pytań została uruchomiona i czynna całodobowo infolinia Ministerstwa Zdrowia: 800 190 590
Czwartkowe podróże z... psychologią - zaproszenie
25.02.2020"Jeśli ciekawią Cię przyczyny ludzkich zachowań lub chcesz rozwijać swój potencjał - zapraszam na przygodę z psychologią..." - pani Ewa Świerzbin, pedagog, zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty "Podróż... z psychologią" - w każdy czwartek na szóstej i siódmej godzinie lekcyjnej. Warsztaty rozpoczynają się już od 27 lutego.
"Zobacz, dotknij..." kolejne zajęcia z cyklu Naukowy Kwadracik
25.02.202025 lutego 2020 r. - odbyły sie kolejne zajęcia z cyklu Naukowy Kwadracik. Tym razem dzieci poznawały zmysły. Zrozumiały, dzięki czemu wiemy, co jest miękkie, twarde,mokre, suche...
16
Światowy Dzień Kota w "Magicznym Świecie"
25.02.202017 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Nasze przedszkolaczki dowiedziały się, jak należy zajmować się kotkami, czym je karmić, czym lubią się bawić i dlaczego "chodzą własnymi drogami". Dzieci poznały piosenki o kotach i chętnie ilustrowały je ruchem oraz tańcem. Na zakończenie stworzyły sieć przyjaźni z kłębka, którym lubią bawić się kotki. Zajęcia były świetną zabawą, ale przede wszystkim stanowiły okazję do uwrażliwienia dzieci na los zwierząt, a szczególnie na trudny los kotów..
29
21 lutego 2020 r. - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21.02.2020Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - to dobra okazja, by zastanowić się, czym jest kultura języka i dlaczego powinniśmy wszyscy posługiwać się poprawną polszczyzną. Języka ojczystego uczymy się już od przedszkola, posługujemy się nim codziennie w szkole i w domu, na każdej lekcji, w pracy... Jednak zapominamy często, że język polski służy nam do komunikacji. I w zależności od tego, w jakim stopniu będziemy nim się posługiwać, taką będziemy posiadali umiejętność porozumiewania się z innymi. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że są postrzegani przez pryzmat umiejętności językowych. Zapominamy o tym, że powinniśmy dużo czytać, by systematycznie wzbogacać język i nie popełniać rażących błędów językowych, i mówić w taki sposób, by być zrozumianym przez odbiorcę. Zdarza się jednak coraz częściej, że wypowiadając się stosujemy nonszalancję językową, zjadamy głoski, skracamy wyrazy, stosujemy zbyt dużą ilość wyrazów modnych, używamy żargonu, języka reklam i niewłaściwie odmieniamy nazwiska i nazwy miejscowe lub nie odmieniamy, chociaż powinniśmy.... Pracujmy więc nad sobą, kształćmy umiejętności językowe, zwracajmy uwagę na to, jakmówią inni, słuchajmy autorytetów, słynnych językoznawców i dbajmy o kulturę naszego języka.
Maria Omiljan - uczennica klasy 7a - finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
21.02.2020Gratulujemy Marii Omiljan, uczennicy klasy 7a, uzyskania tytułu finalisty w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym. Marię do konkursu przygotowała pani Anetta Bachurska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Każdy powód jest dobry, by pomagać... kiermasz charytatywny Samorządu Uczniowskiego
20.02.2020Każdy powód jest dobry, by pomagać... Samorząd Uczniowski wykorzystał w tym celu "Tłusty Czwartek" i zorganizował kiermasz charytatywny, w którego przygotowanie włączyli się wszyscy uczniowie. Podczas kiermaszu sprzedawane były pączki, ciasta, rogaliki, faworki, babeczki i inne słodkości, własnoręcznie upieczone przez dzieci i młodzież. Organizatorzy kiermaszu nie kryli zadowolenia i satysfakcji, że produkty zostały sprzedane błyskawicznie. Cały dochód ze sprzedaży Samorząd Uczniowski postanowił przeznaczyć na Schronisko dla psów: "Sonieczkowo".
4
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła..."
20.02.2020Większość dorosłych przywiązuje ogromną wagę do tradycji, szczególnie "słodkich", czyli takich, które pozwalają na objadanie się bez wyrzutów sumienia. Jednak "słodkich" tradycji nie jest w ciągu roku tak dużo...Jedną z nich jest "Tłusty Czwartek", którego symbolem są pączki. Przed laty pączki serwowano "na tłusto", tzn. były one wyrabiane z ciasta chlebowego i nadziewane słoniną lub mięsem. Jednak od XVI w. funkcjonują już w wersji słodkiej. Tradycje powodują, że chcąc nie chcąc wchodzimy w relacje z innymi ludźmi, dlatego warto je pielęgnować i uczyć tego najmłodszych, by je utrwalały i przekazywały dalszym pokoleniom.
"Tłusty Czwartek" w szkole i w przedszkolu stał się powodem do kultywowania tradycji. W "Magicznym Świecie" cały dzień był poświęcony pączkom. Najpierw dzieci rozmawiały z panią Kingą o tradycjach Tłustego Czwartku i obejrzały reportaż pt. "Jak powstają pączki?". Potem bawiły się w różne zabawy, typu: "Mój pączusiu, mój słodziutki, rośnij duży okrąglutki" oraz brały udział w wyścigu: "Toczenie pączka". Podczas zajęć plastycznych wykonały "Kolorowe obwarzanki". A na podwieczorek - jadły pączki, czyli połączyły wiedzę z praktyką. Smaku pączków na pewno prędko nie zapomną!
20
Gratulujemy Drużynie Chłopców II miejsca!
20.02.202019 lutego 2020 r. w XV Karnawałowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie drużyna chłopców zajęła II miejsce.
Skład drużyny:
1. Wojciech Fałtynowicz (6a)
2. Szymon Józwik (6b)
3. Bartosz Mentel (6c)
4. Piotr Michniewicz (6b)
5. Piotr Rogowski (6b)
6. Piotr Sienkiewicz (6b)
7. Michał Staśkiewicz (5a)
8. Zbysław Waraksa (5a)
Trenerem Drużyny Chłopców jest pan Tomasz Ferenc. Gratulujemy!
Gratulujemy Drużynie Dziewcząt I miejsca!
20.02.2020Gratulujemy drużynie dziewcząt I miejsca w XV Karnawałowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie.
Skład drużyny:
1. Karolina Borkowska (8a)
2. Aleksandra Budzińska (7b)
3. Klaudia Chrzanowska (8a)
4. Oliwia Koncewicz (7a)
5. Julita Mentel (8a)
6. Karolina Rusanowska (7b)
7. Oliwia Wilczewska (7b)
8. Emilia Wróblewska (7a)
Turniej odbył się 18 lutego 2020 r. Trenerem Drużyny Dziewcząt jest pan Tomasz Ferenc. Gratulujemy!
Po co w szkole takie nerwy? Chcę bezpiecznie spędzać przerwy!
20.02.2020W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu odbyło się w szkole szereg zajęć związanych z bezpieczeństwem w szkole oraz w Internecie. Uczniowie klasy 3a, pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Janiny Wiśniewskiej, przygotowali apel na temat bezpieczeństwa w szkole, natomiast wychowawczyni klasy 1a, pani Małgorzata Orłowska, przeprowadziła zajęcia na temat bezpieczeństwa w sieci.
9
19 lutego - Dzień Nauki Polskiej
19.02.202019 lutego 2020 r. - po raz pierwszy obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. To nowe święto państwowe ustanowione w dniu urodzin Mikołaja Kopernika - w uznaniu jego wybitnych zasług w dziedzinie astronomii.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie