Zachęcamy uczniów klas 4-7 do udziału w quizie ekologicznym!!
Szczegóły konkursu znajdziesz na naszej stronie w zakładce:
Zachęcamy uczniów klas 4-7 do udziału w quizie ekologicznym!!
Szczegóły konkursu znajdziesz na naszej stronie w zakładce:
Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym!!
Szczegóły konkursu znajdziesz na naszej stronie w zakładce: Programy i projekty
Z racji realizowania w szkole programu: „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?” – w dniach: 28 – 29 listopada 2023 r. nastąpi zmiana organizacji pracy szkoły.
W tych dniach (wtorek i środa) uczniowie będą mieli tylko 5 lekcji, zostaną zwolnieni z lekcji szóstej i siódmej oraz z zajęć pozalekcyjnych. W związku z tym wszyscy uczniowie zostaną odwiezieni pierwszym kursem. Drugiego kursu (o godzinie 14.40) nie będzie.
Zmieni się również godzina obiadu II zmiany. Obiad zostanie wydany uczniom nie o godzinie 12.35, lecz w obawie, by uczniowie zdążyli na obiad przed odjazdem do domu, II zmianę zapraszamy na początku piątej lekcji, czyli o godzinie 11.50. Na czas obiadu uczniowie zostaną zwolnieni z części piątej lekcji.
We środę uczennice i uczniowie klas 6-8 wezmą udział (wraz z wychowawczyniami i wychowawcami) o godzinie 9.00 w debacie „Nie kabluję – reaguję” prowadzonej przez trenerów Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w Warszawie. Po debacie odbędą się warsztaty klas 6 - 8 z wychowawczyniami i wychowawcami. Uczniowie klas 6-8 w tym dniu będą mieć tylko pierwszą lekcję. Są zwolnienie z szóstej i siódmej lekcji, ponieważ o godzinie 13.00 odbędzie się szkolenie dla nauczycieli.
Podczas trwania projektu przedszkole i świetlica będą pracować bez zmian. Zajęcia Akademii Małego Sportowca również odbędą się zgodnie z planem.
Szanowni Rodzice!
W dniach: 28 – 29 listopada 2023 r. cała społeczność naszej szkoły (Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy) wezmą udział w programie: „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?” W tych dniach odbędą się szkolenia, warsztaty i spotkania prowadzone przez koordynatorów programu, pracowników Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń w Warszawie.
W związku z tym zapraszamy Rodziców na spotkanie w dniu 28 listopada w godzinach: 18.00 – 19.30. Spotkanie odbędzie się w małej sali gimnastycznej naszej szkoły.
Celem programu jest zwiększenie bezpieczeństwa uczennic i uczniów poprzez wspieranie budowania pozytywnych relacji rówieśniczych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu, dyskryminacji i przemocy.
Dyrekcja szkoły
Zapraszamy do udziału w akcji: "Pomóżmy Marcelkowi wrócić do zdrowia"
Dnia 30.09.2023r. zakończyła się akcja pt. "Czytam i kropka". Poniżej przedstawiamy prace uczniów biorących udział w zabawie
Uczennice naszej szkoły, Sara Racis kl. 3 oraz Weronika Racis kl. 5, po rozegranych w Supraślu w dniach 27.09-1.10.2023r Międzywojewódzkich Eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych, obie uzyskały awans do gry w Finale Mistrzostw Polski w 2024 roku. Eliminacje do tej najważniejszej imprezy szachowej w Polsce dziewczyny rozegrały z najlepszymi szachistkami z województwa podlaskiego i lubelskiego. Weronika zdobyła złoty medal w grupie dziewcząt do lat 11, a Sara uplasowała się na 6 miejscu w grupie do lat 9.
Serdeczne gratulacje i powodzenia w kolejnych turniejach!!!
zkoła wygrała w konkursie „Mierzymy się ze smogiem!” organizowanym przez NASK ekran edukacyjny, dzięki któremu uczniowie i nauczyciele oraz wszyscy odwiedzający szkołę będą mogli zobaczyć bieżące wyniki pomiarów i treści edukacyjne na temat smogu
Jak co roku, we wrześniu, odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Dnia 3 października odbyły się wybory. Uczniowie klas IV -VIII oddali swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów.
Przewodniczącymi Samorządu Uczniowskiego zostali:
Krystian Kalata
WIktoria Jurczyk
NOWEJ RADZIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SERDECZNIE GRATULUJEMY i ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY!
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Państwa członkowskie UNESCO przyjęły m.in. Deklarację Zasad Tolerancji.
Artykuł I tej deklaracji brzmi:
"Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary.
Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek.
Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju.
Tolerancja to życzliwość, dobroć, szacunek, zrozumienie, pomoc, otwartość, wyrozumiałość. Polega na szanowaniu różnorodności kultur, cudzych uczuć, poglądów, wierzeń, obyczajów i postępowania. Wymaga otwartości na różnorodność. T
olerancja jest niezbędnym elementem zachowania pokoju na świecie. Brak tolerancji i poszanowania różnorodności religijnej, językowej czy etnicznej są często przyczyną konfliktów.
Pamiętajmy, jesteśmy różni, lecz równie ważni. Bycie życzliwym i odnoszenie się do drugiego człowieka z szacunkiem nic nas nie kosztuje. Sprawia radość nie tylko nam, ale również osobom, które przebywają w naszym towarzystwie.
Relacja z obchodów już wkrótce:-)
Nasi "Młodzi Kustosze" wraz p. Kasią Panek i p. Jolą Żaborowską uczestniczyli w Europejskich Dniach Dziedzictwa organizowanych przez Suwalski Park Krajobrazowy.
Dnia 8 września 2023 roku w nasza szkoła wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Filipowie wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie, którego honorowym patronem jest para prezydencka.
W tegorocznej dwunastej edycji wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie.
Głównym punktem programu była lektura fragmentów powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Narodowe Czytanie 2023 było wyjątkowym wydarzeniem, które przypomniało nam, jak ważne jest czytanie w naszym życiu. Dziękujemy wszystkim.
W dniu 05.09.2023 r. przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie odbyło się uroczyste przekazanie autobusu szkolnego do eksploatacji. Nowy klimatyzowany 19 osobowy bus jest w pełni przystosowany do wymagań osób z niepełnosprawnościami. Samochód będzie używany głównie do transportu dzieci z niepełnosprawnościami z terenu gminy Filipów. Osoby z niepełnosprawnościami będą miały zapewniony bezpłatny transport do szkół i ośrodków znajdujących się poza obszarem gminy m.in. dojadą do Specjalnego Ośrodka Szkolono-Wychowawczego w Suwałkach, Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach oraz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym.
4 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Pora wrócić do tego wydarzenia - kilka zdjęć przypomni nam jak tego dnia świętowaliśmy :)
Powered by aSc EduPage