• Wizyta w Urzędzie Gminy

29.11.2022

Klasy drugie, w ubiegłym tygodniu, odwiedziły Urząd Gminy w Filipowie. Wójt przyjął dzieci bardzo serdecznie, odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez uczniów, opowiedział na czym polega praca w Urzędzie Gminy oraz odprowadził po całym budynku. Dzieci były zachwycone. Szczególne wrażenie zrobiła na nich sala ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas.

• Spotkanie z Rodzicami

27.11.2022

Szanowni Rodzice!

Zapraszam do szkoły na spotkanie stacjonarne 29 listopada 2022 r. (we wtorek) na godzinę 16.00. Porządek i miejsce spotkania:

1. Spotkanie wszystkich rodziców (szkoła i oddziały przedszkolne) z dyrektor szkoły – korytarz na parterze (strefa przedszkola)
            2. Spotkania z wychowawczyniami/ wychowawcą w salach przedszkolnych i klasach (wg harmonogramu)
            3. Konsultacje indywidualne z nauczycielami przedmiotów (pokój nauczycielski).

Anna Domańska

Harmonogram spotkań z wychowawczyniami/ wychowawcą:

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE:

- 7b – sala nr 207

- 8a – sala nr 110

- 8b – sala nr 102

• Sukcesy naszych uczennic w XVII Międzygminnym Konkursie Wokalno-Recytatorskim im. gen. L. M. Paca "Tobie Ojczyzno"

23.11.2022

5 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach, zaprezentowali się uczestnicy XVII Międzygminnego Konkursu Wokalno-Recytatorskiego im. gen. L. M. Paca „Tobie Ojczyzno”.

Konkurs został zorganizowany pod patronatem Starosty Suwalskiego Pana Witolda Kowalewskiego.

Wystąpiły dzieci ze szkół w Bakałarzewie, Filipowie, Janówce, Judzikach, Przerośli, Rutce-Tartak, Wieliczkach, Wronowie oraz Raczkach.

Otuchy uczestnikom konkursu dodał Pan Wicestarosta Artur Łuniewski, który przyznał, że przemawianie ze sceny wiąże się z tremą, ale jest przekonany, że wykonawcy odważnie zaprezentują przygotowane przez siebie utwory.

Jury miało zadanie trudne, które wypełniło profesjonalnie. Z naszej szkoły świetnie zaprezentowały się wszystkie uczestniczki konkursu, a nagrodzone zostały:

W konkursie recytatorskim w kategorii wiekowej II – III klasa – Izabela Jaśko zajęła II miejsce.

W konkursie wokalnym zaś nagrodzone zostały:

Aleksandra Janus – III miejsce w kategorii wiekowej 0 – III klasa;

Weronika Przybyło – I miejsce w kategorii wiekowej VII – VIII klasa;

Oliwia Lelo – II  miejsce w kategorii wiekowej VII – VIII klasa.

Publiczność również przyznała swoją nagrodę. Otrzymała ją Gabriela Rogowska z naszej szkoły. Gabrysia była tak stremowana, że niemal nie mogła śpiewać. Wówczas widzowie swoimi oklaskami dodali jej otuchy tak serdecznie i skutecznie, że Gabriela zakończyła swój występ uśmiechnięta, śpiewając pełnym głosem.

Gratulujemy uczennicom wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i opiekunom, a w szczególności Panu Ireneuszowi i Pani Katarzynie za zaangażowanie w przygotowanie naszych uczennic do konkursu. Dziękujemy wykonawcom za godne reprezentowanie naszej szkoły na konkursie!

Źródło: www.gok.raczki.pl

• Dzień Niepodległości w naszej szkole

10.11.2022

10 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole 104 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu zostały zorganizowane dwa apele – jeden dla klas młodszych (oddziały przedszkolne i klasy I-IV) i drugi apel w którym uczestniczyli uczniowie z klas V-VIII.

Uczniowie klas II i III w bardzo wymowny sposób przekazali nam słowem, muzyką i tańcem jak ważnym dla każdego Polaka jest dzień 11 listopada. Dzieci z klas II pod opieką p. Kingi Suchockiej i p. Anny Ślimkowskiej wykonały m.in. taniec krakowiaka. Klasy trzecie przygotowały wspólnie z p. Henryką Cichocką i p. Haliną Kibitlewską etiudę na temat Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz bogatą część artystyczną w postaci wierszy, piosenek patriotycznych.

Uczniowie z klas starszych pod opieką p. Katarzyny Panek przygotowali ciekawą część artystyczną łączącą historię ze współczesnością. O oprawę muzyczną zadbał zespół muzyczny „Stokrotki” wraz z p. Ireneuszem Jurczykiem oraz ks. Radosławem Gulanem.

O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała “Mazurka Dąbrowskiego”, po raz kolejny włączając się do ogólnopolskiej akcji “Szkoła do hymnu”

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w kl. I-II

10.11.2022

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta, które obchodzimy 5 listopada.

Również do szkoły w Filipowie zawitała bajkowa atmosfera. W poniedziałek uczniowie klas I-II opowiadali o postaciach z bajek, następnie mieli okazję wziąć udział w improwizowanym przedstawieniu kukiełkowym pt. „ Jaś i Małgosia”

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

• Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

10.11.2022

4 listopada Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Filipowie odwiedziły grupy przedszkolne naszej szkoły. Okazją do spotkania był nadchodzący Dzień Postaci z Bajek, który jest jednym ze świąt bibliotecznych, lubianym przez najmłodsze dzieci. Pani Kasia Chrulska i Marlena Kosińska-Jakubowicz zabrały maluchy w zaczarowany świat postaci bajkowych i baśniowych, czytając m.in. ,,Jasia i Małgosię" oraz ,,Śpiącą Królewnę". Czytajmy dzieciom, aby mogły w ten sposób poznawać świat, śmiać się i wzruszać