• Trzy złote medale !!!

27.12.2022

Ogromny sukces Mikołaja Jaśko, który w ostatnim czasie trzy razy stanął na podium. Mikołaj trenuje w Suwalskim Klubie Karate Kyokushin w Suwałkach pod czujnym okiem trenera sensei Dariusza Anuszkiewicza. Mikołaj sukcesy osiągnął w następujących zawodach:

Mistrzostwa Suwalskiego Klubu Karate Kuokushin w Suwałkach (dn. 3.12.2022 r.):

- pierwsze miejsce w kategorii lekkiej kumite chłopców;

- pierwsze miejsce w kategorii kata chłopców.

IX Turniej Karate Shinkyokushin o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku (dn. 10.12.2022 r.):

- pierwsze miejsce w kategorii kumite 10-11 lat do 40 kg.

Gratulujemy!

• Wycieczka do Olsztyna

27.12.2022

4 listopada grupa młodzieży z klas 5a,5b,6a uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Olsztyna. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Zamek Kapituły Warmińskiej, brali udział w warsztacie tkackim w piwnicach zamku, poznali zasady działania ręcznej drukarki - sami wykonywali wydruk panoramy miasta, uczestniczyli w seansie Nasz Wszechświat w Planetarium oraz podziwiali różnorodność flory i fauny warmińskich lasów podczas pobytu w Muzeum Przyrody.

• Świetlicowe kolędowanie

13.12.2022

W dniu dzisiejszym w naszej świetlicy szkolnej zagościł świąteczny klimat. Wszystko to za sprawą zorganizowanego wspólnego kolędowania. Gościem specjalnym był Zespół wokalny Canto, który swym występem wprowadził nas w świąteczny nastrój.

Dziękujemy Paniom wychowawczyniom świetlicy za zorganizowanie spotkania oraz zespołowi wokalnemu za udział w kolędowaniu.

• Z wizytą w bibliotece

10.12.2022

Klasa I A w ostatnim tygodniu odwiedziła szkolną bibliotekę. Bohaterami spotkania były skarpetki wykonane przez pierwszoklasistów na podstawie książki "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek. Uczniowie zaprezentowali swoje prace, opowiedzieli wyjątkowe historie swoich skarpetek i świetnie się przy tym bawili.

• Podsumowanie konkursu "Na najpiękniejszy różaniec"

09.12.2022

W tym tygodniu odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu "Na najpiękniejszy różaniec" zorganizowanego przez nauczycieli religii. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni oraz otrzymali dyplomy.

W kategorii klas "0":

I miejsce zajęła Natalia Cipielewska

II miejsce - Rafał Smokowski

III miejsce - Patryk Cipielewski

W kategorii klas I-III

I miejsce - Bartek Wojtczak

II miejsce - Michał Walicki

III miejsce - Amelia Kryjer oraz Joanna Borkowska

W kategorii klas IV-VIII

I miejsce - Aneta Iwanicka

II miejsce - Bartek Ślimkowski

III miejsce - Rafał Koprowski, Przemysław Domański oraz Marcin Bednarek

Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczniom biorącym udział w konkursie.

Upominki dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez Radę Rodziców, Parafię pw. WNMP w Filipowie, Radę Parafialną oraz sponsorów indywidualnych. Dziękujemy!

• Podsumowanie kiermaszu

2 grudnia w naszej szkole Koło Wolontariackie zorganizowało Kiermasz Słodkości.

Uczennice, uczniowie, nauczyciele/ki oraz zaproszeni goście mogli napić się pysznej zimowej herbatki, kawy, zjeść ciepłego tosta lub gofra i delektować się słodkimi pysznościami.

Zebraliśmy 2000 zł! Pieniądze chcemy przeznaczyć na akcję „Świąteczna paczka”, której celem jest przygotowanie prezentów świątecznych dla starszych samotnych osób z naszej gminy. Zebrana kwota przekroczyła nasze oczekiwania😊- nadwyżkę przeznaczymy na kolejne działania wolontariatu. A pomysłów mamy wiele!

Dziękujemy wszystkim tym, którzy byli z nami tego dnia oraz tym, którzy wsparli nas wypiekami, papierową zastawą;) i dobrym słowem. Szczególne podziękowania należą się Pani Ani Rojek oraz Pani Magdzie Pułtorak.

Dziękujemy również nauczycielom i wszystkim pracownikom za wyrozumiałość:)

Dziękujemy sklepowi Jaren, Mleczarni Rospuda, Piekarni Kajzerka za zaopatrzenie nas w potrzebne produkty.

Słowo od opiekunek koła:

Drogie Uczennice, drodzy Uczniowie!

Spisaliście się na medal. Widziałyśmy Wasze zaangażowanie przez cały kiermasz. Okazało się, że wśród nas mamy wspaniałych muzyków (chociaż wiemy, że nie wszyscy tym razem mieli odwagę się ujawnić).

Jesteście super! Oby tak dalej!