Szkoła realizuje projekt "W Magicznym Świecie" o numerze WDN - RPPD.03.01.01 - 20 - 0342/19 dofinansowany przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020. Celem projektu jest podniesienie jakości edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Filipów poprzez utworzenie 24 miejsc wychowania przedszkolnego dla dzieci w wieku 3 - 4 lata, wyrównywanie szans edukacyjnych, podniesienie kompetencji, postaw i umiejętności 118 dzieci, dzięki korzystaniu z zajęć dodatkowych; wydłużenie godzin nauki dwóch grup po 18 osób - dzieci czteroletnich, pięcioletnich i sześcioletnich oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli, niezbędnych do pracy z dziećmi.
Wartość projektu: 1 160 744,30 zł
Dofinansowanie ze środków europejskich: 959 825,75 zł
Planowanym efektem projektu jest wzrost upowszechnienia wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Filipów.
"Zobacz, dotknij..." kolejne zajęcia z cyklu Naukowy Kwadracik
25 lutego 2020 r. - odbyły sie kolejne zajęcia z cyklu Naukowy Kwadracik. Tym razem dzieci poznawały zmysły. Zrozumiały, dzięki czemu wiemy, co jest miękkie, twarde,mokre, suche...
16
Światowy Dzień Kota w "Magicznym Świecie"
17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Nasze przedszkolaczki dowiedziały się, jak należy zajmować się kotkami, czym je karmić, czym lubią się bawić i dlaczego "chodzą własnymi drogami". Dzieci poznały piosenki o kotach i chętnie ilustrowały je ruchem oraz tańcem. Na zakończenie stworzyły sieć przyjaźni z kłębka, którym lubią bawić się kotki. Zajęcia były świetną zabawą, ale przede wszystkim stanowiły okazję do uwrażliwienia dzieci na los zwierząt, a szczególnie na trudny los kotów..
21 lutego 2020 r. - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - to dobra okazja, by zastanowić się, czym jest kultura języka i dlaczego powinniśmy wszyscy posługiwać się poprawną polszczyzną. Języka ojczystego uczymy się już od przedszkola, posługujemy się nim codziennie w szkole i w domu, na każdej lekcji, w pracy... Jednak zapominamy często, że język polski służy nam do komunikacji. I w zależności od tego, w jakim stopniu będziemy nim się posługiwać, taką będziemy posiadali umiejętność porozumiewania się z innymi. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że są postrzegani przez pryzmat umiejętności językowych. Zapominamy o tym, że powinniśmy dużo czytać, by systematycznie wzbogacać język i nie popełniać rażących błędów językowych, i mówić w taki sposób, by być zrozumianym przez odbiorcę. Zdarza się jednak coraz częściej, że wypowiadając się stosujemy nonszalancję językową, zjadamy głoski, skracamy wyrazy, stos
Maria Omiljan - uczennica klasy 7a - finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
Gratulujemy Marii Omiljan, uczennicy klasy 7a, uzyskania tytułu finalisty w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym. Marię do konkursu przygotowała pani Anetta Bachurska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Każdy powód jest dobry, by pomagać... kiermasz charytatywny Samorządu Uczniowskiego
Każdy powód jest dobry, by pomagać... Samorząd Uczniowski wykorzystał w tym celu "Tłusty Czwartek" i zorganizował kiermasz charytatywny, w którego przygotowanie włączyli się wszyscy uczniowie. Podczas kiermaszu sprzedawane były pączki, ciasta, rogaliki, faworki, babeczki i inne słodkości, własnoręcznie upieczone przez dzieci i młodzież. Organizatorzy kiermaszu nie kryli zadowolenia i satysfakcji, że produkty zostały sprzedane błyskawicznie. Cały dochód ze sprzedaży Samorząd Uczniowski postanowił przeznaczyć na Schronisko dla psów: "Sonieczkowo".
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła..."
Większość dorosłych przywiązuje ogromną wagę do tradycji, szczególnie "słodkich", czyli takich, które pozwalają na objadanie się bez wyrzutów sumienia. Jednak "słodkich" tradycji nie jest w ciągu roku tak dużo...Jedną z nich jest "Tłusty Czwartek", którego symbolem są pączki. Przed laty pączki serwowano "na tłusto", tzn. były one wyrabiane z ciasta chlebowego i nadziewane słoniną lub mięsem. Jednak od XVI w. funkcjonują już w wersji słodkiej. Tradycje powodują, że chcąc nie chcąc wchodzimy w relacje z innymi ludźmi, dlatego warto je pielęgnować i uczyć tego najmłodszych, by je utrwalały i przekazywały dalszym pokoleniom.
Gratulujemy Drużynie Chłopców II miejsca!
19 lutego 2020 r. w XV Karnawałowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie drużyna chłopców zajęła II miejsce.
Skład drużyny:
1. Wojciech Fałtynowicz (6a)
2. Szymon Józwik (6b)
3. Bartosz Mentel (6c)
Gratulujemy Drużynie Dziewcząt I miejsca!
Gratulujemy drużynie dziewcząt I miejsca w XV Karnawałowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie.
Skład drużyny:
1. Karolina Borkowska (8a)
2. Aleksandra Budzińska (7b)
3. Klaudia Chrzanowska (8a)
Po co w szkole takie nerwy? Chcę bezpiecznie spędzać przerwy!
W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu odbyło się w szkole szereg zajęć związanych z bezpieczeństwem w szkole oraz w Internecie. Uczniowie klasy 3a, pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Janiny Wiśniewskiej, przygotowali apel na temat bezpieczeństwa w szkole, natomiast wychowawczyni klasy 1a, pani Małgorzata Orłowska, przeprowadziła zajęcia na temat bezpieczeństwa w sieci.
19 lutego - Dzień Nauki Polskiej
19 lutego 2020 r. - po raz pierwszy obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. To nowe święto państwowe ustanowione w dniu urodzin Mikołaja Kopernika - w uznaniu jego wybitnych zasług w dziedzinie astronomii.
Zajęcia rozwijające kompetencje społeczno - emocjonalne z plastyki w przedszkolu
W przedszkolu "W Magicznym Świecie" - do grupy dzieci czteroletnich, pięcioletnich i sześcioletnich skierowano bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Pani Ania Smokowska prowadzi zajęcia rozwijające kompetencje społeczno - emocjonalne z plastyki.
Dziś doświadczenia ze słuchem!
Najmłodsi juz po raz drugi mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z cyklu "Naukowy Kwadracik". Dziś były doświadczenia z dźwiękiem i ze słuchem.
30
Zbieramy makulaturę na nowy sztandar szkoły! - komunikat sekcji porządkowej Samorządu Uczniowskiego
Sekcja porządkowa Samorządu Uczniowskiego, czyli uczniowie klasy ósmej: Norbert Butkiewicz, Krystian Bednarek, Adrian Jurczyk i Michał Zieliński prowadzą zbiórkę makulatury w każdą środę w godzinach: 7.40 - 7.55 (w szatni przy pomieszczeniu socjalnym) oraz we wtorki i środy podczas dwudziestominutowych przerw (w klasach). Uczniowie zachęcają do przynoszenia suchej makulatury i przypominają o bardzo ważnym celu zbiórki: kupnie nowego sztandaru szkoły.
"Czasami wystarczy tylko uśmiech, a dzień staje się lepszy..." - Walentynki w "Magicznym Świecie"
14 lutego - Walentynki. Jedni uwielbiają, celebrują ten dzień i i traktują jak święto... Inni wykorzystują jako chwyt marketingowy. Są też tacy, którzy nie lubią hałasu wobec tego dnia, twierdząc, że uczucia należy okazywać codziennie, nie tylko raz w roku, w lutym. Tradycją "Święta Zakochanych" jest obdarowywanie się prezentami, kwiatami oraz wysyłanie anonimowych kartek z czerwonymi serduszkami, tzw. "walentynek" W szkole i przedszkolu to świetna okazja do zajęć wychowawczych, podkreślających podstawowe wartości i uczucia: przede wszystkim miłość, przyjaźń i szacunek do drugiego człowieka.
"Słomkowe" słoneczko - zajęcia oddechowo -plastyczno - integracyjne
Namalowanie słońca farbami za pomocą własnego oddechu i przy użyciu słomki do łatwych nie należy. Jednak przy współpracy koleżanki lub kolegi - jest o wiele łatwiej. Zajęcia oddechowo - plastyczno - integracyjne, przygotowane i przeprowadzone w przedszkolu przez panią Kingę Suchocką i Asię Trusiewicz.
"Kamishibai - baśniowy teatr" - innowacja pedagogiczna w szkole
Od września 2019 roku, w ramach innowacji pedagogicznej, prowadzę w szkole zajęcia: “Kamishibai- baśniowy teatr”. Założeniem tych zajęć jest wzbogacenie metod pracy rozwijających zainteresowania czytelnicze u dzieci. Obcowanie z książką, ma charakter spotkania z Teatrzykiem Kamishibai – światem bajek zamkniętym w małej drewnianej skrzynce.
"Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy Razem!" - zajęcia w klasie 3b
Kompetencje cyfrowe są kluczowe w nowoczesnej szkole i na rynku pracy. Obowiązkiem szkoły jest przygotowanie uczniów do życia w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Nowymi technologiami posługujemy się wszyscy. Ułatwiają one życie, umożliwiają szybki dostęp do informacji, ale stanowią zarazem ogromne zagrożenie. W ramach edukacji mającej na celu bezpieczeństwo w sieci, w klasie 3b odbyły się zajęcia promujące pozytywne zastosowania internetu, tolerację i kulturę.
11 lutego 2020 r. - Dzień Bezpiecznego Internetu
Przystąpiliśmy do akcji objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej: "Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy Razem!" Akcja ma na celu przede wszystkim "inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa on-line oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu".
"Płonąca Dłoń" - czyli pierwsze zajęcia z cyklu "Naukowy Kwadracik"
10.02.2020 r. odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu "Naukowy Kwadracik". Są to doświadczenia wprowadzające najmłodszych w świat fizyki, chemii i matematyki, przeznaczone dla dzieci z przedszkola oraz uczniów klas I - III. Pierwsze spotkanie oparte było na eksperymentach z ogniem. Uczestnicy mieli do czynienia z "płonącą ręką" i "ognistym deszczem". Dzieci, biorąc udział w eksperymencie, wykazały się ogromną odwagą. Zajęcia miały również na celu przypomnienie o obowiązku zachowania ostrożności w kontakcie z ogniem.
Serca dla najbliższych sercu...
Serce jest symbolem miłości, a najpiękniejsze prezenty od dzieci, to te, które wykonały one własnoręcznie. Niekoniecznie muszą być wykonane "pod linijkę" i tak są cenną pamiątką przechowywaną przez rodziców lub babcie i dziadków całe lata...
20
Godziny dzwonków
Piątek 01.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychKontakty
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie
- adomanska@zsfilipow.pl dmikstacka@zsfilipow.pl
- Dyrektor
nr tel. 87 569 60 29 (wew. 11) lub 87 444 06 11
Wicedyrektor
nr tel. 87 569 60 29 (wew. 10) lub 87 444 06 10
Sekretariat
nr tel. 87 569 60 29 (centrala)
Księgowość
nr tel. 87 569 60 02 (wew.29)
- Dyrektor
- 16-424 Filipów, ul Marii Konopnickiej 6
16-424 Filipów
Poland
- 16-424 Filipów, ul Marii Konopnickiej 6
Mapa
- liczba odwiedzin: 585756