• 21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny!

20.03.2019

Zgodnie z tradycją obchodzimy w szkole Święto Wiosny. W tym dniu nie ma lekcji. Zajęcia będą odbywały się w następujący sposób:

• o godzinie 8.00 zgłoszeni uczniowie biorą udział w Kangurze Matematycznym w sali 107
            • o godzinie 8.00 klasy: 5c i 6a biorą udział w integracyjnym wyjeździe do Cinema Lumiere w Suwałkach
            • klasa 4a spędzi dzień w wychowawczynią

Zajęcia pozostałych klas:

• klasy 0 - 3 - zajęcia z wychowawczyniami w salach
            • klasy: 4b, 5a, 5b ,6b, 7 , 8a,  8b,  3aG, 3bG:

1 i 2 lekcja: zajęcia z wychowawcami w klasach

3 i 4 lekcja: klasy 4b, 5a, 5b, 6b biorą udział w turnieju zbijaka na hali

3 i 4 lekcja: klasy: 7, 8a, 8b, 3aG, 3bG organizują zajęcia na sali

• o godzinie 11.30 obiad dla wszystkich uczniów korzystających ze stołówki szkolnej (z obu zmian)

Odjazdy autobusów:

• 12.40 - p. Szoszorek: wszyscy uczniowie z Garbasu II i Mieruniszek odjeżdżają busem sprzed szkoły
            • 12.00 - p. Boguszewski odwiezie uczniów z Garbasu I, Szafrank, Zusna, Filipowa III, Olszanki, Dębszczyzny Starej, Dębszczyzny Nowej, Jemielistego, Agrafinówki, Smolenki
            • 12.00 - p. Kryścio: Motule Nowe, Motule Stare, Tabałówka, Jemieliste, Piecki
            • 13.30 - p. Boguszewski: Garbas I, Szafranki, Zusno, Filipów III, Olszanka, Dębszczyzna Stara, Dębszczyzna Nowa, Jemieliste, Agrafinówka, Smolenka, Olszanka, Piecki
            • 13.30 - p. Kryścio: Motule Nowe, Motule Stare, Tabałówka, Jemieliste
            • 14.00 - p. Kryścio: Wólka, Supienie, Czarne, Huta, Rospuda
          • "Weź nie pytaj... Weź przeczytaj..." - zaproszenie do udziału w akcji: "Wędrująca Książka"

19.03.2019

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły i nauczycieli do udziału w akcji: "Wędrująca Książka". Co należy zrobić?

W każdym domu są książki, po które przestaliśmy sięgać. Zalegają półki...a przecież mogą znaleźć nowych czytelników... 21 marca 2019 r. rozpoczynamy akcję: "Wędrująca Książka". Bardzo prosimy o przyniesienie w tym dniu  do szkoły książek, które już zostały przeczytane przez domowników. Wybierajmy tylko te pozycje, po które nie mamy zamiaru sięgnąć. Miejmy świadomość, że podarowane książki nie wrócą do właściciela. Staną się one naszą wspólną własnością. Przyniesione książki wkładamy do przygotowanych w tym dniu kartonów, wystawionych przy sekretariacie oraz w szatni szkolnej. Zostaną one posegregowane i umieszczone w "Kącikach Wędrującej Książki" na szkolnych korytarzach w trzech poziomach:

1. Książeczki dla najmłodszych
            2. Książki dla uczniów klas 4 - 8 i gimnazjum
            3. Książki dla rodziców, pracowników szkoły i nauczycieli

Z "Kącika Wędrującej Książki" będą mogli korzystać wszyscy: uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz nauczyciele. Wybraną książkę można czytać w szkole podczas przerw lub zabrać do domu. Nie prowadzimy rejestru wypożyczeń. Każdy czytelnik musi zapamiętać, że może wypożyczyć tylko jedną książkę, którą jest zobowiązany zwrócić w określonym terminie. Jeśli nie zwróci książki, nie może wypożyczyć drugiej. Musimy pamiętać o poszanowaniu książek (niewyrywaniu kartek, nieplamieniu, niepisaniu po nich). Po przeczytaniu odkładamy książkę na odpowiednią półkę. W przypadku zgubienia lub zniszczenia zastępujemy ją książką przyniesioną z domu.

Mamy nadzieję, że "Kąciki Wędrującej Książki" spowodują, że odżyje chińskie przysłowie: "Kiedy przeczytam nową książkę, to tak, jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak, jakbym spotkał się ze starym przyjacielem..."

Życzymy wielu wrażeń czytelniczych i spotkań z przyjaciółmi w Kącikach Wędrującej Książki".

• Ankieta dotycząca posiłków serwowanych w stołówce szkolnej

17.03.2019

W poniedziałek, 18 marca 2019 r. wszystkim uczniom korzystającym z obiadów w stołówce szkolnej, zostaną rozdane anonimowe ankiety dotyczące atrakcyjności posiłków. Bardzo prosimy rodziców (zwłaszcza klas młodszych) o pomoc dzieciom w wypełnieniu ankiety i dostarczeniu jej do skrzynki znajdującej się przy sekretariacie. Wypełnione ankiety można również przekazać nauczycielowi pełniącemu dyżur podczas obiadów. Ankiety zbieramy do piątku: 21 marca 2019 r. Ich analiza posłuży do oceny atrakcyjności posiłków wydawanych dzieciom oraz umożliwi wprowadzenie nowych rozwiązań.

• "Weź karierę w swoje ręce"

10.03.2019

7 marca 2019 r. odbyło się w naszej szkole VIII Promocyjne Spotkanie Szkół Ponadpodstawowych i Ponadgimnazjalnych. Jedenaście szkół odpowiedziało na nasze zaproszenie i przedstawiło swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor, Alicja Szulińska, podkreślając ważność wyboru, przed którym stoją absolwenci i życzyła uczniom oraz ich rodzicom pozytywnego odbioru informacji. Wójt Gminy Filipów, pan Tomasz Rogowski, podkreślił ogromne znaczenie edukacji w życiu człowieka i zachęcił uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum do kontynuowania nauki. W trakcie spotkania uczniowie oraz rodzice mieli możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji doradcy, pani Agnieszki  Zackiewicz. Teraz pozostało już tylko "wziąć karierę w swoje ręce".