• Supermocni w Ekologii

      07.12.2023

      Dnia 30 listopada 2023 r. odbył się w naszej szkole Quiz Ekologiczny "SUPERMOCNI W EKOLOGII" oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "EkoMistrzowie: Sztuka dla Ekologii" .

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy

       

      Projekt "Supermocni w Ekologii" realizowany przez naszą szkołę w 100% dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej Część 2) Fundusz Ekologii”.

     • Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka

      07.12.2023

      W środę 29 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole ekspertów w dziedzinie praw człowieka i Porozumienia bez przemocy, którzy poprowadzili spotkanie z klasami 6-8 na temat przemocy rówieśniczej. Prowadzący podkreślali jak ważne jest reagowanie, kiedy widzimy, że ktoś doświadcza zachowań przemocowych. To jedna z inicjatyw w ramach programu Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka, w którym aktywnie uczestniczymy

     • Komunikat w sprawie zmiany organizacji pracy szkoły

      27.11.2023

      Z racji realizowania w szkole programu: „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?” – w dniach: 28 – 29 listopada 2023 r. nastąpi zmiana organizacji pracy szkoły.

      W tych dniach (wtorek i środa) uczniowie będą mieli tylko 5 lekcji, zostaną zwolnieni z lekcji szóstej i siódmej oraz z zajęć pozalekcyjnych. W związku z tym wszyscy uczniowie zostaną odwiezieni pierwszym kursem. Drugiego kursu (o godzinie 14.40) nie będzie.

      Zmieni się również godzina obiadu II zmiany. Obiad zostanie wydany uczniom nie o godzinie 12.35, lecz w obawie, by uczniowie zdążyli na obiad przed odjazdem do domu, II zmianę zapraszamy na początku piątej lekcji, czyli o godzinie 11.50. Na czas obiadu uczniowie zostaną zwolnieni z części piątej lekcji.

      We środę uczennice i uczniowie klas 6-8 wezmą udział (wraz z wychowawczyniami i wychowawcami) o godzinie 9.00 w  debacie „Nie kabluję – reaguję” prowadzonej przez trenerów Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w Warszawie. Po debacie odbędą się warsztaty klas 6 - 8 z wychowawczyniami i wychowawcami. Uczniowie klas 6-8 w tym dniu będą mieć tylko pierwszą lekcję. Są zwolnienie z szóstej i siódmej lekcji, ponieważ o godzinie 13.00 odbędzie się szkolenie dla nauczycieli.

      Podczas trwania projektu przedszkole i świetlica będą pracować bez zmian. Zajęcia Akademii Małego Sportowca również odbędą się zgodnie z planem.

       

     • Mierzymy się ze smogiem

      20.11.2023

      zkoła wygrała w konkursie „Mierzymy się ze smogiem!” organizowanym przez NASK ekran edukacyjny, dzięki któremu uczniowie i nauczyciele oraz wszyscy odwiedzający szkołę będą mogli zobaczyć bieżące wyniki pomiarów i treści edukacyjne na temat smogu

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      16.11.2023

      Jak co roku, we wrześniu, odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Dnia 3 października odbyły się wybory. Uczniowie klas IV -VIII oddali swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów. 

      Przewodniczącymi Samorządu Uczniowskiego zostali: 

      Krystian Kalata

      WIktoria Jurczyk

      NOWEJ RADZIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SERDECZNIE GRATULUJEMY i ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY!

     • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

      16.11.2023

      Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Państwa członkowskie UNESCO przyjęły m.in. Deklarację Zasad Tolerancji.

      Artykuł I tej deklaracji brzmi:

      "Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary.

      Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek.

      Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju.

      Tolerancja to życzliwość, dobroć, szacunek, zrozumienie, pomoc, otwartość, wyrozumiałość. Polega na szanowaniu różnorodności kultur, cudzych uczuć, poglądów, wierzeń, obyczajów i postępowania. Wymaga otwartości na różnorodność. T

      olerancja jest niezbędnym elementem zachowania pokoju na świecie. Brak tolerancji i poszanowania różnorodności religijnej, językowej czy etnicznej są często przyczyną konfliktów.

      Pamiętajmy, jesteśmy różni, lecz równie ważni. Bycie życzliwym i odnoszenie się do drugiego człowieka z szacunkiem nic nas nie kosztuje. Sprawia radość nie tylko nam, ale również osobom, które przebywają w naszym towarzystwie.

      Relacja z obchodów już wkrótce:-)

     • Narodowe Czytanie 2023

      13.11.2023

      Dnia 8 września 2023 roku w nasza szkoła wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Filipowie wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie, którego honorowym patronem jest para prezydencka.

      W tegorocznej dwunastej edycji wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie.

      Głównym punktem programu była lektura fragmentów powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

      Narodowe Czytanie 2023 było wyjątkowym wydarzeniem, które przypomniało nam, jak ważne jest czytanie w naszym życiu. Dziękujemy wszystkim.

     • Nowy autobus szkolny

      10.11.2023

      W dniu 05.09.2023 r. przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie odbyło się uroczyste przekazanie autobusu szkolnego do eksploatacji. Nowy klimatyzowany 19 osobowy bus jest w pełni przystosowany do wymagań osób z niepełnosprawnościami. Samochód będzie używany głównie do transportu dzieci z niepełnosprawnościami z terenu gminy Filipów. Osoby z niepełnosprawnościami będą miały zapewniony bezpłatny transport do szkół i ośrodków znajdujących się poza obszarem gminy m.in. dojadą do Specjalnego Ośrodka Szkolono-Wychowawczego w Suwałkach, Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach oraz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym. 

     • Witaj Szkoło!

      09.11.2023

      4 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Pora wrócić do tego wydarzenia - kilka zdjęć przypomni nam jak tego dnia świętowaliśmy :) 

     • Organizacja Dnia Edukacji Narodowej

      10.10.2023

      14 października 2023 r. obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. 

      W tym roku w naszej szkole uroczystości związane z tym dniem zaplanowaliśmy na 12 października (czwartek). Tego dnia będzie obowiązywał następujący porządek:

       

      8.00 - 8.50 - spotkanie z wychowawcami w klasach

      8.50 - 9.00 - przerwa

      9.00 - 10.00 – uroczysty apel (w hali sportowej)

      10.00 - obiad (jedna zmiana)

       

      10.30 - odjazdy autobusów (według harmonogramu):

      godz. 10.30 - p. Kryścio: Nowe Motule, Stare Motule, Tabałówka

      godz. 10.30 - p. Boguszewski: Olszanka, Stara Dębszczyzna, Agrafinówka, Jemieliste,  Smolenka, Stare Motule, Piecki

      godz. 10.30 -  p. Szoszorek: Filipów Trzeci, Zusno, Garbas Pierwszy

      godz. 10.50 - p. Kryścio: Wólka, Supienie, Czarne, Huta, Rospuda, Czostków, Filipów Drugi

      godz. 10.50 - p. Szoszorek: Mieruniszki, Garbas Drugi, Filipów Czwarty

       

      Uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej będą objęci opieką do godz. 15.30.

      W przedszkolu w tym dniu zostały zaplanowane zajęcia wychowawczo-opiekuńcze. Czas pracy przedszkola tego dnia nie ulega zmianie.

      13 października 2023 r. (piątek) zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Szkoły jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia zorganizowany zostanie dyżur w przedszkolu oraz w razie potrzeby dyżur w świetlicy szkolnej. 

      12 października obowiązuje wszystkich uczniów naszej szkoły strój galowy.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie
   • adomanska@zsfilipow.pl dmikstacka@zsfilipow.pl
   • Dyrektor nr tel. 87 569 60 29 (wew. 11) lub 87 444 06 11 Wicedyrektor nr tel. 87 569 60 29 (wew. 10) lub 87 444 06 10 Sekretariat nr tel. 87 569 60 29 (centrala) Księgowość nr tel. 87 569 60 02 (wew.29)
   • 16-424 Filipów, ul Marii Konopnickiej 6 16-424 Filipów Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych