• Rekrutacja




        • REGULAMIN REKRUTACJI

          uczestników projektu  „Razem w Nowoczesnej Szkole” - „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie Dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.


          § 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

          1. Regulamin określa zasady rekrutacji uczestników do projektu „Razem w Nowoczesnej Szkole” - „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”  realizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Filipowie.
          2. Regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej  https://spfilipow.edupage.org/a/razem-w-nowoczesnej-szkole oraz w sekretariacie szkoły


          § 2. INFORMACJE O PROJEKCIE

          1. Projekt jest realizowany w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie, ul. M. Konopnickiej 6, 16-424 Filipów w okresie 29.12.2023 r. – 28.12.2024 r.
          2. Projekt o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000147965  jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w podziale: 82,52% środki europejskie i 17,48 środki krajowe. Wyżej wymieniony wniosek umieszczony został na liście rezerwowej Akcji 1 sektora Edukacja Szkolna programu Erasmus+ konkurs 2023, a następnie został zatwierdzony do realizacji i otrzymał dofinansowanie z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”  w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+.

          3. Projekt zakłada 30 mobilności obejmujących udział w kursach językowo-metodycznych. Uczestnikami mobilności będzie 30 pracowników kadry pedagogicznej szkoły, którzy odbędą mobilności w partnerskich placówkach w Hiszpanii i Szwecji.

           I. działanie 1: kurs językowo-metodyczny  - 5 dni roboczych, dla grupy 15 nauczycieli, w Grenadzie – Hiszpania.

          II. działanie 2: : kurs językowo-metodyczny  - 5 dni roboczych, dla grupy 15 nauczycieli, w Malmo - Szwecja.

          4. Uczestnicy projektu przed wyjazdem zostaną objęci przygotowaniem kulturowym oraz językowym (20 h zajęć).

          5. Projekt skierowany jest do pracowników kadry pedagogicznej znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, czyli osoby o tzw. mniejszych szansach, którzy zainteresowani są doskonaleniem swojego warsztatu pracy w międzynarodowym gronie.

          6. Przez osoby o mniejszych szansach projekt rozumie osoby, które znajdują się w jednej z niżej wymienionej niekorzystnej sytuacji:

          1. niepełnosprawność;
          2. trudności edukacyjne;
          3. przeszkody natury ekonomicznej;
          4. różnice kulturowe;
          5. problemy zdrowotne;
          6. przeszkody społeczne związane z dyskryminacją;
          7. przeszkody natury geograficznej.

          6. Udział w projekcie jest bezpłatny, koszty pokrywane są w ramach projektu ”Razem w Nowoczesnej Szkole” realizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Filipowie.

           7. Rekrutacja będzie  przeprowadzona w oparciu o:

          1. zasady równego dostępu do informacji o realizowanym przedsięwzięciu;
          2. równość szans przy ubieganiu się o zakwalifikowanie na wyjazd zagraniczny bez względu na płeć, niepełnosprawność, wyznanie, itd.;
          3. jasne i przejrzyście określone kryteria naboru.

          § 3. CELE PROJEKTU

          Projekt zakłada trzy główne cele:

          1. podniesienie kompetencji językowych 30 pracowników szkoły (dyrekcja, nauczyciele / nauczycielki) i bezpośrednie poznanie kultury Szwecji i Hiszpanii;
          2. podniesienie kompetencji metodycznych i rozwoju zawodowego 30 pracowników szkoły (dyrekcja, nauczyciele/ki), wzbogacenie warsztatu pracy i podniesienie jakości efektów nauczania oraz udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej ;
          3. zwiększenie prestiżu i atrakcyjności szkoły w środowisku lokalnym oraz wzmocnienie jej europejskiego wymiaru, wsparcie środowiska lokalnego w udzielaniu dzieciom pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

          § 4. ZESPÓŁ REKRUTACYJNY

          1. Na potrzeby projektu zostanie powołana Komisja Rekrutacyjna składająca się z Przewodniczącego Komisji oraz dwóch jej Członków.

          2. W skład komisji rekrutacyjnej wchodzić będzie:

          1. Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej – Dyrektor Szkoły
          2. Członek Komisji Rekrutacyjnej – koordynator projektu
          3. Członek Komisji Rekrutacyjnej – nauczyciel języka angielskiego

          Komisja rekrutacyjna odpowiedzialna będzie za przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego, w tym przede wszystkim przestrzeganie zasad regulaminu, który definiuje szczegółowe zasady naboru nauczycieli do projektu, ogłoszenie naboru do projektu, udzielanie informacji na temat rekrutacji i projektu, weryfikacja złożonych zgłoszeń, stworzenie listy zakwalifikowanych, listy rezerwowych oraz w razie konieczności przeprowadzenie rekrutacji uzupełniającej.

          1. W kwestiach spornych związanych z prowadzeniem naboru uczestników decyzję podejmuje Dyrektor Szkoły.

          § 5. ZASADY REKRUTACJI

          1. Uczestnicy zostaną zakwalifikowani do udziału w projekcie na podstawie procedury rekrutacyjnej. Spośród wszystkich zgłoszeń Komisja wybierze uczestników z najwyższą ilością punktów zdobytych w procesie rekrutacji. W trakcie rekrutacji zostanie utworzona lista nauczycieli rezerwowych.

          2. Do projektu zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskały największą liczbę punktów.

          3. W rekrutacji mogą wziąć udział wszyscy pracownicy kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie. Wszyscy uczestnicy mają równe prawo dostępu do informacji.

          4. Informacje o naborze a także wszystkie niezbędne załączniki zostaną umieszczone na stronie internetowej Szkoły tj. https://spfilipow.edupage.org/a/razem-w-nowoczesnej-szkole, a także w sekretariacie Szkoły.

          5. Dokumenty można składać w terminie od 3 stycznia 2024 r. od godziny 10.00, do 9 stycznia 2024 r. do godziny 15.00, wybierając kurs w którym chcemy wziąć udział.

          6. W trakcie trwania procedury rekrutacyjnej kandydaci na uczestników projektu mogą składać dokumenty rekrutacyjne w sekretariacie Szkoły.

          7. Chęć udziału w projekcie nauczyciel zgłasza poprzez złożenie w sekretariacie Szkoły „Ankiety Rekrutacyjnej”

          8. „Ankieta Rekrutacyjna” zostanie rozpatrzona przez Komisję, tylko wtedy gdy zostaną  wypełnione wszystkie wymagane pola a dokument zostanie opatrzony podpisem kandydata.

          9. Szczegółowe kryteria rekrutacji: punkty w ramach wybranych Kryteriów oceny będą przyznawane na podstawie weryfikacji przez Komisję rekrutacyjną merytorycznej części „Ankiety Rekrutacyjnej”:

          Kryteria brane pod uwagę przy rekrutacji nauczycieli do udziału w projekcie:

          1) zatrudnienie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie (3 pkt.);

          2) uzasadnienie, dlaczego kandydaci chcą wziąć udział w projekcie, jakie widzą szanse, korzyści w jego uczestnictwie (3 pkt.);

          3) aktywność i zaangażowanie w życie szkoły (3 pkt.);

          4) właściwa współpraca w zespole (3 pkt.).

          Maksymalnie będzie można uzyskać 12 punktów. 30 kandydatów z największą ilością punktów będzie uprawnionych do udziału w projekcie.

          10. Komisja rekrutacyjna przyznaje punkty według wyżej wymienionych kryteriów po analizie zgłoszenia nauczyciela

          11. Informacje będą weryfikowane przez Komisję Rekrutacyjną, w przypadku wykrycia nadużyć bądź podawania fałszywych informacji Komisja może wykluczyć kandydata z procedury rekrutacyjnej.

          § 6. PRZEBIEG REKRUTACJI

          1. Rekrutacja do projektu przebiegać będzie dwuetapowo:
          1. Nauczyciele zainteresowani wyjazdem wypełnią ankietę rekrutacyjną, na podstawie której możliwe będzie zakwalifikowanie poszczególnych nauczycieli do udziału w poszczególnych kursach. Posiedzenie komisji rekrutacyjnej będzie miało miejsce dnia 10 stycznia 2024 r. W trakcie spotkania członkowie komisji dokonają analizy złożonych ankiet i zakwalifikują nauczycieli do udziału w projekcie.
          2. 11 stycznia 2024  r. zostanie ogłoszona wstępna lista nauczycieli zakwalifikowanych na poszczególne kursy oraz lista osób rezerwowych.


          1. Nauczyciele przystępujący do projektu składają pisemną deklarację uczestnictwa w projekcie i wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych w związku z działaniami projektowymi.
          2. Ostateczna lista uczestników projektu zakwalifikowanych na poszczególne wyjazdy zostanie podana do publicznej wiadomości 17 stycznia 2024  r. do godz. 16.00

          § 7. OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PROJEKTU

          1. Uczestnik zobowiązuje się do:
          1. przestrzegania regulaminu uczestnictwa w projekcie;
          2. regularnego uczestniczenia we wszystkich spotkaniach organizowanych przez koordynatora w celu omówienia postępów realizacji projektu;
          3. terminowego wykonywania przydzielonych w projekcie zadań;
          4. tworzenia i opracowywania materiałów niezbędnych do realizacji poszczególnych działań przewidzianych na wszystkich etapach trwania projektu;
          5. promowania projektu wśród społeczności szkolnej i lokalnej oraz na skalę międzynarodową;
          6. godnego wypełniania swoich obowiązków na forum międzynarodowym.

          § 8 PROCEDURA ODWOŁAWCZA

          1. Uczestnicy rekrutacji mogą złożyć odwołanie w przeciągu 3 dni roboczych od ogłoszenia wstępnej listy nauczycieli zakwalifikowanych na poszczególne kursy tj. do 16.01.2024 r. do godziny 10:00.
          2. Odwołanie od decyzji należy złożyć do Przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej w formie pisemnej  w sekretariacie szkoły.
          3. Odwołanie od decyzji można złożyć w następujących przypadkach:
            1. błędy proceduralne w procesie rekrutacji;
            2. nieprawidłowe ocenianie dokumentów aplikacyjnych;
            3. inne, uzasadnione powody.
          1. Odwołania będą rozpatrywane 16 stycznia 2023 r. Po rozpatrzeniu odwołań zostanie podana 17.01.2024 r.  do publicznej wiadomości ostateczna lista uczestników projektu zakwalifikowanych na poszczególne wyjazdy.


          § 9. ZASADY REZYGNACJI Z UDZIAŁU W PROJEKCIE

          1. Nauczyciel ma prawo do rezygnacji z udziału w projekcie po złożeniu pisemnego oświadczenia o rezygnacji potwierdzonego własnoręcznym podpisem – Załącznik 2.

          2. W przypadku zakwalifikowania się nauczyciela na wyjazd i jego rezygnacji z tego wyjazdu, w wyjeździe uczestniczyć będzie nauczyciel z listy rezerwowej. Jeżeli przed podjęciem decyzji o rezygnacji zostały dokonane płatności na nazwisko pierwotnie wybranego uczestnika, uczestnik rezygnujący z wyjazdu jest zobowiązany ponieść wszelkie koszty finansowe powstałe na skutek zmiany nazwiska na bilecie lotniczym, czy odwołania rezerwacji.

           § 10. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

          1. Koordynator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności niezależnych od niego.

          2. W przypadkach spornych, nieuregulowanych postanowieniami niniejszego regulaminu, a dotyczących udziału w projekcie, decyzję podejmie komisja rekrutacyjna.

          3. Aktualna treść regulaminu jest dostępna u koordynatora projektu oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce https://spfilipow.edupage.org/a/razem-w-nowoczesnej-szkole

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie
      • adomanska@zsfilipow.pl dmikstacka@zsfilipow.pl
      • Dyrektor nr tel. 87 569 60 29 (wew. 11) lub 87 444 06 11 Wicedyrektor nr tel. 87 569 60 29 (wew. 10) lub 87 444 06 10 Sekretariat nr tel. 87 569 60 29 (centrala) Księgowość nr tel. 87 569 60 02 (wew.29)
      • 16-424 Filipów, ul Marii Konopnickiej 6 16-424 Filipów Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych