• Witaj Szkoło!

29.09.2022

Dnia 1 września 2022 roku Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele powitali Nowy Rok Szkolny – 2022/2023. Inaugurację roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza Radosława Gulana w kościele pw. WNMP w Filipowie.

Po mszy spotkaliśmy się na hali sportowej naszej szkoły. Podczas apelu Pani Dyrektor – Anna Domańska uczciła minutą ciszy pamięć o zmarłym śp. Adamie Kraszewskim – wieloletnim nauczycielu wychowania fizycznego w naszej szkole.

Następnie Pani Dyrektor powitała bardzo serdecznie Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Filipów – Tomasz Rogowski oraz Przewodniczący Rady Gminy – Wiesław Wołosewicz, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej – Katarzyna Chrulska, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Filipowie – Katarzyna Lipińska.

Pamiętając, ze 1 września to nie tylko początek roku szkolnego, ale też rocznica wybuchu II wojny światowej, społeczność szkolna przygotowała krótką część artystyczną oraz uczciła to wydarzenie minutą ciszy.

Wszystkim Uczniom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym, a Nauczycielom cierpliwości i zadowolenia z wykonywanej pracy.

• Informacja na temat odjazdu II kursu autobusów gminnych

17.09.2022

Szanowni Rodzice! Kochani Uczniowie!
            Minął już okres organizacyjny szkoły i od poniedziałku (19 września) pracujemy zgodnie z Planem Pracy Szkoły. Do 16 września wprowadzaliśmy zmiany, które wdrożyliśmy w życie.
            Informuję, iż nie będzie opóźnienia II kursu autobusów w poniedziałek, wtorek i środę. Od 16 września wszystkie autobusy gminne będą kursowały bez zmian, czyli tak, jak w poprzednich latach: I kurs o godzinie 12.45, natomiast II kurs o godzinie 14.40.
            Życzę wszystkim  spokojnego roku szkolnego, wielu sukcesów i radości z uczenia się i nauczania.

Anna Domańska

• LIDL – SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie Szkoły!

Nasza szkoła dołączyła do akcji LIDL – SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW.

Przy zakupach w sieci Lidl za minimum 50 zł ( warunkiem jest zakupienie owocu lub warzywa) otrzymają Państwo kupon – TALENCIAK.

Talenciaki przekazujemy do naszej szkoły do specjalnej skrzyneczki w sekretariacie szkoły.
            Zebrane przez Nas TALENCIAKI zeskanujemy, a następnie wymienimy na atrakcyjne nagrody.
            Klienci LIDL mogą otrzymywać TALENCIAKI za zakupy w sklepie od 05.09.2022 r. do 13.11.2022 r.

Zapraszamy do wspólnego zbierania talenciaków.

• Komunikat w sprawie zmiany kursowania autobusów gminnych

11.09.2022

Z racji dużej ilości zajęć w klasach starszych, niemieszczących się w siedmiu lekcjach dziennie, zachodzi konieczność  wprowadzenia w poniedziałki, wtorki i środy  ósmej lekcji. To powoduje zmianę odjazdu II kursu autobusów. W związku z czym od 12 września 2022 r. (poniedziałku) autobusy, które odjeżdżały spod szkoły o godzinie 14.40, będą odjeżdżały o godzinie 15. 30. Zmiana kursu dotyczy tylko poniedziałku, wtorku i środy. W czwartek i piątek II kurs odjeżdża bez zmian, czyli o godzinie 14.40.

Godzina odjazdu I kursu (12.45) pozostaje bez zmian. Nie zmieni się też godzina odjazdu autobusu PKS.

Uczniów, kończących zajęcia po szóstej lekcji, zapraszamy do świetlicy szkolnej lub na zajęcia dodatkowe.

05.09.2022

Z uwagi na trwający remont drogi przy szkole prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz pozostawianie samochodów poza terenem budowy - w okolicach ul. Wiszowatego lub przy parku w centrum Filipowa. Prosimy również o wchodzenie do szkoły starym wejściem. Remont jeszcze potrwa do końca tego roku. Zadbajmy o bezpieczeństwo nas wszystkich. Dziękujemy za wyrozumiałość, za utrudnienia przepraszamy.

• Dyrektor
          nr tel. 87 569 60 29 (wew. 11) lub 87 444 06 11
          nr tel. 87 569 60 29 (wew. 10) lub 87 444 06 10
          nr tel. 87 569 60 29 (centrala)