Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na pyszne ciasto i kawę! Zachęcamy do współpracy w organizacji kiermaszu.
Opiekunami akcji są Pani Olga Świerzbin-Sowulewska, Pani Anna Rojek oraz Pani Magda Pułtorak.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na pyszne ciasto i kawę! Zachęcamy do współpracy w organizacji kiermaszu.
Opiekunami akcji są Pani Olga Świerzbin-Sowulewska, Pani Anna Rojek oraz Pani Magda Pułtorak.
Klasy drugie, w ubiegłym tygodniu, odwiedziły Urząd Gminy w Filipowie. Wójt przyjął dzieci bardzo serdecznie, odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez uczniów, opowiedział na czym polega praca w Urzędzie Gminy oraz odprowadził po całym budynku. Dzieci były zachwycone. Szczególne wrażenie zrobiła na nich sala ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas.
Szanowni Rodzice!
Zapraszam do szkoły na spotkanie stacjonarne 29 listopada 2022 r. (we wtorek) na godzinę 16.00. Porządek i miejsce spotkania:
Anna Domańska
Harmonogram spotkań z wychowawczyniami/ wychowawcą:
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE:
- Punkt Przedszkolny – sala nr 4
- „W Magicznym Świecie” – sala nr 14
- Grupa 0A – sala nr 11
- Grupa 0B – sala nr 10
- Grupa 0C – sala nr 9
KLASY
- 1a – sala nr 208
- 1b – sala nr 212
- 2a – sala nr 209
- 2b – sala nr 210
- 3a – sala nr 6
- 3b – sala nr 5
- 4a – sala nr 109
- 4b – sala nr 108
- 5a – sala nr 105
- 5b – sala nr 102A
- 6a – sala nr 107
- 6b – sala nr 201
- 7a – sala nr 204
- 7b – sala nr 207
- 8a – sala nr 110
- 8b – sala nr 102
Dnia 18 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Rutce-Tartak odbyła się XVII edycja konkursu wokalnego pn. "Przygraniczna Parada Piosenek Patriotycznych".
Naszą szkołę reprezentowała uczennica Olga Walicka z klasy IV.
Olga zajęła I miejsce w kategorii wiekowej 10-12 lat za wykonanie utworu „Niepodległa, niepokorna”.
Serdecznie gratulujemy Oldze oraz życzymy dalszych sukcesów!
Dziękujemy rodzicom, opiekunom oraz nauczycielowi muzyki - Panu Ireneuszowi za zaangażowanie w przygotowanie Olgi do występu.
5 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach, zaprezentowali się uczestnicy XVII Międzygminnego Konkursu Wokalno-Recytatorskiego im. gen. L. M. Paca „Tobie Ojczyzno”.
Konkurs został zorganizowany pod patronatem Starosty Suwalskiego Pana Witolda Kowalewskiego.
Wystąpiły dzieci ze szkół w Bakałarzewie, Filipowie, Janówce, Judzikach, Przerośli, Rutce-Tartak, Wieliczkach, Wronowie oraz Raczkach.
Otuchy uczestnikom konkursu dodał Pan Wicestarosta Artur Łuniewski, który przyznał, że przemawianie ze sceny wiąże się z tremą, ale jest przekonany, że wykonawcy odważnie zaprezentują przygotowane przez siebie utwory.
Jury miało zadanie trudne, które wypełniło profesjonalnie. Z naszej szkoły świetnie zaprezentowały się wszystkie uczestniczki konkursu, a nagrodzone zostały:
W konkursie recytatorskim w kategorii wiekowej II – III klasa – Izabela Jaśko zajęła II miejsce.
W konkursie wokalnym zaś nagrodzone zostały:
Aleksandra Janus – III miejsce w kategorii wiekowej 0 – III klasa;
Weronika Przybyło – I miejsce w kategorii wiekowej VII – VIII klasa;
Oliwia Lelo – II miejsce w kategorii wiekowej VII – VIII klasa.
Publiczność również przyznała swoją nagrodę. Otrzymała ją Gabriela Rogowska z naszej szkoły. Gabrysia była tak stremowana, że niemal nie mogła śpiewać. Wówczas widzowie swoimi oklaskami dodali jej otuchy tak serdecznie i skutecznie, że Gabriela zakończyła swój występ uśmiechnięta, śpiewając pełnym głosem.
Gratulujemy uczennicom wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów!
Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i opiekunom, a w szczególności Panu Ireneuszowi i Pani Katarzynie za zaangażowanie w przygotowanie naszych uczennic do konkursu. Dziękujemy wykonawcom za godne reprezentowanie naszej szkoły na konkursie!
Źródło: www.gok.raczki.pl
Okres wydawania Talenciaków w sklepach Lidl już się zakończył.
Do końca tygodnia czekamy na zebrane przez Was "talenciaki". Wrzucajcie je do naszych skrzynek! Scanujcie kody! A już w poniedziałek zebrane punkty zamienimy na fantastyczne nagrody!
10 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole 104 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu zostały zorganizowane dwa apele – jeden dla klas młodszych (oddziały przedszkolne i klasy I-IV) i drugi apel w którym uczestniczyli uczniowie z klas V-VIII.
Uczniowie klas II i III w bardzo wymowny sposób przekazali nam słowem, muzyką i tańcem jak ważnym dla każdego Polaka jest dzień 11 listopada. Dzieci z klas II pod opieką p. Kingi Suchockiej i p. Anny Ślimkowskiej wykonały m.in. taniec krakowiaka. Klasy trzecie przygotowały wspólnie z p. Henryką Cichocką i p. Haliną Kibitlewską etiudę na temat Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz bogatą część artystyczną w postaci wierszy, piosenek patriotycznych.
Uczniowie z klas starszych pod opieką p. Katarzyny Panek przygotowali ciekawą część artystyczną łączącą historię ze współczesnością. O oprawę muzyczną zadbał zespół muzyczny „Stokrotki” wraz z p. Ireneuszem Jurczykiem oraz ks. Radosławem Gulanem.
O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała “Mazurka Dąbrowskiego”, po raz kolejny włączając się do ogólnopolskiej akcji “Szkoła do hymnu”
Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta, które obchodzimy 5 listopada.
Również do szkoły w Filipowie zawitała bajkowa atmosfera. W poniedziałek uczniowie klas I-II opowiadali o postaciach z bajek, następnie mieli okazję wziąć udział w improwizowanym przedstawieniu kukiełkowym pt. „ Jaś i Małgosia”
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.
4 listopada Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Filipowie odwiedziły grupy przedszkolne naszej szkoły. Okazją do spotkania był nadchodzący Dzień Postaci z Bajek, który jest jednym ze świąt bibliotecznych, lubianym przez najmłodsze dzieci. Pani Kasia Chrulska i Marlena Kosińska-Jakubowicz zabrały maluchy w zaczarowany świat postaci bajkowych i baśniowych, czytając m.in. ,,Jasia i Małgosię" oraz ,,Śpiącą Królewnę". Czytajmy dzieciom, aby mogły w ten sposób poznawać świat, śmiać się i wzruszać
Powered by aSc EduPage