• XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Strofy Jana Pawła II”

29.04.2024

25 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Filipowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Strofy Jana Pawła II” pod patronatem Starosty Suwalskiego oraz patronatem medialnym miesięcznika „Martyria”.

Celem konkursu była popularyzacja poezji św. Jana Pawła II, uwrażliwienie młodych ludzi na etyczne, dydaktyczne, patriotyczne i liryczne przesłanie poezji naszego Wielkiego Papieża Polaka

W tej edycji konkursu wzięło udział 22 uczestników, uczniów klas VI,VII i VIII ze szkół podstawowych w: Bakałarzewie, Kaletniku, Jeleniewie, Przerośli, Słobódce, Starym Folwarku i Filipowie. Każdy z uczestników wygłosił jeden wybrany utwór poetycki Karola Wojtyły.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Suwałkach - Bożena Obuchowska - ks. Proboszcz - Jerzy Fidura, Wójt Gminy Filipów – Tomasz Rogowski Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej – Katarzyna Chrulska.

Komisja w składzie:

1. Jolanta Kubrak – doradca metodyczny CEN w Suwałkach – przewodnicząca Komisji

2. Barbara Cieśluk – Inspektor ds. kultury Starostwa Powiatowego w Suwałkach – członek Komisji

3. Dorota Teresa Włodarska – nauczycielka – bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku – członek Komisji

wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Aleksander Słowikowski (SP w Słobódce),

II miejsce ex aequo – Gabriela Romanowska (SP w Bakałarzewie),

Weronika Czarniewska (SP w Filipowie),

III miejsce ex aequo – Krzysztof Kruszko (SP w Bakałarzewie),

Kamila Zakrzewska (SP w Słobódce),

Anna Dubielewska (SP w Słobódce).

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Nikola Buczyńska (SP w Starym Folwarku),

Aleksandra Kowalewska (SP w Przerośli),

Julia Mysiewicz (SP w Kaletniku).

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu!

• OLIMPUSEK

24.04.2024

10 stycznia 2024 r. chętni uczniowie z klas drugich i trzecich naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUSEK sesja zimowa. Treść zadań uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.

Uczniowie biorący udział zajęli wysokie miejsca,dzięki czemu wynik naszej szkoły na tle województwa i Polski jest bardzo wysoki.

Poniższy wykres przedstawia średnią zdobytych punktów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady i życzymy dalszych sukcesów!