• Zapraszamy do akcji: "Ósme Urodziny Kingi"

      14.11.2019

      Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich do udziału w akcji: "Ósme Urodziny Kingi" - nieuleczalnie chorej, siedmioletniej dziewczynki z Suwałk. Zbliżają się jej urodziny, toteż 8 grudnia o godz. 15.00  zostanie zorganizowany specjalnie dla niej bal mikołajkowy. Akcja polega na wykonaniu dla Kingi kartki urodzinowej i wrzuceniu do czerwonej skrzynki, znajdującej się na I piętrze szkoły, przy sklepiku. Zbieramy również pieniądze na prezent. Można je wrzucać do puszki, która  znajduje się w sklepiku szkolnym. Wykonanie kartki urodzinowej nie zajmie dużo czasu, a sprawi Kindze radość. Wszystkie kartki oraz pieniądze zostaną przekazane mamie - Pani Ewelinie Danielczyk. Na kartki i pieniądze czekamy do 29 listopada 2019 r.

     • XV edycja konkursu "Tobie Ojczyzno" - sukces Olgi Walickiej

      12.11.2019

      9 listopada 2019 r. odbyła się w Raczkach XV edycja Międzygminnego Konkursu Wokalno - Recytatorskiego im. generała Ludwika Michała hrabiego Paca pt. "Tobie Ojczyzno", zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach.  W konkursie wzięło udział 62 uczestników.

      Naszą szkołę reprezentowało piętnaścioro osób. Uczniowie wystąpili w różnych kategoriach. Największy sukces odniosła Olga Walicka z klasy Ib, zajmując 3 miejsce w kategorii: wokal -  klasy I- III.

      Gratulujemy Oldze i  opiekunom: Panu Ireneuszowi Jurczykowi i Pani Katarzynie Panek.

      Występ Olgi:

     • Język angielski wokół nas...

      12.11.2019

      O tym, że nauka języków obcych, a zwłaszcza angielskiego, jest ważna, słyszał już każdy. Dzieci poznają go i się uczą  od najmłodszych lat. Jedni po to, by kiedyś wyjechać za granicę, drudzy by dostać lepszą pracę, jeszcze inni by rozumieć słowa piosenek. W ostatnich czasach okazuje się też, że znajomość języka angielskiego przydaje się nam w życiu codziennym. Przekonali się o tym uczestnicy konkursu "Angielski wokół nas". Uczniowie mieli za zadanie zgromadzenie jak największej ilości przykładów użycia języka angielskiego w otaczającym nas świecie: na bilbordach, produktach, w reklamach, na ubraniach... 

      Niektóre słowa pochodzenia angielskiego widzimy tak często, że nie zastanawiamy się już nawet nad ich znaczeniem, na przykład sale -wyprzedaż. Inne na co dzień weszły już do języka polskiego np. event. Ale jest wiele sytuacji, kiedy dobrze jest wiedzieć, co oznacza napis po angielsku, szczególnie, gdy nosimy go na koszulce. Udowodniły to uczestniczki konkursu, które w bardzo krótkim czasie  (miały na to tylko miesiąc) zgromadziły dziesiątki przykładów.

      Zwyciężczyni, Ola Czarniewska z klasy 5a, udokumentowała w formie zdjęć ponad 80 przypadków. Drugie miejsce zdobyła Aleksandra Dyczewska z kl 6b, trzecie Amelia Panek z kl. 8. Amelia, oprócz zdjęć, przygotowała także  pokaźną kolekcję wycinków z przeróżnych produktów. Zwycięzcom gratulujemy!

                                                                                                                               Paulina Chmura-Kalata

     • Polonez... Krakowiak... "Mazurek Dąbrowskiego"... czyli Narodowe Święto Niepodległości

      09.11.2019

      8 listopada 2019 r. obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Już od rana można było zauważyć podniosły nastrój. Stworzyli go uczniowie ubrani w strój galowy, noszący różnego rodzaju emblematy w narodowych barwach. Były to opaski, bransoletki, kotyliony, chusteczki w butonierkach, chorągiewki, kwiaty...a nawet biało czerwone stroje. Rodzice stanęli na wysokości zadania i wyposażyli dzieci w narodowe barwy, a nawet w drobne biało - czerwone niespodzianki. Uroczystość rozpoczęli najmłodsi, którzy dali popis tańca i śpiewu. Zatańczyli poloneza i krakowiaka, wyśpiewali radość z wolności. Apel klas 0 - III, stopień przygotowania dzieci i poziom wykonań wzbudził podziw widzów. Cieszymy się, że rosną nam takie talenty!

      Starsi, uczniowie klas 4 - 8, przypomnieli zabory, a zwłaszcza trudną edukację Polaków w czasach utraty wolności. Scenka, którą przedstawili, pokazała przykład próby rusyfikacji i germanizacji Polaków oraz ich trudną drogę do odzyskania wolności. Podczas apelu wystąpił zespół muzyczny "Stokrotki". Uczestniczki zaśpiewały 3 piosenki podkreślające radość z wolności.

      Po apelu, o godzinie 11.11 w centrum Filipowa, przy obelisku marszałka Józefa Piłsudskiego, wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Cieszymy się, że pomimo codziennych obowiązków, na apel uczniów odpowiedzieli: Zastępca Wójta Gminy Filipów, Pan Szymon Skowina, Proboszcz Parafii, Ksiądz Stanisław Kukowski oraz przedstawiciele instytucji, m.in Warsztatu Terapii Zajęciowej w Filipowie, Urzędu Gminy Filipów, Banku Spółdzielczego w Filipowie, Gminnej Biblioteki Publicznej w Filipowie oraz rodzice i  mieszkańcy Filipowa. Podczas przemarszu pod obelisk o bezpieczeństwo uczniów zadbał Kierownik Posterunku Policji w Filipowie, asp. szt. Bogdan Mentel, za co bardzo dziękujemy.

      Kontynuacją wydarzeń bedzie udział uczniów, 9 listopada 2019 r. w XV edycji Międzygminnego Konkursu Wokalno- Recytatorskiego im. generała Ludwika Michała hrabiego Paca w Raczkach oraz w uroczystym apelu zorganizowanym przez Wójta Gminy Filipów oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie, który odbędzie się 11 listopada 2019 r. o godzinie ok. 11.

       https://filipow.pl/images/Apel_11_listopada.png

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

     • "Szkoła do Hymnu!" - Zapraszamy do wspólnego śpiewania hymnu narodowego!

      06.11.2019

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie zapraszają przedstawicieli instytucji, zakładów pracy oraz wszystkich mieszkańców Gminy Filipów do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego w dniu 8 listopada 2019 r. o symbolicznej godzinie 11.11 przed obeliskiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej akcji: "Rekord dla Niepodległej"

        Do udziału w akcji zaprasza Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski, spotkajmy się więc 8 listopada  i "pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!"

       

     • Puchar Starosty Suwalskiego - I miejsce - dla drużyny chłopaków z Filipowa

      06.11.2019

      5 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Halowy Turniej LZS w Piłce Nożnej Chłopców o puchar Starosty Suwalskiego. Uroczystego otwarcia zawodów oraz wręczenia pucharów dokonali goście: pan Artur Łuniewski - Wicestarosta Suwalski, pan Władysław Renowicki - Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Suwałkach oraz pan Tomasz Rogowski - Wójt Gminy Filipów. Puchar Starosty Suwalskiego oraz słodki upominek od pana Wójta otrzymali gospodarze.

      Gratulujemy naszej "złotej" drużynie w składzie:

      1. Sebastian Cieślukowski (6c)

      2. Wojciech Fałtynowicz (6b)

      3.Krzysztof Grądzki (6a)

      4. Szymon Józwik (6b)

      5. Bartosz Mentel (6c)

      6. Piotr Michniewicz (6b)

      7. Piotr Rogowski (6b)

      8. Cezary Sawicki (6c)

      9. Piotr Sienkiewicz (6b)

      10. Jakub Truszkowski (6c)

      Drużynę do turnieju przygotował pan Tomasz Ferenc. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Archipelag Skarbów - program profilaktyki zintegrowanej

      09.11.2019

      17 i 18 października 2019 r. odbył się w naszej szkole program profilaktyki zintegrowanej pt. "Archipelag Skarbów". Na zajęcia do naszej szkoły zaprosiliśmy młodzież i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Przerośli i Szkoły Podstawowej w Pawłówce. Dwa dni, zamiast nauki szkolnej, zamieniły się w warsztaty dotyczące szczęścia, miłości i realizowania marzeń. Trenerzy uczyli młodzież budowania relacji opartych na zaufaniu i szacunku oraz pokazywali sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami. Promowali zdrowy i mądry styl życia, wstrzemięźliwość seksualną, zachęcali do unikania alkoholu, narkotyków, pornografii i  przemocy. W ramach programu odbyło się spotkanie informacyjno - szkoleniowe dla nauczycieli i rodziców.

      Program został zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Suwałkach oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Filipowie, za co dziękujemy.

       

     • Gratulujemy!

      05.11.2019

      8 października 2019 r. odbyły się Jesienne Zawody Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. Wydarzenie miało miejsce przy Zespole Szkół w Dowspudzie. W biegu dziewcząt na 750 metrów, w kategorii: rocznik 2008, I miejsce zajęła uczennica pani Danuty Brzęk, Alicja Kibitlewska (kl. 6a). Gratulujemy!

      Gratulujemy również wysokich miejsc:

      Julicie Wasilewskiej: 8 miejsca w biegu na 750 m

      Oliwii Wilczewskiej: 9 miejsca w biegu na 900 m

      Karolinie Borkowskiej: 10 miejsca na 1350 m

      Marcinowi Kozielskiemu: 10 miejsca w biegu na 750 m

      Krystianowi Bednarkowi: 10 miejsca w biegu na 1630 m

      Mateuszowi Endzulowi: 13 miejsca na 750 m

      Mateuszowi Kibitlewskiemu: 13 miejsca na 900 m

      Weronice Przybyło: 14 miejsca w biegu na 750 m

      Mateuszowi Nowickiemu: 17 miejsca w biegu na 1630 m

      Weronice Bogdan: 18 miejsca w biegu na 750 m

       

      Relacja z wydarzenia oraz fot.

     • Akcja: "Się gra się ma...Bezpieczny Playroom!" - głosujcie!!!

      30.10.2019

      Przystąpiliśmy do akcji: "Się gra się ma... Bezpieczny Playroom!" Zgłosiliśmy naszą szkolną świetlicę. Chcemy ją unowocześnić i przemienić w salę gier dla dzieci i młodzieży. Promujemy "zalety wynikające ze wspólnej zabawy grami i budowaniu świadomości grania w gry jako kreatywnej formy nauki i wartościowego sposobu spędzania wolnego czasu". 

      Konkurs daje możiwość zakupienia gier planszowych oraz wyremontowania naszej świetlicy. Dlatego liczymy na Was i prosimy o głosy!

      Głosowanie trwa do 28 listopada 2019 r. Wystarczy kliknąć w podany obok link i oddać głos (kliknąć w przycisk GŁOSUJ). Jeden głos, to punkt w konkursie i punkt dla naszej szkoły. Z jednego komputera możliwe jest oddanie jednego głosu dziennie. Głosujący może zwiększyć liczbę punktów, kupując Produkt Promocyjny (informacje na stronie Konkursu). 

       

       

     • Uwaga!

      22.10.2019

      „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

      Fundacja ZDROWSI KAŻDEGO DNIA wraz z Gminą Filipów

      Zaprasza mieszkańców do bezpłatnego udziału w warsztatach realizowanych w ramach projektu „Suwalszczyzna – zakątek zdrowia” w dniu 08.11.2019r. o godz. 13:00 ul. Garbaska 2, sala konferencyjna Urzędu Gminy w Filipowie.

      Preparaty ziołowe, witaminowe i minerały w codziennym życiu”

      Program warsztatów:

      - Rola witamin i składników mineralnych w codziennym życiu.

      - Porównanie przyswajania i skuteczności w oparciu o: pożywienie, naturalne preparaty, wyroby medyczne.

      - Właściwie skomponowane zioła - jaką mają siłę oddziaływania i jaki mają sens w codziennym życiu.

      - Korzyści stosowania ziół w codziennym życiu dla poprawy kondycji i stanu funkcjonowania organizmu - przykłady.

      - Prezentacja badania określającego indywidualne zapotrzebowanie organizmu na konkretne składniki odżywcze.

      - W ramach dofinansowania projektu każdy uczestnik otrzyma naturalne preparaty ziołowe

      - Przerwy kawowe, catering.

      Zgłoszenia do uczestnictwa w warsztatach pod numerem Tel.515 562 515

      W zgłoszeniu proszę podać: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr telefonu

      Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

      „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

      Fundacja ZDROWSI KAŻDEGO DNIA wraz z Gminą Filipów

      Zaprasza mieszkańców do bezpłatnego udziału w warsztatach realizowanych w ramach projektu „Suwalszczyzna – zakątek zdrowia” w dniu 14.11.2019r. o godz. 13:00 ul. Garbaska 2 sala konferencyjna Urzędu Gminy w Filipowie.

      Dietetyka, właściwy dobór składników"

      Program warsztatów:

      - Produkty o właściwościach poprawiających zdrowie mało znane w Polsce tj. czarna soczewica, komosa, złoty len itp.

      - Omówienie diet w sytuacji różnego rodzaju problemów ze zdrowiem, jak dostosować do swojego stylu życia

      - Wskazanie najważniejszych zasad żywieniowych - forma diety umożliwiającej dopasowanie do indywidualnych osób

      - Właściwości świeżo wyciśniętych soków warzywnych oraz regularnego stosowania ich w codziennym życiu.

      - Korzyści z zastosowania profesjonalnej wyciskarki wolnoobrotowej do celów przygotowywania zdrowych posiłków.

      - W ramach dofinansowania projektu każdy uczestnik otrzyma wyjątkowe składniki pokarmowe, np. czarna soczewica

      - Planowana jest degustacja wyjątkowo zdrowego świeżo wyciskanego soku warzywno-owocowego

      - Przerwy kawowe, catering.

      Zgłoszenia do uczestnictwa w warsztatach pod numerem Tel.515 562 515

      W zgłoszeniu proszę podać: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr telefonu

      Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

      Realizowane w ramach zadania nr U3-2//2/2018/G pt. „Suwalszczyzna-zakątek zdrowia” przez Fundacja ZDROWSI KAŻDEGO DNIA

      w ramach Projektu grantowego pod nazwą: „Wspieranie powstawania i działalności organizacji lokalnych” realizowanego przez Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńską” Lokalną Grupę Działania w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020(nr umowy 00567-6935-UM1020818/19)

     • "Ślubujemy!" - przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów szkoły

      03.11.2019

      18 października 2019 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, czyli... pasowanie na ucznia. To jest jeden z najważniejszych dni  w szkole. Wzbudza wiele emocji i przeżyć nie tylko w dzieciach, lecz przede wszystkim jest ogromnym przeżyciem dla rodziców. Dzieci, ubrane odświętnie, z kwiatami, zostały wprowadzone na salę przez starsze koleżanki i kolegów z klas szóstych. Wszyscy poważni i przejęci. W uroczystej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, szanować innych ludzi oraz przyrodę, nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po symbolicznym pasowaniu na ucznia musiały zaprezentować swoje umiejętności. I zrobiły to brawurowo! Oklaskom, gratulacjom i życzeniom nie było końca. Na zakończenie uczniowie klas szóstych wręczyli swoim najmłodszym koleżankom i kolegom upominki a rodzice podziękowali wszystkim za piękną uroczystość, posadzili symboliczne drzewko, by rosło i rozwijało się razem z ich dziećmi, i zaprosili na poczęstunek.

                                                                                                                                                               Anna Domańska

     • Dzień Patrona - lekcją wychowania, historii i patriotyzmu

      03.11.2019

      16 października - to Dzień Papieża Jana Pawła II - polskie święto Patrona naszej szkoły, ustanowione przez Sejm Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. W tym roku, jak i w poprzednich latach, nie zapomnieliśmy o tym święcie. Wprost przeciwnie, stało się ono lekcją wychowania, historii i patriotyzmu. Podczas spotkań wychowawczych uczniowie przypomnieli wartości, które preferował Patron i starali się zrozumieć, jak ważne są w życiu pasje i zainteresowania oraz znajomość języków obcych. W tym dniu wspólnie odśpiewaliśmy Barkę oraz Hymn Szkół im. Jana Pawła II. Przedstawiciele wszystkich klas przez cały dzień pełnili honorową wartę przy sztandarze. Starsi  przygotowali wszystkim uczniom  cytaty Jana Pawła II oraz zakładki do książek.

                                                                                                                                                                     Anna Domańska

     • 14 października - Dzień Edukacji Narodowej

      03.11.2019

      "Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (...) I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości..."     

                                                                                                                                           Zofia Kucówna

     • W naszym "Magicznym Świecie", wszystko się zdarzyć może..."

      22.10.2019

      I zdarzyło się 14 października 2019 r. Przedszkole ruszyło pełną parą. Już od 6.50 powitaliśmy pierwszego uczestnika. Jednak uroczyste otwarcie nastąpiło o godzinie 9.00. Symboliczną wstęgę przecięli goście: Wójt Gminy Filipów, pan Tomasz Rogowski, Wicewójt, pan Szymon Skowina, oraz Dyrektor szkoły, pani Alicja Szulińska. W uroczystości wzięli udział również Radni Gminy Filipów, kierownicy gminnych jednostek, pracownicy Urzędu Gminy Filipów, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Rojek, Rodzice, Nauczyciele oraz najbardziej zainteresowani... czyli dzieci. Nowe miejsce nauki i zabawy poświęcił proboszcz parafii, ksiądz Stanisław Kukowski. Wójt Gminy, Pan Tomasz Rogowski, wyraził wdzięczność wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania środków finansowych, niezbędnych do utworzenia przedszkola oraz osobom zaangażowanym w jego funkcjonowanie. Jednak najwięcej radości w tym dniu sprawiły dzieci, które bawiły się wyśmienicie i z ogromną niecierpliwością czekały na niespodzianki serwowane w przedszkolnej stołówce...

     • Zaproszenie!

      13.10.2019

      Zapraszamy Gości, Uczniów, Rodziców i wszystkich zainteresowanych na uroczyste otwarcie przedszkola: "W Magicznym Świecie", które nastąpi 14 października 2019 r. o godzinie 9.00 na parterze SP w Filipowie.

                                                                                          Dyrekcja szkoły

     • Informacja - uroczyste otwarcie przedszkola "W Magicznym Świecie"

      10.10.2019

      Uroczyste otwarcie przedszkola: "W Magicznym Świecie" odbędzie się 14 października 2019 r. o godzinie 9.00. Już w tym dniu oddziały będą funkcjonować w godzinach: 6.30 - 16.30. Wszystkich informacji, dotyczących pobytu dzieci w przedszkolu, posiłków, zajęć, zajęć dodatkowych, udzielą  panie Wychowawczynie.

      Wyprawka dla grupy dzieci trzy i czteroletnich:

      1. Kapcie w woreczku (podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka)

      2. Pościel w worku (poduszka + kołderka albo kocyk w poszewkach) - podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka

      3. Ubranka na zmianę (bielizna, getry lub spodnie, koszulka, bluza) - zapakowane w foliową torebkę i podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka

      4. Piżamka

      5. Przytulanka (ulubiony pluszak)

      6. Pasta i kubeczek do mycia ząbków (szczoteczki otrzymają uczniowie w przedszkolu).

      7. Zamykany woreczek na mokre "wpadki".

      8. Ręcznik papierowy.

      9. Chusteczki higieniczne w pudełku.

      Informacje dla dzieci pięcio i sześcioletnich na przedłużenie pobytu w przedszkolu zostaną przekazane 14.10.2019 r.

                                                                                                                     Dyrekcja szkoły

     • Ogłoszenie!

      10.10.2019

      14.10.2019 r. decyzją dyrektora szkoły zajęcia są skrócone. Uczniowie przyjeżdżają  jak zwykle na godzinę ósmą i do godziny dziewiątej spędzają czas w swoich klasach pod opieką wychowawców. Nauczyciele w tym dniu nie prowadzą zajęć dydaktycznych. O godzinie 9.00 nastąpi otwarcie przedszkola: "W Magicznym Świecie", natomiast o godzinie 9.15 odbędzie się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. O godzinie 10.15 zostanie wydany obiad osobom korzystajacym ze stołówki szkolnej. Punkt przedszkolny oraz przedszkole: "W Magicznym Świecie" pracuje bez zmian, osobom dojeżdżającym zapewniamy opiekę świetlicową.

      Uwaga, zmiana odjazdów autobusów szkolnych!

      • godzina 10.45 - zielonym busem - uczniowie z Garbasu Drugiego i Mieruniszek.
      • godzina 10.45 - autobusem z P. Kryścio - uczniowie z Nowych Motul, Starych Motul i Tabałówki.
      • godzina 11.15 - autobusem z P. Kryscio - uczniowie z Wólki, Supień, Czarnego, Huty, Rospudy, Czostkowa i Filipowa Drugiego.
      • godzina 10.45 - autobusem z P. Boguszewskim  - uczniowie z Garbasu Pierwszego, Szafrank, Zusna, Filipowa Trzeciego, Olszanki, Starej Dębszczyzny, Nowej Dębszczyzny, Jemielistego, Smolenki, Agrafinówki, Pieck.                                                                                                                                            

                                                                                                                                  Dyrekcja Szkoły

       

     • Good morning... Dobry den...Bonjour... Buenos dias... Labas rytas... czyli obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

      03.11.2019

      26 września 2019 r. w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych odbyła się w naszej szkole wystawa plakatów "Kraje i języki", wykonanych przez uczniów klas siódmych i ósmej. Tego dnia, podczas przerw międzylekcyjnych, uczennice klasy ósmej prowadziły akcję promocyjną, zachęcającą do nauki języków obcych. Rano, przed zajęciami, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali naklejki z powitaniem "dzień dobry" w różnych językach europejskich.

      Podczas długiej przerwy odbył się quiz na temat różnych krajów i języków. Prowadzące zadawały pytania uczniom klas 4 - 8, za udzielenie 3 prawidłowych odpowiedzi wręczały upominki. Uczniowie klas 1 - 3 odpowiadali na jedno pytanie, dotyczące znajomości języka angielskiego. Nagrodą za prawidłową odpowiedź była naklejka.

      Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i wywołała moc pozytywnych emocji.

                                                                                                                                                                    Anna Syperek

     • Dzień otwarty szkoły - spotkanie z Rodzicami!

      18.09.2019

      Szanowni Rodzice!

      Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim dużo zmian i nowych informacji do przekazania. W związku z tym 

      zapraszamy  na dzień otwarty szkoły w dniu 19 września 2019 r. w godz. 16.00 - 18.00

      Porządek spotkania:

      • godzina: 16.00 - zebranie ogólne (mała sala gimnastyczna)
      • godzina 16.30 - spotkania z wychowawcami w klasach 
      • od godziny 16.30 do 18.00 - rozmowy z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów.
      • godzina 15.30 - spotkanie administratora e-dziennika z rodzicami uczniów klas pierwszych - przekazanie loginów i haseł (sala 106)

                                                                                                                       Zapraszamy serdecznie.

                                                                                                                                Dyrekcja szkoły

       

     • "Siła nauki nie przemija..." - inauguracja roku szkolnego 2019/2020

      18.09.2019

      2 września 2019 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny: 2019/2020. Było to szczególne wydarzenie, ponieważ z okazji  80 - tej rocznicy wybuchu II wojny światowej zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele pokolenia Polskich  Dzieci Wojny, czyli osoby urodzone przed zakończeniem II wojny światowej. Gościlismy  panie: Halinę Sowulewską, Marię Jakubowską, Mirosławę Ślimkowską, pana Wiesława Kalwajtysa oraz państwo Jadwigę i Mieczysława Bogdan. Pani Halina Sowulewska odczytała Apel Polskich Dzieci Wojny o Pokój na Świecie. Przypomniała krzywdy i straty moralne i materialne, jakich doświadczyło to pokolenie i podkreśliła konieczność walki o pokój na świecie. Miliony ludzi, którzy polegli w wyniku hitlerowskich i stalinowskich represji, uczciliśmy zapaleniem znicza i minutą ciszy...Inauguracja roku szkolnego stała się lekcją historii nie tylko dla młodego pokolenia, lecz dla wszystkich zebranych. To spotkanie spowodowało wiele wspomnień, refleksji i wzruszeń. Dziękujemy za dzisiejszą Waszą obecność i piękny wpis w Księdze Pamiątkowej Szkoły:

      "My, seniorzy, jesteśmy bardzo zaszczyceni, że zostalismy zaproszeni na dzisiejsze otwarcie roku szkolnego 2019/2020. Ten dzień jest ważnym dniem dla całego społeczeństwa polskiego, ponieważ 80 lat temu wybuchła II wojna światowa. My, Dzieci Wojny, życzymy młodym pokoleniom, aby nigdy w życiu nie doznali takiej tragedii, jaką my przeżywaliśmy i nasze Rodziny. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji Szkoły, Gronu Pedagogicznemu i wszystkim zebranym."

     • Zaproszenie

      29.08.2019

      Zapraszamy Uczniów, Rodziców i Gości na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się w hali sportowej szkoły.

      Porządek uroczystości:

      8.30 - Msza św.

      9.20 - akademia (hala sportowa)

      10.20 - spotkanie z wychowawcami w klasach

      Odjazdy autobusów:

      godz. 11.00 - p. L. Szoszorek - wszyscy uczniowie z Garbasu II i Mieruniszek 

      godz. 11.00 - p. D. Kryścio - Nowe Motule, Stare Motule, Tabałówka, Jemieliste

      godz. 11.00 - p. Boguszewski -  Garbas I, Szafranki, Zusno, Filipów III, Olszanka, Stara Dębszczyzna, Nowa     Dębszczyzna,  Jemieliste, Smolenka, Agrafinówka, Piecki

      godz. 11.40 - p. D. Kryścio - Wólka, Supienie, Czarne, Huta, Rospuda

                                                                                                                                         Dyrekcja SP w Filipowie

       

       

     • Zaproś Babcię, Dziadka, Sąsiada na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

      29.08.2019

      Nasza szkoła bierze udział w akcji zorganizowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP.  Jest to projekt z okazji osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Stanowi podziękowanie pokoleniu Dzieci Wojny za wszystko, co uczyniło dla Polski "mimo tego, że czas okupacji, który naznaczył ich dzieciństwo, z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach i sprawiedliwości dziejowej".

      Drodzy Uczniowie i Rodzice! Jeśli Wasi Dziadkowie, Rodzice, Sąsiedzi, należą do pokolenia, któremu 5 lat wojny zabrało beztroskie dzieciństwo a przysporzyło wiele cierpień, rozstań i smutku, zaproście Ich 2 września do szkoły na uroczystą inaugurację nowego roku szkolnego. Przekroczenie progu szkoły przedstawicieli wojennego pokolenia dokończy w sposób symboliczny ich przerwaną przez wojnę edukację.

      Niech Polskie Dzieci Wojny, czyli osoby urodzone przed zakończeniem II wojny swiatowej, ostatni świadkowie tamtych tragicznych dni, uświadomią konieczność walki o pokój i będą ostrzeżeniem przed złem, jakie niesie wojna i ataki terrorystyczne.

                                                                                                                                          Dyrekcja SP w Filipowie

       

     • Ogłoszenie o naborze do przedszkola: "W Magicznym Świecie" - wnioski do pobrania

      25.08.2019

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie informuje, że od października bieżącego roku zostanie w szkole uruchomione, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, przedszkole „W Magicznym Świecie”.

      Opieką zastaną objęte 3 grupy dzieci z gminy Filipów:

      Grupa I – licząca 24 osoby – to trzylatki i czterolatki

      Grupy: II i III – liczące po 18 dzieci – to czterolatki, pięciolatki i sześciolatki

      Dzieciom zostanie zapewnione:

      • Opieka w godzinach: 6.30 – 16.30

      • Pełne wyżywienie

      • Możliwość leżakowania

      • Zajęcia rozwijające i specjalistyczne: (wspomagające rozwój intelektualny, logopedyczne, korekcyjno - kompensacyjne, kształtujące kompetencje społeczno – emocjonalne, stymulujące rozwój psychoruchowy, gimnastyka korekcyjno - kompensacyjna)

      Rekrutacja rozpoczyna się od  26 sierpnia 2019 r. i trwa do 20 września 2019 r. 

      Zapraszamy Rodziców i Opiekunów dzieci 3, 4, 5 i 6 – letnich do skorzystania z oferty.

       

      Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola są dostępne niżej oraz w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej urzędu gminy.

      Wniosek_dla_dzieci_trzyletnich_i_czteroletnich.rtf

      Wniosek_dla_dzieci_czteroletnich_i_piecioletnich_oraz_piecioletnich_i_szescioletnich.rtf

       

       

       

       

     • Ogłoszenie o naborze na stanowisko: intendent - pomoc kuchenna - dla potrzeb projektu: "W Magicznym Świecie" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020

      05.08.2019


      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie ul. Marii Konopnickiej 6 poszukuje pracownika na stanowisko intendent-pomoc kuchenna w pełnym wymiarze czasu pracy w ramach projektu

      I Wymagania niezbędne

      1. Obywatelstwo polskie

      2. Wykształcenie średnie i kurs kwalifikacyjny w zakresie żywienia lub średnie branżowe –technologia żywienia, dietetyk, wykształcenie gastronomiczne

      3. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wyżej wymienionym stanowisku

      4. Brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub za przestępstwo popełnione umyślnie, lub umyślne przestępstwo skarbowe

      5. Nieposzlakowana opinia

      6. Obsługa komputera ( excel, word)

      7. Znajomość zasad żywienia i norm żywieniowych.

      II  Wymagania dodatkowe:     

      1. Umiejętność wykorzystania zasad żywienia i norm żywieniowych

      2. Umiejętność analitycznego myślenia

      3. Samodzielność oraz umiejętność pracy w zespole

      4. Terminowość, rzetelność i odpowiedzialność

      5. Komunikatywność i wysoka kultura osobista

      6. Odpowiedzialność za realizację zadań

      III  Zakres zadań wykonywanych na stanowisku intendenta

      1. Układanie jadłospisów zgodnie z normami żywieniowymi

      2. Przestrzeganie zasad HACCP i DPH w szkole

      3. Rozliczanie stanu magazynowego i prowadzenie ewidencji inwentarzowej

      4. Składanie zamówień żywieniowych zgodnie z normami.

      5. Przygotowywanie rozeznania rynku do wyłonienia najkorzystniejszej oferty zakupu produktów

      6. Pomoc przy przygotowywaniu i wydawaniu posiłków oraz utrzymaniu czystości w pomieszczeniach kuchennych.

      IV  Informacja o warunkach zatrudnienia

      1. Miejsce pracy: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie, ul. M. Konopnickiej 6

      V  Wymagane dokumenty

      1. Curriculum vitae

      2. Podanie o przyjęcie do pracy

      3. Oświadczenie  o niekaralności

      4. Zaświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnienie na w/w stanowisku oraz książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych

      5. Kserokopie dokumentów potwierdzających wymagany poziom wykształcenia

      6. Inne dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje

      7. Oświadczenie o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000 ze zm.) na potrzeby związane z naborem na stanowisko.

      Dokumenty należy składać osobiście w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie ul. Marii Konopnickiej 6.

      Termin składania dokumentów od 30.07.2019 r. do 09.08.2019. Dokumenty, które wpłyną po terminie, będą nieczytelne lub nie będą zawierały wszystkich wymaganych dokumentów, nie będą rozpatrywane.

      Osoba, która spełni wymagania i zostanie wytypowana do zatrudnienia zostanie powiadomiona telefonicznie.


     • Wakacje!!!

      18.07.2019

      19 czerwca 2019 r. - kwiaty, miłe gesty, podziękowania,  słowa gratulacji... dzień radosny, ale z dozą nostalgii. To początek wakacji, zakończenie ciężkiej pracy, spokój i ogromne rozluźnienie. Jednak dla uczniów 3 klas gimnazjum i 8 klas szkoły podstawowej to zakończenie pewnego etapu w życiu - rozstanie z przyjaciółmi, wychowawcami, nauczycielami - pożegnanie szkoły. I stresujące oczekiwanie na wyniki rekrutacji...

      Wszystkim Absolwentom, Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzymy  bezpiecznych i pogodnych wakacji, a Pracownikom Szkoły - udanych urlopów.

                                                                                                                                                Dyrekcja

     • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - uroczystość najmłodszych

      18.07.2019

      Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca. Dziesięć miesięcy trudu i wyrzeczeń, ale też dziesięć miesięcy przygody, wielu spotkań, imprez klasowych, wycieczek, wspólnie organizowanych uroczystości, wydarzeń wesołych, czasami porażek, a nawet pożegnań...

      Przed nami dwa miesiące letniego wypoczynku, pamiętajmy o przestrzeganiu zasad dotyczących bezpieczeństwa własnego i innych. Wypoczywajmy tak, by wrócić we wrześniu z nową energią, zapałem do pracy i świeżymi pomysłami. Delektujmy się swobodą, ciekawymi książkami, grami i czasem spędzonym z rodziną i znajomymi. Wesołych wakacji!

       

     • Promowanie dobrych praktyk - wybory do władz SU

      19.07.2019

      Zbliżające się wakacje to czas na planowanie pracy w nowym roku szkolnym. SU rozpoczął od demokratycznych i powszechnych wyborów na przewodniczącego SU. Kampania wyborcza wyłoniła 3 kandydatki. Najatrakcyjniejszym programem wyborczym okazała się propozycja Karoliny Borkowskiej, ucz. klasy 7. Gratulujemy funkcji przewodniczącej SU w roku szkolnym 2019/2020!

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

      15.06.2019

      Zapraszamy Uczniów, Rodziców i Gości na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 (według harmonogramu):

      18 czerwca o godzinie 8.00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego klas: 0 - 3 szkoły podstawowej (hala sportowa)

      19 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 4 - 7 szkoły podstawowej oraz pożegnanie Absolwentów (klas: 8a, 8b, 3aG, 3bG) - hala sportowa

      • 8.00 - spotkanie z wychowawcami w klasach
      • 8.30 - Msza św. (zapraszamy Uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej z Rodzicami)
      • 9.30 - uroczystość zakończenia roku szkolnego klas: 4 - 7 oraz pożegnanie Absolwentów (klas: 8a, 8b, 3aG, 3bG), po uroczystości spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach i rozdanie świadectw - przypomnienie o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego

                                                                                                                          Dyrekcja szkoły

     • Ogłoszenie o naborze na stanowisko sekretarki

      14.06.2019

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie poszukuje pracownika na stanowisko sekretarki w pełnym wymiarze czasu pracy.

      I Nazwa i adres jednostki:

      Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie

      16 - 424 Filipów, ul. Marii Konopnickiej 6

      Tel. 875696029

      II Określenie stanowiska pracy:

      Sekretarka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie

      III Warunki pracy:

      Zatrudnienie na pełny etat w oparciu o umowę o pracę. Pierwsze zatrudnienie na okres próbny.

      IV Kandydat powinien spełniać następujące wymagania:

      1. Obowiązkowe:

      • obywatelstwo polskie
      • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie w pełni z praw publicznych
      • kandydat nie może być karany za przestępstwo przeciwko: mieniu, obrotowi gospodarczemu, działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, wiarygodności dokumentów lub przestępstwo karnoskarbowe
      • wykształcenie wyższe (mile widziane administracyjne)
      • brak przeciwwskazań do pracy na danym stanowisku
      • biegła obsługa komputera (pakiet Office)

      2. Wymagania dodatkowe związane ze stanowiskiem:

      • znajomość problematyki oświatowej, przepisów prawa oświatowego
      • łatwość w redagowaniu pism urzędowych
      • swobodna obsługa urządzeń biurowych
      • umiejętność pracy w zespole
      • predyspozycje osobowościowe: odpowiedzialność, rzetelność, sumienność, odporność na stres, kreatywność, komunikatywność, umiejętność organizacji czasu pracy
      • wysoki poziom kultury osobistej

      V Zakres podstawowych zadań:

      1. Prowadzenie kancelarii szkolnej w oparciu o obowiązującą instrukcję kancelaryjną
      2. Prowadzenie ewidencji i dokumentacji przebiegu nauczania, tj. księgi ewidencji dzieci, księgi uczniów
      3. Bieżące załatwianie spraw uczniowskich, a w szczególności:
      • przygotowywanie i wydawanie legitymacji szkolnych i ich duplikatów
      • przygotowywanie zaświadczeń na potrzeby różnych instytucji
      • sporządzanie i wydawanie duplikatów świadectw i innych dokumentów
      • wydawanie kart rowerowych

      4. Współpraca przy przygotowywaniu i realizacji projektów unijnych

      5. Obsługa urządzeń biurowych (kserokopiarki, drukarki, faxu)

      6. Organizowanie spotkań z dyrektorem szkoły

      7. Udzielanie informacji interesantom

      8. Prowadzenie ewidencji druków ścisłego zarachowania

      9. Dbałość o należyty porządek i ład na stanowisku pracy

      10. Nadzór nad stanem technicznym urządzeń znajdujących się w szkole

      11. Wykonywanie doraźnych prac, zlecanych przez dyrektora szkoły

       

      VI Wymagane dokumenty:

      • podanie o przyjęcie do pracy na stanowisku sekretarki szkolnej
      • curriculum vitae
      • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie
      • kserokopie innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i umiejętności
      • oświadczenie kandydata o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o braku ograniczeń w korzystaniu w pełni z praw publicznych i niekaralności za przestepstwa popełnione umyślnie lub umyślne przestępstwa skarbowe
      • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzaniu danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą o przetwarzaniu danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000 ze zmianami)

      Wymagane dokumenty należy złożyć osobiście w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II       w Filipowie, ul. Marii Konopnickiej 6, 16-424 Filipów.

      Termin składania dokumentów: od 17.06.2019 r. do 5.07.2019 r.

      Dokumenty, które wpłyną po terminie lub będą nieczytelne albo nie będą zawierały wszystkich wymaganych dokumentów, nie zostaną rozpatrzone.

      Osoba, które spełni wymagania i zostanie wytypowana do zatrudnienia, zostanie o tym powiadomiona telefonicznie.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

     • Bezpieczne wakacje - 2019

      19.07.2019

      Zbliżają się wakacje - upały, burze, wyjazdy, natężenie ruchu drogowego... Letnie odprężenie sprawia, że zapominamy o zasadach bezpieczeństwa, szczególnie na drogach.

      Policjanci Posterunku w Filipowie: pan Bogdan Mentel i pan Adam Raczkowski,  przypomnieli dzieciom o zagrożeniach podczas wypoczynku letniego, zwrócili uwagę na przestrzeganie zasad podczas poruszania się na drogach i w trakcie podróży samochodem, rozdali kamizelki odblaskowe.

     • Komunikat

      12.06.2019

      Z powodu utrzymującej się od kilku dni wysokiej temperatury i przegrzaniu klas, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, lekcje zostały skrócone o 15 minut i będą trwały 30 minut, według planu:

      Lekcja 1: 8.00 - 8.30

      Przerwa: 8.30 - 8.35

      Lekcja 2: 8.35 - 9.05

      Przerwa: 9.05 - 9.15

      Lekcja 3: 9.15 - 9.45

      Przerwa: 9.45 - 9.50

      Lekcja 4: 9.50 - 10.20

      Przerwa: 10.20 - 10.30

      Lekcja 5: 10.30 - 11.00

      Przerwa obiadowa: 11.00 - 11.20

      Lekcja 6: 11.20 - 11. 50

      Przerwa: 11.50 - 12.00

      Lekcja 7: 12.00 - 12.30

      Uczniowie, dojeżdżający autobusami gminnymi,  zostaną odwiezieni jednym kursem: o godz. 12.40.

      Jednocześnie informujemy, że świetlica szkolna zapewnia opiekę jak każdego dnia, czyli do godziny 15.30.

      O odwołaniu decyzji poinformujemy.

                                                                                                                Dyrekcja szkoły

       

       

       

     • Strefa ciszy i relaksu...zapraszamy dzieci do korzystania

      02.06.2019

      Szkoła to nie tylko lekcje, czasami, zwłaszcza podczas przerw, panuje tu ruch, harmider i hałas... A jak hałas, to pojawia się zmęczenie, ból głowy, kłopoty z koncentracją, czasami nawet agresja...

      By temu zapobiec, w strefie klas I - III, na drugim piętrze, utworzyliśmy kącik ciszy i relaksu. Jest od odpowiedzią na konkurs plastyczny pt. "Co warto zmienić w szkole?". To uczniowie sami zaproponowali zmiany w szkole. I za bardzo ciekawe i oryginalne pomysły zostali nagrodzeni.

     • "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat..." Janusz Korczak

      01.06.2019

      I czerwca - obchodzimy Międzynarodowy dzień Dziecka. W tym dniu prawie we wszystkich krajach dorośli organizują dzieciom wiele atrakcji, bawią się z nimi, rozdają prezenty... przede wszystkim są w ich życiu.

      Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom, przede wszystkim Uczniom  naszej szkoły, Przedszkolaczkom i Absolwentom -  dużo radości, świetnej zabawy, humoru, smacznej pizzy, bardzo zimnych lodów i mocy prezentów. Niech to będzie dzień bez komputera, spędźcie go na powietrzu, wykorzystajcie wiosenną pogodę. A w niedzielę skorzystajcie z atrakcji przygotowanych przez GOKiS w Filipowie.

       

                                                                                                                                                        Dorośli


     • "Narkotyki i dopalacze zabijają" - zajęcia edukacyjno - profilaktyczne

      19.07.2019

      29 maja 2019 r. odbyły się w szkole zajęcia edukacyjno - profilaktyczne na temat aspołecznych zachowań dzieci i młodzieży. Dzielnicowy, pan Kazimierz Bordzio, uświadomił młodzież na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Podał zdrowotne, prawne i społeczne konsekwencje ich stosowania oraz rozpowszechniania. Uczulił na ryzyko zagrożenia zdrowia i życia spowodowane spożywaniem różnego rodzaju "trucizn" i zaapelował o reagowanie w przypadku wiedzy na temat spożywania substancji o nieznanym składzie i pochodzeniu.

       

       

       

       

     • "Matka nie musi wszystkiego rozumieć. Wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna..." Paulo Coelo

      25.05.2019

      Eric Emannuel Schmitt, filozof, autor książki "Oskar i pani Róża" powiedział: "Nie pytajcie mnie, jak wyglądała moja matka: czy można opisać słońce? Z mamy promieniowało ciepło, siła, radość. Bardziej pamiętam te odczucia niż rysy jej twarzy. Przy niej śmiałem się i nic złego nie mogło mi się przytrafić..."

      Wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy, by pomimo wielu smutków, trosk i kłopotów - promieniowały z Was: ciepło, siła i radość. Żebyście zawsze były "słońcem" dla Waszych dzieci, żeby one czuły, że nic złego nie może im się przytrafić... Żebyście były szczęśliwe i dumne ze swoich dzieci...a dzieci... żeby zawsze i bezgranicznie Was kochały... Pamiętajcie, że babcie to też matki... Pamiętajmy też o mamach, które na zawsze odeszły...

      Wszystkim Mamom:

     • "Ja tu u Was byłem. Pilnujcie mi moich szlaków..." Święto Szkoły i Dzień Patrona - SP w Filipowie

      26.05.2019

      24 maja 2019 r. - to dzień bardzo świąteczny. Uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły oraz Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęliśmy częścią artystyczną, podczas której Sztandar SP w Filipowie został przekazany młodszej asyście. Imprezę rozpoczęła dyrektor szkoły, pani Alicja Szulińska, a uświetnili zaproszeni goście: pan Tomasz Rogowski - Wójt Gminy Filipów, pan Marek Dziatkowski -  przewodniczący Rady Rodziców, pan Wiesław Wołosewicz -  przewodniczący Rady Gminy Filipów oraz Rodzice uczniów naszej szkoły.

      W części artystycznej młodzież przypomniała Szlak Papieski, a więc stacje: Ełk, Rajgród, Studzieniczna, Mikaszówka, Sejny i Wigry...

      Po mszy św. wszyscy udali się pod Dąb Katyński, gdzie odbył się krótki apel i złożenie kwiatów.

      Uroczystość zakończyła gra szkolna oraz...lody.

       

     • Święto Szkoły- Zapraszamy

      21.05.2019

      24 maja 2019 r. (piątek) obchodzimy Święto Szkoły. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych. Uczniów obowiązuje strój galowy.

      Porządek dnia:

      8.00 - spotkanie z wychowawcami w klasach.

      8.05 - apel na hali

      8.55 - przemarsz do kościoła

      9.00 - Msza św.

      9.50 - apel przy Dębie Katyńskim

      10.45 - gra szkolna

      12.40 - odjazdy autobusów (harmonogram na tablicach ogłoszeń w szkole)

      Zapraszamy Rodziców oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w uroczystości.

                                                                                                                                                      Dyrekcja szkoły

                                                                                                                                                   Zespół ds. Patrona

     • Kocham Cię, Mamo...

      27.05.2019

      Mama, mother, madre, maman, maminka, mamm, ima... to najpiękniejsze słowo świata, słowo "mama" brzmi podobnie w różnych językach. I podobne ma znaczenie... To osoba najbliższa dziecku, kochana, ciepła, nadroższa... Mamę się kocha.  Mamy się nie zapomina...

      Z okazji zbliżającego się Dnia Matki uczniowie klas I - III szkoły podstawowej zaprosili swoje mamy do szkoły. Przygotowali swoim ukochanym mamom i opiekunkom częśc artystyczną oraz słodką niespodziankę...

      Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia:

     • XV Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

      20.05.2019

      17 maja 2019 r. delegacja  naszej szkoły wzięła udział w XV Zjeździe Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęto spotkaniem w Bazylice NSJ w Augustowie, następnie uczestnicy udali się do Portu Żeglugi w Augustowie, skąd statkiem Serwy przepłynęli do Studzienicznej. Tam odbyła się uroczysta msza św. celebrowana przez ks. biskupa, Jerzego Mazura. Wzięły w niej udział delegacje z 14 szkół. Zjazd zakończyła agappe w ogrodach parafialnych.

      Skład delegacji:

      • dyrektor szkoły, p. Alicja Szulińska
      • p. Anna Kozłowska
      • p. Ewa Łebkowska
      • asysta sztandaru szkoły podstawowej: Anna Bogdan, Nikola Benczyk i Paweł Barszczewski
      • asysta sztandaru gimnazjum: Karolina Galińska, Natalia Kopko i Andrzej Jurczyk

       

      Fotorelacja z wydarzenia:

     • "Mama, Tata i ja..." - kolejny sukces Olgi Walickiej w finale XXVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków w Białymstoku

      20.05.2019

      10 maja 2019 r. odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku finał  XXVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków: "Mama, Tata i ja". Naszą szkołę w finale zaprezentował zespół rodzinny: Olga Walicka z mamą.

      Gratulujemy uzyskania II miejsca i życzymy Oldze i mamie dalszych sukcesów!

      Zapraszamy na krótki wywiad z Olgą.

      • Olu, jak zareagowałaś na swój sukces?

      Bardzo się ucieszyłam, ale byłam zaskoczona, kiedy usłyszałam podczas pierwszego etapu w Wiżajnach, że zajęłam I miejsce i pojadę do Białegostoku.

      • Jak długo przygotowywałyście się z mamą do festiwalu? Czy miałas tremę?

      Niezbyt długo. Nie bałam się występu. To była dla mnie przyjemność. Lubię śpiewać, kiedy będe w drugiej klasie, pójdę do szkoły muzycznej.

      • Jak powitały Cię Twoje koleżanki i koledzy?

      Wszyscy się cieszyli a koleżanki mi pogratulowały.

      • Dziękuję Ci za rozmowę i życzę wielu sukcesów. Miejmy nadzieję, że Twój sukces otworzy drogę innym i zrozumieją, że marzenia się spełniają...              

                                                                                      Z młodą artystką... rozmawiała Anna Domańska

       

       

     • Mała Piłkarska Kadra Czeka - I miejsce dla Filipowa.

      19.05.2019

      Gratulujemy drużynie piłkarskiej oraz trenerowi, p.Tomaszowi Ferencowi -  I miejsca w Powiatowym Turnieju LZS w piłce nożnej chłopców "Mała Piłkarska Kadra Czeka" o puchar Starosty Suwalskiego.

      Zawody odbyły się w Bakałarzewie 16 maja 2019 r.

      Skład drużyny:

      1. Tomasz Biłbak (klasa 6a)
      2. Jakub Dziatkowski (klasa 6b)
      3. Wojciech Fałtynowicz (klasa 5a)
      4. Szymon Józwik (klasa 5b)
      5. Patryk Koprowski (klasa 6a)
      6. Norbert Krystkiewicz (klasa 6b)
      7. Piotr Michniewicz (klasa 5b)
      8. Mateusz Radzewicz (klasa 6b)
      9. Piotr Sienkiewicz (klasa 5b)
      10. Mikołaj Smokowski (klasa 6a)

       

     • Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

      17.05.2019

      21 marca 2019 r. piętnaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" w 3 kategoriach wiekowych:

      • Żaczek (klasa druga) - 3 uczniów
      • Maluch (klasa trzecia i czwarta) - 5 uczniów
      • Beniamin (klasa piąta i szósta) - 7 uczniów

      Gratulujemy uczennicy klasy 6a, Marii Omiljan, uzyskania wyniku bardzo dobry (uczennica p. Anetty Bachurskiej) i życzymy dalszych sukcesów!

      Gratulujemy również czworgu uczniom uzyskania wyróżnień:

      • Darii Radzewicz (klasa 2b) - uczennicy p. Henryki Cichockiej
      • Samborowi Sawickiemu (klasa 3b) - uczniowi  p. Celiny Dobrzyńskiej
      • Franciszkowi Kozłowskiemu (klasa 5a) - uczniowi p. Agnieszki Adamowicz
      • Alicji Kibitlewskiej (klasa 5a) - uczennicy p. Agnieszki Adamowicz

      Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Anna Kozłowska.

     • Nabór do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych!

      16.05.2019

      Od 13 maja 2019 r. ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie powinni zarejestrować się w systemie: (proszę kliknąć w link podany obok)

       

      Rekrutacja w 2019 r. prowadzona jest jednocześnie dla klas ósmych i trzecich gimnazjum. Po kliknięciu w podany wyżej link, należy dokonać wyboru ścieżki rekrutacyjnej, czyli klasy ósme korzystają z przycisku niebieskiego, natomiast klasy gimnazjalne z zielonego. Następnie postępujemy według zalecanych w systemie kroków. W zakładce: Pliki do pobrania znajduje się Podręcznik dla kandydata samodzielnie zakładającego konto w systemie. Warto zapoznać się też z ofertą szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych (wystarczy kliknąć w zakładkę: Oferta). Tam znajdują się dodatkowe informacje dotyczące konkretnej szkoły, np. teminy sprawdzianów kompetencji językowych w liceach dwujęzycznych (np. w III LO sprawdzian z języka angielskiego odbędzie się 23 maja: część pisemna o godz. 9.00, a ustna od godz. 10.00)

      Rejestracja kandydata odbywa się w kilku krokach - podaniu danych osobowych kandydata, uzupełnieniu danych rodziców oraz wybraniu oddziałów i szkół, a następnie ustaleniu szkoły pierwszego wyboru. To szkoła pierwszego wyboru zajmuje się obsługą kandydata: przyjmuje, przechowuje oraz weryfikuje jego dokumenty. Dlatego też zgłoszony w systemie i wygenerowany wniosek należy wydrukować i podpisany przez rodziców (opiekunów), dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru. Po złożeniu wniosku w szkole pierwszego wyboru (szkole wybranej na pierwszym miejscu listy preferencji) i jeśli dane kandydata podane w systemie będą identyczne z danymi na dostarczonym do szkoły wniosku, status wniosku z niezweryfikowany zmieni sie na zaakceptowany. Gdy stan wniosku kandydata uzyska status zaakceptowany, nie będzie można w danych kandydata wprowadzić zmian. Mozna tego dokonać po wycofaniu wniosku ze szkoły.

      W przypadku uzyskania statusu odrzucony należy pilnie skontaktować się ze szkołą pierwszego wyboru w celu uzyskania powodu odrzucenia.

      Po utworzeniu konta w systemie kandydat może logować się, przeglądać swoje dane i uzyskać informacje o wynikach rekrutacji.

      Kandytat po rejestracji i otrzymaniu danych dostępowych do konta będzie mógł wprowadzić osiągnięcia na podstawie świadectwa i innych zaświadczeń.

      Przy składaniu wniosku do technikum i branżowej szkoły I stopnia należy dostarczyć zaświadczenie lekarza medycyny pracy. Naszą szkołę obsługuje Poradnia Medycyny Pracy w Suwałkach, ul. Waryńskiego 27. Lekarz przyjmuje w godzinach:

      Poniedziałek: 10.00 - 14.00

      Wtorek: 9.00 - 12.00

      Środa: 11.00 - 14.00

      Czwartek: 10.00 - 14.00

      Piątek: 10.00 - 14.00

      Na badania lekarskie uczeń powinien mieć:

      • ksero bilansu zdrowia (należy odebrać od pielęgniarki w naszej szkole - we wtorki, środy i piątki w godzinach: 9.00 - 13.00),
      • skierowanie ze szkoły, którą uczeń wybrał (jedna osoba może otrzymać bezpłatnie maksymalnie trzy orzeczenia lekarskie do wybranych szkół),
      • legitymację uczniowską,
      • dokumentację medyczną z leczenia, o ile takie miało miejsce.

      Rejestracja kandydatów i wybór preferencji trwa do 18 czerwca 2019 r. do godziny 16.00. W razie wątpliwości lub problemów z rejestracją, proszę zgłaszać się do wychowawców, doradcy zawodowego lub pedagoga.

                                                                                                                                                        Anna Domańska

                                                                                                                         

       

     • Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy - intendent - pracownik biurowy.

      12.05.2019

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie, ul. M. Konopnickiej 6, poszukuje pracownika na stanowisko: intendent - pracownik biurowy, w pełnym wymiarze czasu pracy.

      I Wymagania niezbędne:

      1. Obywatelstwo polskie.

      2. Wykształcenie średnie kierunkowe: technolog żywienia, dietetyk lub wykształcenie gastronomiczne.

      3.Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku.

      4. Brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub za przestępstwo popełnione umyślnie lub umyślne przestępstwo skarbowe.

      5. Nieposzlakowana opinia.

      6.Znajomość przepisów HACCP.

      7. Znajomość i umiejętność stosowania na stanowisku pracy podstaw rachunkowości.

      8. Obsługa komputera (Word, Excel).

      9. Znajomość zasad żywienia i norm żywieniowych.

      II Wymagania dodatkowe:

      1. Umiejętność wykorzystania zasad żywienia i norm żywieniowych.

      2. Umiejętność analitycznego myślenia.

      3. Samodzielność oraz umiejętność pracy w zespole.

      4. Terminowość, rzetelność i odpowiedzialność.

      5. Komunikatywność i wysoka kultura osobista.

      6. Odpowiedzialność za realizację zadań.

      7. Znajomość przepisów oświatowych dotyczących działalności szkoły.

      III Zakres zadań wykonywanych na stanowisku intendenta:

      1. Układanie jadłospisów zgodnie z normami żywieniowymi.

      2. Przestrzeganie zasad HACCP i DPH w szkole.

      3. Rozliczanie stanu magazynowego i prowadzenie ewidencji inwentarzowej.

      4. Składanie (zgodnie z normami) zamówień żywieniowych.

      5. Branie udziału w inwentaryzacji.

      6. Przygotowywanie dokumentacji przetargowej.

      7. Wystawianie i rozliczanie faktur.

      8. Prowadzenie kasy.

      IV Informacja o warunkach zatrudnienia:

      1. Miejsce pracy: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie, ul. M. Konopnickiej 6, 16 - 424 Filipów.

      2. Termin zatrudnienia: od 1 sierpnia 2019 r.

      V Wymagane dokumenty:

      1. Podanie.

      2. CV

      3. Oświadczenie o niekaralności.

      4. Zaświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnienie na w/w stanowisku.

      5. Kserokopie dokumentów potwierdzających wymagany poziom wykształcenia.

      6. Dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje.

      7. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000 ze zm.) na potrzeby związanymi z naborem na stanowisko.

      Dokumenty należy składać osobiście w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie, ul. M. Konopnickiej 6.

      Termin składania dokumentów: od 13 maja 2019 r. do 24 maja 2019 r.

      Dokumenty, które wpłyną po terminie, będą nieczytelne lub będą niekompletne, nie będą rozpatrywane.

      Osoba, która spełni wymagania i zostanie wytypowana do zatrudnienia, zostanie poinformowana telefonicznie.

       

       

       

       

       

     • XI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Strofy Jana Pawła II"

      17.05.2019

      4 kwietnia 2019 r. odbył się w szkole XI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Strofy Jana Pawła II", objęty patronatem Starosty Suwalskiego oraz patronatem medialnym miesięcznika diecezji ełckiej "Martyria" Konkurs był adresowany do uczniów klas: 7 i 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum powiatu suwalskiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica 3 klasy gimnazjum, Ewelina Bielecka.

      W konkursie wzięło udział 13 uczestników ze szkół podstawowych i 5 uczestników z gimnazjum. Poezji Patrona wysłuchała Komisja w składzie:

      • p. dr Jadwiga Barbara Nowacka - wykładowca na Uniwersytecie w Białymstoku i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach
      • p. Barbara Cieśluk - inspektor do spraw kultury i sportu w Starostwie Powiatowym w Suwałkach.
      • p. Maria Kołodziejska - dyrektor Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach           
      • p. Jolanta Kubrak - nauczyciel konsultant Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach

      Wyniki konkursu:

      • w kategorii szkół podstawowych:

      I miejsce - Jan Albert Murawko (SP im. Papieża Jana Pawła II z Nowej Wsi)

      II miejsce - Wiktoria Sidorek (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaletniku)

      III miejsce - Wioletta Pojawa (SP im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie)

      Wyróżnienia: Julia Biel (SP im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie), Magdalena Rutkowska (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaletniku), Nikola Gabriela Złotnik (SP im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie)

      • w kategorii gimnazjum:

      I miejsca oraz wyróżnień nie przyznano

      II miejsce: Ewelina Bielecka (Gimnazjum w Filipowie)

      III miejsce - Aleksandra Kowalska (Gimnazjum w Raczkach)

      Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom oraz ich opiekunom. Szczególnie gratulujemy naszej uczennicy, Ewelinie oraz pani Jolancie Żaborowskiej.

      Koordynatorem konkursu jest p. Małgorzata Rant- nauczyciel bibliotekarz.

     • "Witaj, majowa jutrzenko..." - szkolne obchody Dnia 3 Maja.

      06.05.2019

      30 kwietnia 2019 r. odbyły się szkolne obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przypomnieli historię pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy rządowej z 3 maja 1791 r.

      Najmłodsi zaakcentowali barwy biało - czerwone, zatańczyli poloneza, zaprezentowali układ taneczny o charakterze patriotycznym. Przypomnieli o obchodzonym 2 maja - Dniu Flagi.

      Starsze koleżanki i koledzy z klas 4 - 8, członkowie organizacji Młodzi Kustosze Izby Tradycji Narodowej, działającej w szkole, w formie inscenizacji, przybliżyli tło historyczne oraz główne założenia i znaczenie Konstytucji 3 Maja dla Polski.

     • Sukcesy najmłodszych

      29.04.2019

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mama tata i ja.

      26 kwietnia odbył się XX Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej “Mama tata i ja”.  Konkurs organizuje Świetlica Gminna w WIżajnach we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach.  Festiwal Piosenki Przedszkolaków ma na celu rozbudzenie muzycznych zamiłowań dzieci w połączeniu z rodzinnym śpiewaniem i graniem. Adresowany jest do małych piosenkarzy z całego województwa podlaskiego.  

      W tym roku pierwszą nagrodę wyśpiewała Olga Walicka z oddziału przedszkolnego w naszej szkole.  Tym samym Olga i jej mama Sylwia zakwalifikowały się na finał wojewódzki, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku.  

      Tu koniecznie musimy przywołać przysłowie “Historia lubi się powtarzać”. Pani Sylwia Rogowska wygrała konkurs piosenki przedszkolnej po raz drugi. Pierwszy raz w 2000 roku jako uczennica naszego przedszkola  a obecnie jako mama. Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.
       

     • Wiosenna przerwa świąteczna

      18.04.2019

                              Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 18.04.2019 r. do 23.04.2019 r.

       

                                                                                  Zdrowych, spokojnych i pogodnych

                                                                                  Świąt Wielkanocnych życzą:

       

                                                                                                               dyrekcja, pracownicy i uczniowie

                                                                                                               Szkoły Podstawowej w Filipowie

     • Kochani Uczniowie! Szanowni Rodzice Ósmoklasistów i Gimnazjalistów!

      08.04.2019

      8 kwietnia 2019 r. rozpoczął się protest nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. W związku z tym pod znakiem zapytania znalazła się organizacja egzaminów zewnętrznych. Chcemy jednak Was uspokoić i zapewnić, że dołożymy wszystkich starań, by egzaminy przebiegły we właściwym terminie, według ustalonego harmonogramu i bez zakłóceń.

      Egzamin Gimnazjalny:

      • 10.04.2019 r. (środa)

      godz. 9.00 - historia i społeczeństwo

      godz. 11.00 - język polski

      • 11.04.2019 r. (czwartek)

      godz. 9.00 - przedmioty przyrodnicze

      godz. 11.00 - matematyka

      • 12.04.2010 r. (piątek)

      godz. 9.00 - język obcy nowożytny - część podstawowa

      godz. 11.00 - język obcy nowożytny - część rozszerzona

      Egzamin Ósmoklasisty:

      • 15.04.2019 r. (poniedziałek)

      godz.9.00 - język polski

      • 16.04.2019 r. (wtorek)

      godz. 9.00 - matematyka

      • 17.04.2019 r. (środa)

      godz. 9.00  - język obcy nowożytny

       

      Prosimy, by uczniowie przyszli w tych dniach do szkoły o godzinie 8.30, nie zapomnieli o długopisie z czarnym tuszem i linijce na egzamin z matematyki. Zamiast komórki (na egzamin nie wolno wnosić urządzeń telekomunikacyjnych) mogą wziąć małą butelkę wody oraz legitymację szkolną. Obowiązuje strój galowy. Godziny odjazdów autobusów znajdują sie na tablicach ogłoszeń w szkole. Rano uczniowie przyjeżdżają według stałych godzin dowozu uczniów do szkoły.

      Pod linkiem: https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/. znajdują się filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty.

      Życzymy młodzieży sukcesów, natomiast rodzicom cierpliwości..

                                                                                                                                 Dyrekcja szkoły

       

     • Spotkanie ze specjalistą do spraw interwencji kryzysowej.

      04.04.2019

      W związku z tragedią w Jemielistem 9 kwietnia 2019 r. w budynku naszej szkoły, w sali 106, odbędzie się spotkanie z Panem Krzysztofem Sarzałą, pedagogiem, specjalistą w zakresie interwencji kryzysowej, wykładowcą na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie SWPS.

      Plan spotkania:

      • godz. 9.00 - 11.00 - spotkanie z przedstawicielami Delegatury Kuratorium Oświaty w Suwałkach, Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Suwałkach oraz z nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej w Filipowie.
      • godz. 11.00 - 12.00 - spotkanie z Wójtem Gminy Filipów, Przewodniczącym i Członkami Rady Gminy Filipów oraz z przedstawicielami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Suwałkach, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Filipowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Filipowie, Ośrodka Zdrowia w Filipowie.
      • godz. 12.00 - 14.00 - spotkanie z Rodziną oraz wszystkimi osobami bliskimi Rodzinie dotkniętej tragedią, Sąsiadami...

      Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy więc wszystkie zainteresowane osoby do udziału w dogodnej dla Państwa godzinie.

                                                                                                                                     Dyrekcja SP w Filipowie

     • Komunikat dotyczący rekolekcji!

      03.04.2019

      Rekolekcje w naszej parafii odbędą się 8 i 9 kwietnia 2019 r. W związku z tym zajęcia dydaktyczne są odwołane, ale wszyscy uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia we mszy świętej, ponieważ zostaną dowiezieni do szkoły i kościoła autobusami gminnymi.

      • 8. o4.2019 r. - (poniedziałek)

               godz. 8.00 - 9.40 - zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w szkole

               godz. 10.00 - msza św.

               godz. 11.15 - odjazd autobusów

      • 9.04.2019 r. (wtorek)

               Z uwagi na szkolenie nauczycieli i pracowników szkoły, zarządzeniem dyrektora szkoły, dzień 9 kwietnia będzie dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Msza św. dla dzieci i młodzieży odbędzie się  w tym dniu o godzinie 12.00. Uczniowie zostaną dowiezieni do kościoła autobusami gminnymi. Po mszy wracają do domu. Odjazd autobusów w tym dniu o godzinie 13.15

                 8 i 9 kwietnia stołówka szkolna będzie nieczynna.

     • Kulturalnie i sportowo... czyli wycieczka do Białegostoku!

      01.04.2019

      27 marca 2019 r. młodzież klas ósmych oraz siódmej była na wycieczce w Białymstoku. Podstawowym punktem wyjazdu był spektakl pt. "Romeo i Julia" w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra  Węgierki w Białymstoku.

      Tekst Wiliama Szekspira w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka i w reżyserii Katarzyny Deszcz, wzbogacony dużymi dawkami humoru, okazał się bardzo ciekawy. Może powodem zainteresowania młodzieży jest temat utworu, czyli szalona, wzajemna, od pierwszego wejrzenia i na śmierć i życie - miłość. Główni bohaterowie, nastolatkowie, w ciągu kilku dni stają się doświadczonymi przez los, dojrzałymi ludźmi. Nie poddają się otaczającej ich obłudzie, cynizmowi i pogardzie.

      Drugim punktem wycieczki był Jumper Park Trampolin. Elastyczny program przygotowany przez trenerów zagwarantował zabawę dla każdego uczestnika. Wspinaczki, salta, skoki, baseny z gąbkami, trampoliny... Wyczyny akrobatyczne większości osób z naszej grupy były na wysokim poziomie. I nawet zgubione skarpetki antypoślizgowe nie przeszkodziły w ćwiczeniach.

      Ostatnim miejscem wizyty uczniów w Białymstoku była Papugarnia "Ara".To 370 m kwadratowych powierzchni oraz kilkadziesiąt papug różnych gatunków. W sali lotów można było obserwować je z bliska, dotknąć, pogłaskać, a nawet pokarmić.

      To była wycieczka jednodniowa, a przyniosła wiele wrażeń, dostarczyła moc emocji kulturalnych i sportowych.

     • 21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny!

      20.03.2019

      Zgodnie z tradycją obchodzimy w szkole Święto Wiosny. W tym dniu nie ma lekcji. Zajęcia będą odbywały się w następujący sposób:

      • o godzinie 8.00 zgłoszeni uczniowie biorą udział w Kangurze Matematycznym w sali 107
      • o godzinie 8.00 klasy: 5c i 6a biorą udział w integracyjnym wyjeździe do Cinema Lumiere w Suwałkach
      • klasa 4a spędzi dzień w wychowawczynią

      Zajęcia pozostałych klas:

      • klasy 0 - 3 - zajęcia z wychowawczyniami w salach
      • klasy: 4b, 5a, 5b ,6b, 7 , 8a,  8b,  3aG, 3bG:

                1 i 2 lekcja: zajęcia z wychowawcami w klasach

                3 i 4 lekcja: klasy 4b, 5a, 5b, 6b biorą udział w turnieju zbijaka na hali

                3 i 4 lekcja: klasy: 7, 8a, 8b, 3aG, 3bG organizują zajęcia na sali

       

      • o godzinie 11.30 obiad dla wszystkich uczniów korzystających ze stołówki szkolnej (z obu zmian)

      Odjazdy autobusów:

      • 12.40 - p. Szoszorek: wszyscy uczniowie z Garbasu II i Mieruniszek odjeżdżają busem sprzed szkoły
      • 12.00 - p. Boguszewski odwiezie uczniów z Garbasu I, Szafrank, Zusna, Filipowa III, Olszanki, Dębszczyzny Starej, Dębszczyzny Nowej, Jemielistego, Agrafinówki, Smolenki
      • 12.00 - p. Kryścio: Motule Nowe, Motule Stare, Tabałówka, Jemieliste, Piecki
      • 13.30 - p. Boguszewski: Garbas I, Szafranki, Zusno, Filipów III, Olszanka, Dębszczyzna Stara, Dębszczyzna Nowa, Jemieliste, Agrafinówka, Smolenka, Olszanka, Piecki
      • 13.30 - p. Kryścio: Motule Nowe, Motule Stare, Tabałówka, Jemieliste
      • 14.00 - p. Kryścio: Wólka, Supienie, Czarne, Huta, Rospuda
     • "Weź nie pytaj... Weź przeczytaj..." - zaproszenie do udziału w akcji: "Wędrująca Książka"

      19.03.2019

      Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły i nauczycieli do udziału w akcji: "Wędrująca Książka". Co należy zrobić?

      W każdym domu są książki, po które przestaliśmy sięgać. Zalegają półki...a przecież mogą znaleźć nowych czytelników... 21 marca 2019 r. rozpoczynamy akcję: "Wędrująca Książka". Bardzo prosimy o przyniesienie w tym dniu  do szkoły książek, które już zostały przeczytane przez domowników. Wybierajmy tylko te pozycje, po które nie mamy zamiaru sięgnąć. Miejmy świadomość, że podarowane książki nie wrócą do właściciela. Staną się one naszą wspólną własnością. Przyniesione książki wkładamy do przygotowanych w tym dniu kartonów, wystawionych przy sekretariacie oraz w szatni szkolnej. Zostaną one posegregowane i umieszczone w "Kącikach Wędrującej Książki" na szkolnych korytarzach w trzech poziomach:

      1. Książeczki dla najmłodszych
      2. Książki dla uczniów klas 4 - 8 i gimnazjum
      3. Książki dla rodziców, pracowników szkoły i nauczycieli

      Z "Kącika Wędrującej Książki" będą mogli korzystać wszyscy: uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz nauczyciele. Wybraną książkę można czytać w szkole podczas przerw lub zabrać do domu. Nie prowadzimy rejestru wypożyczeń. Każdy czytelnik musi zapamiętać, że może wypożyczyć tylko jedną książkę, którą jest zobowiązany zwrócić w określonym terminie. Jeśli nie zwróci książki, nie może wypożyczyć drugiej. Musimy pamiętać o poszanowaniu książek (niewyrywaniu kartek, nieplamieniu, niepisaniu po nich). Po przeczytaniu odkładamy książkę na odpowiednią półkę. W przypadku zgubienia lub zniszczenia zastępujemy ją książką przyniesioną z domu.

      Mamy nadzieję, że "Kąciki Wędrującej Książki" spowodują, że odżyje chińskie przysłowie: "Kiedy przeczytam nową książkę, to tak, jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak, jakbym spotkał się ze starym przyjacielem..."

      Życzymy wielu wrażeń czytelniczych i spotkań z przyjaciółmi w Kącikach Wędrującej Książki".

       

       

       

       

     • Ankieta dotycząca posiłków serwowanych w stołówce szkolnej

      17.03.2019

      W poniedziałek, 18 marca 2019 r. wszystkim uczniom korzystającym z obiadów w stołówce szkolnej, zostaną rozdane anonimowe ankiety dotyczące atrakcyjności posiłków. Bardzo prosimy rodziców (zwłaszcza klas młodszych) o pomoc dzieciom w wypełnieniu ankiety i dostarczeniu jej do skrzynki znajdującej się przy sekretariacie. Wypełnione ankiety można również przekazać nauczycielowi pełniącemu dyżur podczas obiadów. Ankiety zbieramy do piątku: 21 marca 2019 r. Ich analiza posłuży do oceny atrakcyjności posiłków wydawanych dzieciom oraz umożliwi wprowadzenie nowych rozwiązań.

     • Zaproszenie dla Rodziców Ósmoklasistów i Gimnazjalistów na dzień otwarty z doradcą zawodowym!

      17.03.2019

      Poradnia psychologiczno - Pedagogiczna w Suwałkach zaprasza Rodziców uczniów kończących szkołę podstawową i gimnazjum na spotkanie z doradcą zawodowym w piątek 22 marca 2019 r. w godzinach: 12.00 - 17.00.

      Podczas spotkania będzie możliwość pozyskania informacji na temat:

      • harmonogramu rekrutacji na rok szkolny 2019/2020
      • oferty szkół ogólnokształcących i zawodowych
      • czynników wyboru kierunku kształcenia
      • wspierania dziecka w wyborze szkoły i zawodu
     • XII  Edycja  Szkolnego  Konkursu  Ortograficznego  ,,Mistrz  Ortografii 2019 r.”

      13.03.2019

      6.03.2019 r.  odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Do pisania  testu z ortografii przystąpiło 36 uczniów  klas IV- VI. Uczniowie pisali test w dwóch kategoriach wiekowych- kl. IV  i kl. V- VI. Głównym celem konkursu było  kształcenie i doskonalenie umiejętności poprawnego pisania pod  względem ortograficznym i interpunkcyjnym. Uczestnicy  zmagali się z niełatwym testem, sprawdzającym znajomość zasad ortograficznych i umiejętność ich  zastosowania  w praktyce. 
      Konkurs  Ortograficzny  cieszy  się zainteresowaniem  wśród  uczniów i wpisał  się  już na dobre w  kalendarz uroczystości  i  imprez szkolnych. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się  22.03.2019 r. 

       

     • VIII  Powiatowy Konkurs  Recytatorski  ,, Poeci  Pogranicza- Warmii,  Mazur  i   Suwalszczyzny”

      13.03.2019

      5. 03.2019 r.  w Szkole  Podstawowej  w  Bakałarzewie  odbył  się  VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Poeci Pogranicza - Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”. Naszą  szkołę  reprezentowało  sześcioro  uczniów. Troje  z nich recytowało wiersze w kategorii  klas VII- VIII:  Piotr Świerzbin VIII a, Oliwia Sieńkowska VIII a, Nikola  Benczyk VIIIa.
      W  kategorii  klas V - VI  zaprezentowali się:  Karolina  Szeraszewicz VI b,  Sandra  Sojka VI b i  Tomasz Bołtrukanis V b. Uczniowie przygotowali interpretacje wierszy poetów regionalnych, a przede wszystkim Krzysztofa  Dariusza  Szatrawskiego. 
      Uczniowie otrzymali książki i dyplomy. Gratulujemy!

     • BADANIE POTRZEB MIESZKAŃCÓW GMINY FILIPÓW

      11.03.2019

      Trwa badanie potrzeb mieszkańców Gminy Filipów w zakresie utworzenia żłobka (klubu dziecięcego) - czyli stacjonarnej opieki nad dziećmi do 3 lat - czynnego do 10 godzin. Podajemy link do pobrania ankiety. Wypełniony dokument należy złożyc w sekretarciacie Urzędu Gminy Filipów lub w sekretariacie szkoły. Można go przesłać drogą elektroniczną na adres: sekretariat@filipow.pl lub zsfilipow@wp.pl

     • "Weź karierę w swoje ręce"

      10.03.2019

      7 marca 2019 r. odbyło się w naszej szkole VIII Promocyjne Spotkanie Szkół Ponadpodstawowych i Ponadgimnazjalnych. Jedenaście szkół odpowiedziało na nasze zaproszenie i przedstawiło swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor, Alicja Szulińska, podkreślając ważność wyboru, przed którym stoją absolwenci i życzyła uczniom oraz ich rodzicom pozytywnego odbioru informacji. Wójt Gminy Filipów, pan Tomasz Rogowski, podkreślił ogromne znaczenie edukacji w życiu człowieka i zachęcił uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum do kontynuowania nauki. W trakcie spotkania uczniowie oraz rodzice mieli możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji doradcy, pani Agnieszki  Zackiewicz. Teraz pozostało już tylko "wziąć karierę w swoje ręce".

     • III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie

      21.02.2019

       

       

      Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach zorganizował konkurs wiedzy o regionie dla siódmoklasistów, ósmoklasistów i gimnazjalistów z Suwałk i powiatu suwalskiego.

      Konkurs odbył  się 21 lutego 2019 roku, w dniu obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Wydarzenie było pod  honorowym patronatem Starosty Suwalskiego i Prezydenta Suwałk. Celem konkursu było zwiększenie i upowszechnienie wiedzy o atrakcjach turystycznych Suwałk i Suwalszczyzny, kształtowanie postaw patriotyzmu lokalnego wśród młodzieży oraz popularyzacja regionalnej turystyki.

      W konkursie wzięło łącznie 29 osób z 10 szkół z Suwałk i całego powiatu suwalskiego. Dla uczniów z naszej szkoły udział w konkursie to już niemal tradycja.

      W tym roku Ewelina Bielecka (IIIa) zdobyła III miejsce, Zosia Dyczewska (IIIa) zajeła VI miejsce, Karolina Galińska( IIIa) otrzymała wyróżnienie za udział. Uczennice otrzymały liczne nagrody, ponadto Ewelina udzieliła wywiadu dla Radia5

      Artykuł z wywiadem w Radiu 5>>>>

       

      Do konkursu uczniów przygotowała Pani Marta Sobuniewska.

      Gratulujemy Sukcesów

     • Życzenia Bożonarodzeniowe

      21.12.2018

      A kiedy w końcu ktoś poprosi

      Do stołu, bo nakryte,

      To jakby anioł się unosił

      Nad nami pod sufitem.

      Za gardło chwyta nas wzruszenie

      I łezkę mamy w oku ……

      Szkoda, że Boże Narodzenie

      Jest tylko raz do roku.”

       

      Z okazji świąt Bożego Narodzenia

      Dużo zdrowia, odpoczynku w miłej atmosferze

      oraz spełnienia marzeń w 2019 r.

      życzą

      Dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie.

    • Uroczyste ślubowanie klas pierwszych rok szkolny 2018/2019
     • Uroczyste ślubowanie klas pierwszych rok szkolny 2018/2019

      14.11.2018

      17 października 2018 roku był ważnym dniem w życiu uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie. Otóż tego dnia przystąpili do uroczystego ślubowania najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Były to dla nich chwile trudne, ale i pełne radości. By otrzymać tytuł ucznia, nasi najmłodsi złożyli uroczystą przysięgę być dobrym i pilnym żakiem.

      Potem zaprezentowali Dyrekcji Szkoły, rodzicom, nauczycielom i społeczności uczniowskiej swój program artystyczny. W  wierszach i piosenkach pokazali jak dzielnymi i samodzielnymi  są już pierwszakami i  czego się uczą w szkole. Były tańce   i pokazy choreograficzne. Tradycyjnie na podwórku przed szkołą posadzono drzewka klasowe.   Na zakończenie uroczystości  starsi  koledzy obdarowali pierwszaków drobnymi upominkami. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

    • Spotkanie z panem Andrzejem Pohoreckim – „Wspomnienia z Powstania Warszawskiego”
     • Spotkanie z panem Andrzejem Pohoreckim – „Wspomnienia z Powstania Warszawskiego”

      14.11.2018

      2 października uczniowie klas VIII i III gimnazjum wraz z opiekunami mieli zaszczyt spotkać się z panem Andrzejem Pohoreckim, by posłuchać wspomnień gościa z czasów Powstania Warszawskiego i powojennej Polski.

      W chwili wybuchu Powstania pan Andrzej był kilkuletnim dzieckiem, jednak wydarzenia owych dni pozostawiły w jego pamięci niezatarty ślad. Ukazując historyczne zdjęcia, oraz wspominając fakty, które pamięta, bądź też zna z opowiadań rodzinnych, pan Pohorecki przybliżył młodzieży czasy, które wypełnione były strachem, niepokojem o los najbliższych i losy kraju.

      W opowieści odnaleźliśmy zarówno entuzjazm powstańców, grozę i koszmar przeżywane w czasie walk o Stolicę, tragedie rodzin, pozbawionych dachu nad głową oraz głęboką wiarę w działanie Bożej Opatrzności, dzięki której rodzina Państwa Pohoreckich przetrwała.

      Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji.

      W rozmowie z gościem wypytywali o szczegóły i dodatkowe informacje. Mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie.

    • BohaterOn – włącz historię
     • BohaterOn – włącz historię

      14.11.2018

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji BohaterOn – włącz historię. Informacje na temat przedsięwzięcia znajdują się na stronie https://bohateron.pl/. Cytat ze strony: „Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

       

      Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

      BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm…”

    • Konkurs piosenki patriotycznej „Wodzu miły”
     • Konkurs piosenki patriotycznej „Wodzu miły”

      14.11.2018

      100- lecie niepodległości naszej Ojczyzny to wspaniała okazja, by pieśnią przypomnieć jej dzieje. 7 października w GOKiS Filipów odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej „Wodzu miły”. Wzięły w nim udział także uczennice naszej szkoły. W przeglądzie usłyszeliśmy wiele ciekawych pieśni, stanowiących przekrój historii Polski, wyśpiewanej przez uczestników.

      Konkurs uświetnił występ białostockiego Zespołu Muzyki i Tańca Dawnego Capella Antiqua Białostociensis, który za pomocą tańca, strojów i scen sytuacyjnych przedstawił gościom spektakl barokowy.

      W rywalizacji o najlepsze wykonanie pieśni nasze uczennice zdobyły następujące miejsca:

      • Patrycja Sikorska - I miejsce
      • Kornelia Rubin – II miejsce
      • Natalia Kopko – III miejsce
      • Wiktoria Jurczyk – wyróżnienie
      • Wiktoria Przybyło – wyróżnienie
      • Lena Domańska – wyróżnienie
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie
   • zsfilipow@wp.pl
   • zsfilipow@wp.pl
   • adomanska@zsfilipow.pl
   • Sekretariat nr tel. 87 569 60 29 Biblioteka nr tel. 87 569 64 88 Pedagog nr tel. 87 569 60 58 Księgowość nr tel. 87 569 60 02
   • 16-424 Filipów, ul Marii Konopnickiej 6
 • Galeria zdjęć

  • Polonez... Krakowiak... "Mazurek Dąbrowskiego"... czyli Narodowe Święto Niepodległości
  • Puchar Starosty Suwalskiego - I miejsce - dla drużyny chłopaków z Filipowa
  • 14 października - Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Patrona - lekcją wychowania, historii i patriotyzmu
  • "Ślubujemy!" - przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów szkoły
  • W naszym "Magicznym Świecie", wszystko się zdarzyć może..."
  • Najmłodsi uczniowie - Mamom
  • Strefa ciszy i relaksu...zapraszamy dzieci do korzystania
  • Kocham Cię, Mamo...
  • "Ja tu u Was byłem. Pilnujcie mi moich szlaków..." Święto Szkoły i Dzień Patrona - SP w Filipowie
  • "Jedz owoce i warzywa - to na zdrowie dobrze wpływa!" - Dzień Zdrowej Żywności.
  • Sukcesy najmłodszych