• Komunikat w sprawie zmiany organizacji pracy szkoły

27.11.2023

Z racji realizowania w szkole programu: „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?” – w dniach: 28 – 29 listopada 2023 r. nastąpi zmiana organizacji pracy szkoły.

W tych dniach (wtorek i środa) uczniowie będą mieli tylko 5 lekcji, zostaną zwolnieni z lekcji szóstej i siódmej oraz z zajęć pozalekcyjnych. W związku z tym wszyscy uczniowie zostaną odwiezieni pierwszym kursem. Drugiego kursu (o godzinie 14.40) nie będzie.

Zmieni się również godzina obiadu II zmiany. Obiad zostanie wydany uczniom nie o godzinie 12.35, lecz w obawie, by uczniowie zdążyli na obiad przed odjazdem do domu, II zmianę zapraszamy na początku piątej lekcji, czyli o godzinie 11.50. Na czas obiadu uczniowie zostaną zwolnieni z części piątej lekcji.

We środę uczennice i uczniowie klas 6-8 wezmą udział (wraz z wychowawczyniami i wychowawcami) o godzinie 9.00 w  debacie „Nie kabluję – reaguję” prowadzonej przez trenerów Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w Warszawie. Po debacie odbędą się warsztaty klas 6 - 8 z wychowawczyniami i wychowawcami. Uczniowie klas 6-8 w tym dniu będą mieć tylko pierwszą lekcję. Są zwolnienie z szóstej i siódmej lekcji, ponieważ o godzinie 13.00 odbędzie się szkolenie dla nauczycieli.

Podczas trwania projektu przedszkole i świetlica będą pracować bez zmian. Zajęcia Akademii Małego Sportowca również odbędą się zgodnie z planem.

• Mierzymy się ze smogiem

20.11.2023

zkoła wygrała w konkursie „Mierzymy się ze smogiem!” organizowanym przez NASK ekran edukacyjny, dzięki któremu uczniowie i nauczyciele oraz wszyscy odwiedzający szkołę będą mogli zobaczyć bieżące wyniki pomiarów i treści edukacyjne na temat smogu

16.11.2023

Jak co roku, we wrześniu, odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Dnia 3 października odbyły się wybory. Uczniowie klas IV -VIII oddali swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów.

Przewodniczącymi Samorządu Uczniowskiego zostali:

Krystian Kalata

WIktoria Jurczyk

NOWEJ RADZIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SERDECZNIE GRATULUJEMY i ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY!

• Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16.11.2023

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Państwa członkowskie UNESCO przyjęły m.in. Deklarację Zasad Tolerancji.

Artykuł I tej deklaracji brzmi:

"Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary.

Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek.

Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju.

Tolerancja to życzliwość, dobroć, szacunek, zrozumienie, pomoc, otwartość, wyrozumiałość. Polega na szanowaniu różnorodności kultur, cudzych uczuć, poglądów, wierzeń, obyczajów i postępowania. Wymaga otwartości na różnorodność. T

olerancja jest niezbędnym elementem zachowania pokoju na świecie. Brak tolerancji i poszanowania różnorodności religijnej, językowej czy etnicznej są często przyczyną konfliktów.

Pamiętajmy, jesteśmy różni, lecz równie ważni. Bycie życzliwym i odnoszenie się do drugiego człowieka z szacunkiem nic nas nie kosztuje. Sprawia radość nie tylko nam, ale również osobom, które przebywają w naszym towarzystwie.

Relacja z obchodów już wkrótce:-)

• Narodowe Czytanie 2023

13.11.2023

Dnia 8 września 2023 roku w nasza szkoła wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Filipowie wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie, którego honorowym patronem jest para prezydencka.

W tegorocznej dwunastej edycji wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie.

Głównym punktem programu była lektura fragmentów powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Narodowe Czytanie 2023 było wyjątkowym wydarzeniem, które przypomniało nam, jak ważne jest czytanie w naszym życiu. Dziękujemy wszystkim.

• Nowy autobus szkolny

10.11.2023

W dniu 05.09.2023 r. przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie odbyło się uroczyste przekazanie autobusu szkolnego do eksploatacji. Nowy klimatyzowany 19 osobowy bus jest w pełni przystosowany do wymagań osób z niepełnosprawnościami. Samochód będzie używany głównie do transportu dzieci z niepełnosprawnościami z terenu gminy Filipów. Osoby z niepełnosprawnościami będą miały zapewniony bezpłatny transport do szkół i ośrodków znajdujących się poza obszarem gminy m.in. dojadą do Specjalnego Ośrodka Szkolono-Wychowawczego w Suwałkach, Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach oraz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym.

• Witaj Szkoło!

09.11.2023

4 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Pora wrócić do tego wydarzenia - kilka zdjęć przypomni nam jak tego dnia świętowaliśmy :)