• Dzień otwarty szkoły - spotkanie z Rodzicami!

18.09.2019

Szanowni Rodzice!

Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim dużo zmian i nowych informacji do przekazania. W związku z tym

zapraszamy  na dzień otwarty szkoły w dniu 19 września 2019 r. w godz. 16.00 - 18.00

Porządek spotkania:

• godzina: 16.00 - zebranie ogólne (mała sala gimnastyczna)
            • godzina 16.30 - spotkania z wychowawcami w klasach
            • od godziny 16.30 do 18.00 - rozmowy z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów.
            • godzina 15.30 - spotkanie administratora e-dziennika z rodzicami uczniów klas pierwszych - przekazanie loginów i haseł (sala 106)

Zapraszamy serdecznie.

• "Siła nauki nie przemija..." - inauguracja roku szkolnego 2019/2020

18.09.2019

2 września 2019 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny: 2019/2020. Było to szczególne wydarzenie, ponieważ z okazji  80 - tej rocznicy wybuchu II wojny światowej zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele pokolenia Polskich  Dzieci Wojny, czyli osoby urodzone przed zakończeniem II wojny światowej. Gościlismy  panie: Halinę Sowulewską, Marię Jakubowską, Mirosławę Ślimkowską, pana Wiesława Kalwajtysa oraz państwo Jadwigę i Mieczysława Bogdan. Pani Halina Sowulewska odczytała Apel Polskich Dzieci Wojny o Pokój na Świecie. Przypomniała krzywdy i straty moralne i materialne, jakich doświadczyło to pokolenie i podkreśliła konieczność walki o pokój na świecie. Miliony ludzi, którzy polegli w wyniku hitlerowskich i stalinowskich represji, uczciliśmy zapaleniem znicza i minutą ciszy...Inauguracja roku szkolnego stała się lekcją historii nie tylko dla młodego pokolenia, lecz dla wszystkich zebranych. To spotkanie spowodowało wiele wspomnień, refleksji i wzruszeń. Dziękujemy za dzisiejszą Waszą obecność i piękny wpis w Księdze Pamiątkowej Szkoły:

"My, seniorzy, jesteśmy bardzo zaszczyceni, że zostalismy zaproszeni na dzisiejsze otwarcie roku szkolnego 2019/2020. Ten dzień jest ważnym dniem dla całego społeczeństwa polskiego, ponieważ 80 lat temu wybuchła II wojna światowa. My, Dzieci Wojny, życzymy młodym pokoleniom, aby nigdy w życiu nie doznali takiej tragedii, jaką my przeżywaliśmy i nasze Rodziny. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji Szkoły, Gronu Pedagogicznemu i wszystkim zebranym."