• Podsumowanie akcji "Świąteczna paczka"

26.02.2023

W związku z akcją "Świąteczna paczka" Szkolne Koło Wolontariackie odwiedziło 5 starszych samotnych Pań z naszej gminy. Podarowaliśmy im przygotowane przez nas prezenty, w których znalazły się cieplutki kocyk i kapcie, rękawiczki, witaminy, własnoręcznie upieczone przez nas pierniczki oraz wiele innych upominków. W przygotowaniu paczek wspomogli nas również właściciele i klienci sklepu "Jaren", za co bardzo dziękujemy.

Panie, które odwiedziliśmy, były bardzo zadowolone z niespodzianek. A my ze spotkania i rozmowy.

Szkolne Koło Wolontariackie

• Dusia już w domu!

24.02.2023

Chcę podziękować WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w odnalezienie Dusi.

Dziękuję Pani Dyrektor za ogromne serce i błyskawicznie przeprowadzoną akcję poinformowania uczniów SP w Filipowie o zaginięciu Dusi. Dziękuję Cudownej Kobiecie, Pani Marcie Świerczyńskiej, która po zauważeniu Dusi zwabiła Ją podstępem do swojego domu i pozwoliła Jej zaczekać na mnie w bezpiecznym miejscu. Jestem wdzięczna chłopakom, Oskarowi Świerczyńskiemu i Krystianowi Koniszewskiemu – przedszkolakom grupy „0” C za zaopiekowanie się Dusią do mojego przyjazdu.

Dusia odnalazła się po 10 dniach i już jest bezpieczna. Jest bardzo wyziębiona, zmęczona i teraz czeka Ją wizyta kontrolna u weterynarza. Dusia to 12-letnia staruszka, która nigdy nie wychodziła poza posesję. Do dziś nie wiadomo dlaczego wyszła i w jaki sposób znalazła się na osiedlu. Jestem pewna, że bez Państwa pomocy nie trafiłaby do domu. Proszę spojrzeć na Jej przerażone oczy na zdjęciu, które Pani Marta zrobiła w celu identyfikacji… Gdyby nie zainteresowanie Państwa i zaangażowanie Pani Marty przygoda Dusi skończyłaby się dla Niej tragicznie.

Dziękuję również wszystkim innym dzieciom i Ich Rodzicom za informacje, które do mnie docierały w trakcie intensywnych poszukiwań.

Właścicielka Dusi

• Szukamy Dusi!

20.02.2023

Zaginęła suczka Dusia, sąsiadka naszej szkoły. Widziana była w różnych miejscach: na osiedlu, na ulicy Fabrycznej... Ktokolwiek ją widział lub wie, gdzie się znajduje, prosimy o kontakt: 880 382 653

• Bezpieczni w internecie - Dzień Bezpiecznego Internetu

11.02.2023

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w sieci, wychodząc naprzeciw zagrożeniom związanym z internetem, organizujemy szereg zajęć profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem młodych ludzi.

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w Dniu Bezpiecznego Internetu. Jesteśmy na mapie inicjatyw DBI https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html

Nawiązując do obchodów DBI, 7 lutego 2023 na lekcjach do dyspozycji wychowawców pojawia się temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa w internecie.

Uczniowie podczas zajęć szkolnych uczesniczyli w lekcjach online prowadzonych przez specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem w sieci.

W klasach 1-3 temat zajęć brzmiał: “Tajemniczy link i kłopotów sto”. Uczniowie dowiedieli się czym są wirusy komputerowe i jakie szkody mogą wyrządzić, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z aplikacji i gier oraz jak uniknąć zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem. Uczniowie i uczennice poznali też odpowiedź na pytanie: dlaczego nie powinniśmy klikać w dziwne linki?

“Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie?”- lekcja w klasach 4-6  dotyczyła najważniejszych zasad bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się, na co zwrócić uwagę, aby nie stracić kontroli nad swoimi danymi i tożsamością oraz jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i spokój podczas korzystania z gier, aplikacji oraz usług sieciowych.

“Cyfrowy ślad - ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł?”- zajęcia adresowane do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych dotyczyły śladu cyfrowego i tego, jak uczniowie mogą zadbać o bezpieczeństwo informacji, jakie publikują w sieci. Prowadząca opowiedziała, ile można wyczytać z biernie udostępnianych informacji dotyczących adresu IP, geolokalizacji czy metadanych zamieszczanych fotografii. Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób zminimalizować i ograniczyć pozostawiany po sobie cyfrowy ślad.

zaswiadczenie_dbi_20233685_2023.pdf​​​​​​​​​​​​​​