Szkoła realizuje projekt "W Magicznym Świecie" o numerze WDN - RPPD.03.01.01 - 20 - 0342/19 dofinansowany przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020. Celem projektu jest podniesienie jakości edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Filipów poprzez utworzenie 24 miejsc wychowania przedszkolnego dla dzieci w wieku 3 - 4 lata, wyrównywanie szans edukacyjnych, podniesienie kompetencji, postaw i umiejętności 118 dzieci, dzięki korzystaniu z zajęć dodatkowych; wydłużenie godzin nauki dwóch grup po 18 osób - dzieci czteroletnich, pięcioletnich i sześcioletnich oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli, niezbędnych do pracy z dziećmi.
Wartość projektu: 1 160 744,30 zł
Dofinansowanie ze środków europejskich: 959 825,75 zł
Planowanym efektem projektu jest wzrost upowszechnienia wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Filipów.
Dobro wraca... czyli dar od Kini
Bardzo dziękujemy Kini za dar dla naszych dzieci. Przekazujemy go naszym najmłodszym, czyli grupie 3-4 latków z przedszkola "W Magicznym Świecie". Dzieci bardzo się ucieszą i niech misie od Kini towarzyszą im nie tylko podczas zabawy, lecz w trakcie przeżywania czegoś nowego, ważnego i niezapomnianego. Niech ich miękkość i delikatność sprawią, że dzieci będa czuły się jak w domu...
Nasze przedszkole "W Magicznym Świecie" w mediach...
Zapraszamy do lektury artykułu o naszym przedszkolu
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do naszej szkoły...
23 grudnia 2019 r. dotarło do nas Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczna akcja ZHP odbywa się pod hasłem: "Światło, które daje moc..." Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1999 r.
Akcję przekazywania światełka pokoju po raz pierwszy zorganizowano w 1986 roku w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Polska stała się ogniwem sztafety, ponieważ Betlejemskie Światło Pokoju jest przekazywane dalej, na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.
"Razem na Święta" - podsumowanie akcji MEN
Szkoła uczy i wychowuje. Uczniowie chętnie działają w wielu organizacjach i często organizują akcje charytatywne. W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej włączyliśmy sie do akcji "Razem na Święta". Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę dla osób potrzebujących, mieszkających na terenie gminy Filipów. Tradycją tej organizacji jest przygotowanie prezentów oraz wizyta w Domu Dziecka w Pawłówce.
Reniferki na śniadanku
"W Magicznym Przedszkolu" magia trwa... 20 grudnia na śniadanku pojawiły sie dziwne reniferki.
9
W błękicie i bieli... spektakl "Uboga stajenka"
19.12.2019 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w sali GOKiS w Filipowie spektakl o tematyce świątecznej. Kostiumy, ciekawa scenografia i rekwizyty podkreśliły kwestie aktorów i stworzyły odpowiedni nastrój. Efektu dopełniła gra świateł oraz muzyka - kolędy w wykonaniu zespołu. Ogromne gratulacje i podziękowania należą się aktorom, którzy poświęcili swój wolny czas na próby, czasami zmuszeni byli opuścić zajęcia i uzupełnić brak wiedzy. Poza tym nauczyli się swoich kwestii tak dobrze, że nie potrzebowali suflera. Zagrali swobodnie, bez tremy, jak przystało na prawdziwych artystów.
Wykonanie łańcucha na choinkę - zajęcia otwarte dla rodziców w "Magicznym Świecie"
Jedną z ozdób choinkowych jest kolorowy łańcuch. W sklepie ozdób choinkowych jest ogromny wybór. Jednak najpiękniejszą ozdobą chonki jest łańcuch wykonany samodzielnie.
18 grudnia 2019 r. w grupie pani Agnieszki Glinieckiej - Kowalewskiej odbyły sie zajęcia otwarte, których celem było wykonanie, wspólnie z rodzicami, kolorowego łańcucha. Rodzice stanęli na wysokości zadania i spisali sie na medal. Zajęcia przypomniały jedną z tradycji bożonarodzeniowych, czyli własnoręczne wykonanie ozdoby choinkowej. Rodzice mieli okazję powspominać lata przedszkolne, natomiast dzieci przekonały się, że na rodziców zawsze mogą liczyć. Wspólnie wykonane łańcuchy przyczynią się do umacniania więzi rodzinnych i ozdobią domowe drzewka.
W przedszkolu jak w kalejdoskopie...
W przedszkolu jak w kalejdoskopie, ciągle cos się dzieje...Dzieci bawią się, ale dzięki zabawie uczą się wielu rzeczy. Stają się coraz bardziej komunikatywne, współpracują z innymi, nawiązują relacje, poznają otaczający je świat i ludzi.
26
Komunikat - zmiana odjazdu autobusów w dniu: 20.12.2019 r. - piątek
20 grudnia 2019 r. (piątek) nastąpi zmiana odjazdu autobusów szkolnych:
Godzina 11.30 - p. L. Szoszorek: wszyscy uczniowie z Garbasu Drugiego i Mieruniszek
Godzina 11.30 - p. D. Kryścio: Nowe Motule, Stare Motule, Tabałówka
Godzina 11.30 - p. M. Boguszewski: Garbas Pierwszy, Szafranki, Zusno, Filipów Trzeci, Olszanka, Stara Dębszczyzna, Nowa Dębszczyzna, Jemieliste, Smolenka, Agrafinówka, Piecki
Zwyczaje bożonarodzeniowe - jasełka w wykonaniu klasy 3a
Jednym ze zwyczajów bożonarodzeniowych są jasełka. Słowo to wywodzi się od zapomnianego dziś rzeczownika "jasła" - inaczej "drabinki zbite z desek służące do zakładania paszy dla bydła". Jasełka są więc zdrobnieniem od "jaseł", czyli "drabinek, z których je bydło".
Z czasem wyraz "jasła" zaczął oznaczać ogólnie "stajnię, oborę dla bydła u ludności pasterskiej, miejsce, gdzie jedzą bydlęta; żłób", a jasełka, czyli "małe jasła - mały żłób, a więc żłóbek".
"Czad oszukuje zmysły" - czyli "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!"
17 grudnia 2019 r. uczniowie klas: 4 - 8 wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Kampania pod hasłem: "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" została przygotowana i jest prowadzona przez Państwową Straż Pożarną.
"10 LAT RAZEM PRZECIW PRZEMOCY" - podsumowanie X Suwalskiej Kampanii Białej Wstążki
10 grudnia 2019 r. dobiegła końca największa na świecie, skierowana głównie do chłopców i mężczyzn - międzynarodowa - Kampania Białej Wstążki. Uczniowie naszej szkoły: Benedykt Bocaj, Krystian Drobiszewski, Piotr Rogowski, Szymon Józwik i Piotr Sienkiewicz, bardzo aktywnie włączyli się do działań. Rozpropagowali główne założenia Kampanii w całej szkole, przygotowali plakaty, wykonali dekorację i rozdali wszystkim chłopcom i mężczyznom białe wstążeczki - symbol protestu przeciwko przemocy wobec kobiet.
"Cytrynkowa" choinka przedszkolaczków
"W Magicznym Świecie" już od kilku dni panuje klimat świąteczny. Dziś dzieci ustroiły choinkę w cytrynki. To "najzdrowsze" drzewko na świecie.
8
Kiedy absolwenci praktykują...i pracują!
Szkoła funkcjonuje dla dzieci i młodzieży. W atmosferze zrozumienia, odpowiedzialności i zaufania wspiera uczniów w ich drodze do sukcesu. Ma za zadanie przygotowanie absolwentów do dalszej nauki i życia w świecie dorosłych. I absolwenci są tak przygotowani, że chętnie do szkoły wracają, tym razem jednak nie jako uczniowie, lecz pracownicy... czasami praktykanci...Tak tworzy sie zespół międzypokoleniowy, czyli różne osobowości, odmienne spojrzenie na świat, czasami inne wartości... Jedni mają ogromne doświadczenie, wiedzę, inni odwagę, jeszcze inni kreatywność, pomysłowość... Ile pokoleń, tyle spojrzeń na problemy i tyle różnych rozwiązań. Dzieli dużo, a łączy jedno: wspólna praca.
"Od ziarenka do bochenka" - warsztaty w Miodoborzu
9 grudnia uczniowie klasy VIb pod opieką p. Lucyny Koniecznej i Katarzyny Panek wzięli udział w warsztatach w Miodoborzu „Od ziarenka do bochenka”. Gospodarze, państwo Kamińscy, przyjęli nas jak zwykle serdecznie i z uśmiechem. Ze względu na to, że nie mogliśmy czekać 12 godzin, aż wyrośnie ciasto chlebowe, w piekarniku wylądował produkt, który wcześniej przygotowała pani Viola. Mieliśmy spróbować chleb, gdy będzie już gotowy. Tymczasem ruszyliśmy na zwiedzanie i szlak opowieści o tym, jak powstaje chleb. Obejrzeliśmy park maszyn. O ich zastosowaniu na wsi opowiadał pan Andrzej, chociaż okazało się, że wielu uczniów też coś niecoś wie. Niektóre maszyny w Miodoborzu są ponad stuletnie, więc rozpoznanie do czego dawniej służyły, to prawdziwa zagadka.
Mikołajkowy - integracyjny wyjazd klas siódmych
W sobotę 7 grudnia odbyło się mikołajkowe spotkanie integracyjne uczniów klas VIIa i VIIb pod opieką p. Agnieszki Jurewicz i p.Katarzyny Panek. Wybraliśmy się na wycieczkę do Suwałk. W kinie obejrzeliśmy wzruszającą komedię z przesłaniem, że „żyje mi się lepiej, gdy jestem osobą życzliwą dla innych”. Film Paula Feiga, w którym „oddać serce” nie do końca oznacza wielką miłość, słynnym, tytułowym „Last Christmas” wprowadził nas w świąteczną atmosferę.
Klasa 3b na zajęciach w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Filipowie
Dzięki uprzejmości Warsztatu Terapii Zajęciowej w Filipowie kolejni uczniowie naszej szkoły mogli przekonać się, jak funkcjonuje placówka i na czym polega praca poszczególnych pracowni. Dzieci zrozumiały że niepełnosprawność nie oznacza brak perspektyw i możliwości w życiu. Wprost przeciwnie, przekonały się, że pomimo niepełnosprawności można rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz spełniać marzenia.
Bezpieczny wypoczynek - informacja dla rodziców
Zbliżające się ferie zimowe to czas, w którym dzieci i młodzież korzystają z różnych form zorganizowanego wypoczynku. Propozycji obozów czy półkolonii jest bardzo dużo. Nadzór nad ich organizacją sprawuje kurator oświaty, ale to rodzice decydują, komu powierzą opiekę nad swymi dziećmi. Aby pomóc Państwu w dokonaniu tego wyboru, proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami.
Piernik - bohater dnia w przedszkolu "W Magicznym Świecie"
Różnią się kształtem, puszystością, wielkością - ale zawsze przyciągają korzennym aromatem. To pierniczki. Dawniej cecha dobrobytu i luksusu - dziś symbol Świąt Bożego Narodzenia. Nazwa "piernik" pochodzi od słowa "pieprzny". Tylko co ma piernik do pieprzu? Inaczej mówiąc, co ma piernik do wiatraka? Otóż dawniej piernik nie funkcjonował w postaci słodkiego ciasteczka z miodem. Było to ciasto z przyprawami "piernymi", czyli ostrymi, "kręcącymi w nosie". Profesor Andrzej Bańkowski w "Etymologicznym słowniku języka polskiego" wyjaśnia: "Sama nazwa [piernik] zdaje się świadczyć, że pierwotnie była to bułeczka z mąki zaprawianej mielonym pieprzem na zakąskę do wina dla bogaczy, […] z czasem dopiero pojawiła się jej tańsza namiastka - słodka (dla żon i dzieci), piernik na miodzie z imbirem..." Najstarszy, zachowany polski przepis na wypiek piernika, pochodzi z 1725 roku i zanotowany został ni
Godziny dzwonków
Piątek 01.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychKontakty
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie
- adomanska@zsfilipow.pl dmikstacka@zsfilipow.pl
- Dyrektor
nr tel. 87 569 60 29 (wew. 11) lub 87 444 06 11
Wicedyrektor
nr tel. 87 569 60 29 (wew. 10) lub 87 444 06 10
Sekretariat
nr tel. 87 569 60 29 (centrala)
Księgowość
nr tel. 87 569 60 02 (wew.29)
- Dyrektor
- 16-424 Filipów, ul Marii Konopnickiej 6
16-424 Filipów
Poland
- 16-424 Filipów, ul Marii Konopnickiej 6
Mapa
- liczba odwiedzin: 585776