Przedszkole projektowe "W Magicznym Świecie" po wakacyjnym dyżurze działa znów bardzo aktywnie. Dzieci bawią się, uczą, odpoczywają i przebywają ze sobą. Różnorodność zajęć: sensorycznych, matematycznych, muzycznych, ruchowych sprawia, że są szczęśliwe, zadowolone i z radością powracają następnego dnia.
Każdy głos ma znaczenie - wybory do Samorządu Uczniowskiego
25.10.202030 września 2020 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego - organizacji reprezentującej interesy uczniów i wywierającej wpływ na życie szkoły. To bardzo ważne wydarzenie, ponieważ uczniowie uczą się procedur demokratycznych, poznają zasady komunikacji i mają możliwość wypowiedzenia się w ważnej dla nich sprawie. Od ich organizacji zależy motywacja do angażowania się w życiu dorosłym w sprawy publiczne. Wybory poprzedzone były kampanią, podczas której kandydaci przygotowali plakaty wyborcze i zachęcali do głosowania. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza.
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Weronika Jurczyk (klasa 8a). Zastępcą - Mikołaj Smokowski (klasa 8a)
Gratulujemy wszystkim kandydatom i zapraszamy na krótką rozmowę z Weroniką.
- Opowiedz o sobie
- Nazywam się Weronika Jurczyk i chodzę do klasy ósmej. Działam w Samorządzie Uczniowskim, uczęszczam na zajęcia SKS i śpiewam w zespole muzycznym "Stokrotki"
- Co Cię skłoniło do startowania na przewodniczącą szkoły?
- Zawsze miałam głowę pełną pomysłów i w tym roku postanowiłam je zrealizować. Już od najmłodszych klas myślałam o roli przewodniczącej szkoły.
- To opowiedz o tych pomysłach...
- Jednym z moich pomysłów jest zorganizowanie karnawału - czyli dyskoteki szkolnej "przebierańców". Inny pomysł to kalendarz imion, dzień bez pracy domowej, zbiórki charytatywne, turnieje szkolne, kiermasze, wycieczki SU. Planuję aktywnie i produktywnie wykorzystać każde spotkanie samorządu i oczywiście... dobrze się bawić!
- Dziękuję Ci za rozmowę i życzę zrealizowania wszystkich pomysłów.
4Weronika Jurczyk - przewodnicząca SU
Włączyliśmy się do akcji MEN: "Szkoła Pamięta"
25.10.2020Zbliża się Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny. To okazja do uporządkowania i odwiedzenia grobów osób cenionych i zasłużonych dla naszej społeczności. Warto posprzątać i udekorować bezimienne i opuszczone groby osób, których bliscy mieszkają daleko lub nie żyją. Jest to również czas do odwiedzenia miejsc pamięci, miejsc związanych z różnymi wydarzeniami historycznymi. W związku z tym włączyliśmy się do akcji MEN: "Szkoła Pamięta". W klasach 1-3 odbędą się różnego rodzaju zajęcia i działania, natomiast uczniów klas: 4 - 8 zachęcamy do wspólnych działań z rodzicami.
Komunikat w sprawie zmiany w dowożeniu uczniów
23.10.2020W związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych w klasach 4-8 autobusy szkolne od 26.10.2020 r. będą kursować w godzinach ustalonych od początku roku szkolnego do 19 października 2020 r.
Z racji nieobecności w szkole starszych klas, nie będzie kursów o godzinie 14.40
Komunikat w sprawie zawieszenia zajęć stacjonarnych w klasach 4-8
23.10.2020Decyzją MEN i MZ zajęcia stacjonarne w klasach 4-8 zostały zawieszone od 26 października 2020 r. (poniedziałku) do 8 listopada 2020 r. (niedzieli). Oddziały przedszkolne, przedszkole "W Magicznym Świecie" oraz klasy 1-3 będą funkcjonować bez zmian, czyli stacjonarnie.
Komunikat
20.10.2020Z racji obostrzeń spowodowanych pandemią bardzo prosimy o odbiór dzieci w ustalonych konkretnych godzinach:
Punkt Przedszkolny – godz. 12.20
OA (pani Kinga Suchocka) – godz. 12.30
0B (pani Halina Orłowska) – godz. 12.20
0C (pani Anna Skowina) – godz. 12.30
Dzieci z przedszkola „W Magicznym Świecie” oraz z oddziałów przedszkolnych, korzystających z przedłużenia, odbierane będą w godzinach:
- 13.30
- 14.30
- 15.00
- 15.40
- 16.00
Bardzo prosimy o zadeklarowanie, w której grupie odbieracie Państwo swoje dziecko, ponieważ osoba dyżurująca musi wiedzieć, na którą godzinę przyprowadzić dziecko do drzwi szkoły.
W przypadku nienormowanych godzin pracy lub konieczności odbioru dziecka o innej godzinie niż zadeklarowana, prosimy o przekazanie informacji osobie dyżurującej w godzinach rannych.
Wyłączenie szkolnego dzwonka - diagnoza eksperymentu
20.10.2020W celu zniwelowania poziomu hałasu w szkole przeprowadziliśmy we wrześniu eksperyment z wyłączeniem szkolnego dzwonka. Efekty innowacji postanowiliśmy sprawdzić po upływie miesiąca. Diagnozą zostali objęci uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Zapraszamy do zapoznania się z jej wynikami:
Komunikat w sprawie zmian w organizacji szkoły
19.10.2020W związku z zaleceniami MEN związanymi z funkcjonowaniem szkół w strefie żółtej i czerwonej oraz biorąc pod uwagę wytyczne MEN, MZ oraz GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r. wprowadzamy zmiany w organizacji szkoły, polegające na:
- ograniczeniu do minimum przychodzenie i przebywanie osób trzecich na terenie szkoły (szkoła jest zamknięta, wejście, zasygnalizowane dzwonkiem przy drzwiach wejściowych, tylko po uzgodnieniu z osobą dyżurującą przy wejściu)
- zmierzeniu termometrem bezdotykowym temperatury ciała osobom, których pobyt na terenie szkoły jest niezbędny
- ograniczeniu do minimum przychodzenie i przebywanie w szkole rodziców (dzieci z przedszkola "W Magicznym Świecie" oraz z punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych będą odbieranie od rodziców przy drzwiach do nowego wejścia szkoły i przyprowadzane do drzwi po zajęciach. Prośbę o odprowadzenie dziecka do sali lub chęć odebrania dziecka należy zasygnalizować dzwonkiem, znajdującym się przy drzwiach wejściowych)
- ustaleniu godzin przyprowadzania dziecka do przedszkola i odbioru go po zajęciach
- odwołaniu wycieczek, wyjazdów, wyjść grupowych, dyskotek i turniejów szkolnych i międzyszkolnych
- ograniczeniu kontaktu rodziców z nauczycielami i wychowawcami (zaleca się kontakt przez Librus lub telefoniczny albo e - mailowy)
- wprowadzeniu obowiązku zasłaniania ust i nosa, jeśli nie jest możliwe zachowanie dystansu miedzy uczniami
- wprowadzeniu obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych szkoły, niezależnie od dystansu społecznego
- dokonaniu termometrem bezdotykowym pomiaru temperatury ciała uczniom, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych
- umożliwieniu rodzicom dokonywania opłat za pomocą przelewów bankowych:
- składka na Radę Rodziców: BS Rutka Tartak: 40 9367 0007 0020 0202 4165 0002 z dopiskiem: "Składka na Radę Rodziców"
- składka na nowy sztandar szkoły: BS Rutka Tartak: 40 9367 0007 0020 0202 4165 0002 z dopiskiem: "Składka na nowy sztandar szkoły"
- rachunek bankowy do wpłat za odpłatny pobyt dzieci w przedszkolu 80 9367 0007 0020 0203 6652 0001
- Od listopada wpłat za obiady szkolne należy dokonać ( do 15 każdego miesiąca) za pomocą przelewu bankowego na konto: BS Rutka Tartak 96 9367 0007 0020 0203 6652 0004
- Kwota za obiady zostanie podana na początku każdego miesiąca w aktualnościach na stronie www szkoły oraz w ogłoszeniach w Librusie
- Wpłaty na konto szkoły każdorazowo należy opisać w rubryce „tytułem” w następujący sposób (z zachowaniem wskazanej kolejności): miesiąc i rok za który opłacane są obiady, nazwisko i imię (dla kogo wykupione zostały obiady), klasę -przykład: listopad 2020, Anna Kowalska, klasa 4a
- Dokonując wpłaty przelewowej za obiady dla kilkorga dzieci w tytule przelewu należy podać dane wszystkich dzieci: przykład: listopad 2020, Anna Kowalska 4a, Jan Kowalski 6c, Mateusz Kowalski 8a
- W sprawach opłat lub potwierdzenia opłat można się kontaktować z intendentką, drogą e-mailową: martella21@wp.pl lub telefonicznie.
"Jestem uczniem..." - pasowanie na ucznia magicznym ołówkiem...
19.10.202016 października 2020 r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pasowanie na ucznia - to pierwsza najważniejsza uroczystość w szkole. Dzieci, odświętnie ubrane i bardzo w tym dniu poważne, złożyły uroczystą przysięgę. Obiecały uczyć się, szanować innych ludzi, żyć zgodnie z wartościami Patrona i kochać Ojczyznę. Pod czujnym okiem wychowawczyń brawurowo zaprezentowały umiejętności, których nabyły w szkole. Przepięknie zatańczyły i zaśpiewały. Oklaskom i gratulacjom nie było końca. Na wysokości zadania stali również uczniowie klas szóstych, którzy przywitali nowe koleżanki i kolegów, życzyli sukcesów i dobrego samopoczucia w szkole, i wręczyli im drobne upominki. Na zakończenie rodzice podziękowali za organizację uroczystości oraz wyrazili wdzięczność za okazane ich dzieciom wsparcie i posadzili symboliczne drzewko, by rosło i rozwijało się razem z ich dziećmi. W poczet uczniów w roku szkolnym 2020/2021 przyjęliśmy 26 osób
84
Komunikat w sprawie zmiany dowożenia uczniów od 19.10.2020 r.
18.10.2020Zgodnie z zaleceniami MEN i GIS nastąpiła zmiana organizacji dowożenia uczniów:
Kursy ranne:
p. Kryścio
6:20 -7:00 Tabałówka, Nowe Motule, Stare Motule
7:05 – 7:25 Piecki, Jemieliste
7:30 – 8:00 Stare Motule, Olszanka
p. Szoszorek
6:35 (bez zmian) Zusno, Szafranki, Filipów Trzeci
p. Boguszewski
6:30 – 7:05 Bartnia Góra, Smolenka, Agrafinówka, Piecki
7:15-7:50 Stara Dębszczyzna, Jemieliste, Olszanka
Kursy popołudniowe:
Godzina 12:45
p. Szoszorek: Garbas Drugi
p. Kryścio: Stare Motule, Nowe Motule, Tabałówka
p. Boguszewski: Jemieliste, Piecki, Smolenka, Agrafinówka, Stara Dębszczyzna, Olszanka
Godzina 13.05
p. Szoszorek: Filipów Trzeci, Zusno, Szafranki
p. Kryścio: Wólka, Supienie, Czarne, Huta, Czostków, Rospuda, Filipów Drugi
Godzina 14.30
p. Boguszewski Olszanka, Stara Dębszczyzna, Agrafinówka, Jemieliste, Stare Motule, Nowe Motule, Tabałówka
p. Kryścio Filipów Drugi, Jemieliste, Piecki, Smolenka,
14 października - Dzień Edukacji Narodowej
12.10.2020Rola wychowawcy
Już od chwili startu, dane w pełnej gamie
w nieograniczoną wczytują się pamięć,
a to co zapisze taka młoda głowa
nie da się już wyciąć
i znów restartować...
Dlatego tak ważny jest wybór folderów
i formatowanie prawych charakterów...
Rolą wychowawcy (niczym programisty)
jest wprowadzić system mądry i przejrzysty,
czuwać nieprzerwanie, wychwycić minusy,
szybko i skutecznie wgrać antywirusy
lub do pedagoga iść na gadu- gadu,
kiedy już nie można z takim dojść do ładu
i ciągle pamiętać w każdym czynie, słowie,
że to nie komputer- ale mały człowiek!
Anna Wojdecka
Komunikat w sprawie organizacji Dnia Edukacji Narodowej
12.10.202014 października 2020 r. obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Zajęcia wychowawczo - opiekuńcze odbędą się w następującym porządku:
8.00 - 10.00 - spotkanie z wychowawcami w klasach
9.00 - 9.10 - przerwa
9.10 - 10.00 - życzenia oraz część artystyczna przygotowana przez Samorząd Uczniowski (prezentacja przez radiowęzeł szkolny)
9.30 - 10.15 - obiad (jedna zmiana)
10.30 - odjazdy autobusów (według harmonogramu):
godz. 10.30 - p. Szoszorek: Garbas Drugi, Mieruniszki
godz. 10.30 - p. Kryścio: Nowe Motule, Stare Motule, Tabałówka
godz. 10.30 - p. Boguszewski: Garbas Pierwszy, Szafranki, Zusno, Filipów Trzeci, Olszanka,
Stara Dębszczyzna, Nowa Dębszczyzna, Jemieliste, Smolenka, Agrafinówka,
Piecki
godz. 11.00 - p. Kryścio: Wólka, Supienie, Czarne, Huta, Rospuda, Czostków, Filipów Drugi
Uczniowie dojeżdżający zostaną objęci opieką świetlicy szkolnej do godz. 15.20
Komunikat Rady Rodziców!
05.10.202030 września 2020 r. odbyło się pierwsze plenarne spotkanie Rady Rodziców. Przewodniczącą, ukonstytuowanej na rok szkolny 2020/2021 Rady, została Pani Anna Rojek. Podczas spotkania ustalono składkę na Radę Rodziców w wysokości 30 zł od Rodziny.
W związku z likwidacją gimnazjum sztandar Szkoły Podstawowej w Filipowie stracił aktualność. Aby ceremoniał szkoły był aktualny, zaistniała konieczność zakupu nowego sztandaru. Pomysł powstał podczas spotkania osób zainteresowanych ufundowaniem. Niestety, sytuacja spowodowana epidemią uniemożliwiła działania. Temat został ponownie podjęty podczas spotkania Rady Rodziców, która postanowiła kontynuować pomysł i ustaliła składkę na nowy sztandar szkoły w wysokości 10 zł od ucznia.
Obu wpłat można dokonać bezpośrednio na konto Rady Rodziców: BS Rutka Tartak: 40 9367 0007 0020 0202 4165 0002 z odpowiednim dopiskiem: „Składka na Radę Rodziców” lub „Składka na nowy sztandar szkoły”.
Wpłat można również dokonać w sekretariacie szkoły, codziennie w godzinach: 7.30 – 15.30
"Człowiek w dorosłym życiu nie funkcjonuje na dzwonek..."...czyli jak się sprawdza szkoła bez dzwonków
28.09.2020„Spróbuj nie opierać się zmianom, które napotykasz na swojej drodze. Zamiast tego daj się ponieść życiu. I nie martw się, że wywraca się ono czasem do góry nogami. Skąd wiesz, że ta strona, do której się przyzwyczaiłeś, jest lepsza od tej, która cię czeka?” – Elif Şafak (turecka powieściopisarka, felietonistka, nauczycielka akademicka)
Szkoła bez dzwonków. Ostatni raz dzwonek zadzwonił w naszej szkole przed zawieszeniem zajęć. Początek roku szkolnego stał się okazją do wprowadzenia zmiany. Poniedziałek... Dochodzi godzina ósma... Powoli otwierają się kolejne drzwi do klas i stopniowo korytarz się wyludnia. Uczniowie w ciszy zajmują miejsca w ławkach, rozpoczynają się lekcje. Mija 45 minut i korytarz znowu się zaludnia. Stopniowo, bez hałasu, nerwowego biegania, chaosu... Uczniowie wychodzą z klas o różnej porze, nauczyciele panują nad początkiem i końcem lekcji. Dotychczas, kiedy przeraźliwy dźwięk dzwonka oznajmiał przerwę, uczniowie zbierali książki, pakowali plecaki i z impetem wybiegali z klasy. Teraz to nauczyciel informuje o zakończeniu zajęć. Dźwięk dzwonka nie przeszkadza mu w podziękowaniu uczniom za zajęcia i zakończeniu lekcji.
Wyłączenie dzwonków to duża zmiana w szkole. Zmiana bardzo wartościowa, ponieważ wpływa na lepsze samopoczucie uczniów, nauczycieli i pracowników, poprawia relacje uczniów z nauczycielami, pozytywnie wpływa na zdrowie, uczniów uczy samodzielności i gospodarowania swoim czasem, natomiast nauczycieli planowania pracy na lekcji. Jednak jak każda "nowość" ma swoich zwolenników i przeciwników. Poprosiłam o opinię kilkorga osób i zapraszam do lektury.
Anna Domańska
"Od początku roku szkolnego ku uciesze wielu osób w naszej szkole zamilkły dzwonki. Część osób krzywi się i denerwuje: „Dzwonek - nieodłączny atrybut szkoły!”. Są przecież wierszyki, w których dzwonek gra pierwszą rolę, np. "Dzwonek woła mnie i was na naukę przyszedł czas! I już w ławkach wszystkich klas tropi wiedzę każdy z nas.” Są też dowcipy o dzwonku - zwłaszcza jeden powtarzany przez pewnego nauczyciela - do dziś mnie rozśmiesza. Ale publicznie nie opowiem :) Podam inny: „W przeddzień Walentynek przychodzi Jasio do szkoły i mówi: ... Wy, jak psy Pavłowa reagujecie tylko na dzwonki.”
Tych krzywiących się chciałabym prosić o zrozumienie, że czasy się zmieniają - ludzie młodzi i starzy nie chcą być tresowani jak psy z eksperymentu. Żyjemy ciągle na odruchach warunkowych, nie zastanawiając się nad tym. Światła na przejściach dla pieszych, dźwięk dzwonka w szkole, dźwięk wiertarki, biały fartuch lekarza - zawsze budzi w nas lęk. Dla mnie dzwonek w szkole kojarzy się z agresją i niepokojem. Nagły świdrujący dźwięk sprzyja negatywnemu pobudzeniu i dzikiej reakcji tłumu: „urrrrrrrrrrraaa!!!!!!” na przerwę i „uuuuuuuuuuuuu!!!!!!!” na lekcję. I tak 14 razy w ciągu dnia!!!
Niech rękę podniesie ten, kto lubi, jak rano nad uchem „dręczącym dźwiękiem” budzik oznajmia, że trzeba wstać. Weźmy np. telefon komórkowy. Ile telefonów tyle wymyślnych „dzwonków”, by nie słyszeć: drrrrrrrryń!!
Rozmawiałam z uczniami: jedni są za tradycją, inni chcą czuć się jak w domu. Tak, tak, nie przesadzam. Ci oporni - starzy i młodzi argumentują: „ brak dzwonka wprowadza chaos”. Jasne, zgadzam się, że każda zmiana związana jest z kryzysem, który powoduje lęk i ostatecznie opór - znane zjawisko w psychologii. Jednak to dobry czas na rozwijanie inteligencji emocjonalnej, tj. radzenia sobie ze zmianą i jej konsekwencjami.
Efekt końcowy: mniej stresu, doświadczenie spokojnej nauki i pracy, więcej odpowiedzialności i świadomości u młodych ludzi. No i niektórzy będą czuć się jak w domu".
Ewa Świerzbin - pedagog
"Moim zdaniem w szkole lepiej jest bez dzwonków, ponieważ można skupić myśli. Nic nie dzwoni nad uszami, nic nie stresuje, jest cisza i spokój. Oczywiście, to nowość, więc musimy się do tego przyzwyczaić, tak jak przyzwyczailiśmy się w pandemii coronawirusa do nauczania zdalnego. Dla mnie dzwonek w szkole kojarzył się zawsze z więzieniem, dzwonek na spacerniak, stołówkę, czy powrót do celi. W szkole informowały nas, a raczej "wyrywały" na lekcje. Bardzo się cieszę, że nie ma dzwonków w naszej szkole. Dzięki tej zmianie uczniowie nauczą się gospodarować swoim czasem. Usunięcie dzwonków to mały krok w budowie innej, a co najważniejsze, nowoczesnej szkoły. Wolę sam sprawdzić, za ile minut rozpoczyna się lekcja, niż miałby mi o tym przypomnieć przeraźliwy dźwięk dzwonka. A co się dzieje, kiedy piszemy sprawdzian? Zostały dwie minuty do dzwonka i uczeń jest już zdenerwowany, próbuje zebrać myśli, by dokończyć zdanie. I nagle uporczywy sygnał rozkojarza go zupełnie. Teraz może spokojnie zebrać myśli i dokończyć test.
Uważam, ze w szkołach powinno być więcej nowoczesności. Cieszę się, że nasza szkoła odeszła od dzwonków, może inne wezmą z nas przykład? Przy okazji chciałbym też poruszyć temat drugiego schematu w szkole, czyli siedzenia w ławce. Przecież można to też unowocześnić i stosować więcej pracy w grupach. Teraz, w związku z Covid-19, jest trudność w organizowaniu takich lekcji, ale jeśli pandemia się skończy, to czemu, nie?
Jak już wspomniałem, musimy się do tego przyzwyczaić i może niektórzy tego nie widzą, ale ja zaczynam już dostrzegać ten krok do nowej, lepszej, nowoczesnej szkoły, gdzie uczniowie nie muszą ciągle siedzieć w ławkach, mogą przeżywać i robić coś nowego, nie narzekając przy tym na nudę. Idą do szkoły z nadzieją przeżycia czegoś nowego, innego, rozmyślając, co ich dzisiaj w szkole zaskoczy.
Moim zdaniem usunięcie dzwonków to pierwszy krok do lepszej szkoły. Wspieram ten pomysł i czekam na następne".
Tomasz Bołtrukanis - uczeń klasy 7
"Jestem za zniesieniem dzwonków w szkole. Sama pamiętam przeraźliwy sygnał, ogłaszający koniec wolności i powrót na znienawidzoną przeze mnie matematykę. Brr... Jeszcze czuję ciarki na plecach. Cieszę się, że nauczyciele dbają o zmniejszenie hałasu w szkole..."
Mama ucznia klasy 5
"Ja proszę o dzwonki, bo się spóźniam, nie mam zegarka..."
"W szkole bez dzwonków panuje chaos..."
"Bez dzwonka spóźniam się, ponieważ zegary w szkole się spóźniają...'
Wypowiedzi uczniów
" Zdecydowanie bez dzwonków. Mnie w tym roku już nie boli głowa. W poprzednich latach wracałam ze szkoły z okropnym bólem głowy..."
Justyna Wiszniewska -uczennica
"Proszę pani, dzięki temu, że nie ma dzwonków, podczas dzisiejszej lekcji wszyscy mogli spokojnie się wypowiedzieć... Gdyby był dzwonek, dwie ostatnie osoby nie miałyby już takiej możliwości, ponieważ dźwięk dzwonka by je zagłuszył..."
Tomek Suchocki - uczeń klasy 5
"Bez dzwonków jest fajnie, jak w domu..."
Uczeń klasy 5
"Obserwując zachowanie dzieci na II piętrze, zauważyłam, że dzwonek bardzo je pobudza. Na przerwę wybiegają podniecone, z krzykiem: "aaaaaaaaa!!!" Na przerwie przekrzykują się, chaotycznie biegają, przewracają się lub biją. Po dzwonku na lekcję też biegną z krzykiem, nie reagują na uwagi nauczycieli, panuje hałas.
Po wyłączeniu dzwonków spokojniej wychodzą na przerwę, bez krzyku, każda klasa w swoim czasie, nie wszystkie na raz. Na przerwie zachowują się spokojniej, rozmawiają ze sobą, zauważają siebie, reagują na nauczycieli. Są nastawione do siebie przyjaźniej.
Klasy starsze również żywo reagują na dźwięk dzwonka, który powoduje u nich automatyczne zachowania. Wypadają z klasy, wrzeszczą, biegają. Nauczyciel podczas dyżuru ma utrudniony z nimi kontakt. Nie słychać, co chcą kupić w sklepiku. Nie wiedzą, o której jest lekcja, oddalają się od klasy, nie muszą myśleć.
Bez dzwonka dzieci starsze też są spokojniejsze. Przebywają z klasą, rozmawiają, bawią się, nie czują presji. Reagują na słowa nauczyciela dyżurującego. Na przerwie jest ciszej i panuje mniejsze zamieszanie.
Pani pracująca w szkole
Trwa nabór na stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce
07.09.2020Uczniów, posiadających szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2019/2020, zapraszamy do składania wniosków o stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego. Wnioski będą przyjmowane do 2 października 2020 r.
Stypendia mogą otrzymać uczniowie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej zamieszkali na terenie województwa podlaskiego, uzyskujący łącznie w roku szkolnym 2019/2020 następujące osiągnięcia:
- uzyskali średnią ocen na koniec roku szkolnego w szkole podstawowej lub w szkole ponadpodstawowej co najmniej 5,00;
- byli co najmniej trzykrotnie laureatem konkursu/olimpiady na szczeblu wojewódzkim/ponadwojewódzkim lub co najmniej jednokrotnie laureatem konkursu/olimpiady/turnieju na szczeblu ogólnopolskim/międzynarodowym lub co najmniej dwukrotnie finalistą konkursu/olimpiady/turnieju na szczeblu ogólnopolskim/międzynarodowym”.
Źródło informacji:
Oddajmy głos na Gminę Filipów i wygrajmy maszt z flagą narodową
07.09.2020Wójt Gminy Filipów oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie gorąco zachęcają mieszkańców Gminy Filipów do udziału w projekcie „Pod Biało-Czerwoną” organizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Pana Mateusza Morawieckiego.
Aby wziąć udział w projekcie i wygrać maszt oraz flagę dla Gminy Filipów, należy otworzyć stronę bialoczerwona.www.gov.pl i oddać swój głos wypełniając krótki formularz.
Więcej informacji:
Jadłospis "W Magicznym Świecie"
07.09.2020Jadłospis dla dzieci "W Magicznym Świecie" znajduje się w zakładce: "W Magicznym Świecie"/Jadłospis. Aktualny został sporządzony na tydzień: 7.09.2020 - 11.09.2020 r.
Stołówka szkolna - Jadłospis (7.09.2020 - 18.09.2020)
02.09.2020Stołówka szkolna będzie czynna od 7 września 2020 r. (poniedziałek). Informujemy, że stawka za obiad wynosi 4,50 zł. Warunkiem skorzystania z dożywiania jest wypełnienie wniosku i przekazanie go intendentowi, wychowawcy lub pozostawienie w sekretariacie szkoły. Zapraszamy.
wniosek_-_zgloszenie_dziecka_na_obiady_w_stolowce_szkolnej.docx
Rezygnacja_dziecka_z_korzystania_ze_stolowki_szkolnej.docx
Świetlica szkolna
01.09.2020Świetlica szkolna jest czynna codziennie w godzinach: 6.45 - 15.30. Zajęcia będą prowadzone w sali świetlicy, wyznaczonych klasach, hali sportwej oraz w miarę możliwości na świeżym powietrzu.
Archiwum Aktualności